ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

مقایسه کامل ایمپلنت های کره ای و سوئیسی


امروز قصد داریم دو کشور ایمپلنت سازی را با یک دیگر مقایسه کنیم. این مقایسه به طور کلی می باشد و در سه زمینه: محبوبیت، قیمت، موفقیت در درمان و کیفیت می باشد. قبل از انجام این برسی قصد داریم با صنعت ایمپلنت سازی هر کدام از این کشور ها آشنا شویم و برخی از برند های هر کدام از این کشور ها را معرفی نمائیم.

مقایسه ایمپلنت های کره ای و سوئیسی
مقایسه ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی

سوئیس یکی از کشور های پیشرو در زمینه ایمپلنت سازی می باشد. صنعت ایمپلنت سازی سوئیس یکی از خلاق ترین،صنعت های ایمپلنت سازی دنیا می باشند. برای مثال ایمپلنت اشترومن برای اولین بار از سطحی به نام SLA در ایمپلنت های خود استفاده نمود. یکی از دلایل موفقیت ایمپلنت های سوئیسی نیز به دلیل استفاده از خلاقیت و تکنولوژی در ایمپلنت های خود می باشد.

ایمپلنت های سوئیسی
ایمپلنت های سوئیسی

بهترین ایمپلنت سوئیسی

سوئیس دارای انواع مختلفی از ایمپلنت ها می باشد. می توان گفت که ایمپلنت های سوئیسی از کیفیت بالای برخوردار می باشند. اگر بخواهیم یک برند را به عنوان بهترین برند ایمپلنت سازی سوئیس معرفی کنیم باید گفت [su_label type=”success”]اشترومن[/su_label] نه تنها در سوئیس بلکه در جهان لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت های سوئیس از قیمت بالایی برخوردار می باشند که در دسته ویژه از نظر قیمت قرار خواهند گرفت. اما اگر بخواهیم از نظر ارزش خرید ایمپلنت های سوئیسی را مورد برسی قرار بدهیم باید بگوییم که از ارزش خرید بالای برخوردار می باشند. زیرا ارزش خرید به قیمت و کیفیت بستگی دارد که با توجه به کیفیت ایمپلنت های سوئیسی در دسته مقرون به  صرفه قرار خواهند گرفت.

انواع ایمپلنت سوئیسی

سوئیس یکی از کشور های تولید کنند ایمپلنت می باشد که دارای انواع مختلفی از شرکت های ایمپلنت سازی است. در ادامه با برخی از این شرکت ها اشنا می شویم

ایمپلنت اشترومن سوئیس

همان طور که در بالا به آن اشاره شد ایمپلنت اشترومن لقب [su_label type=”success”]بهترین ایمپلنت دنیا [/su_label]را دارا می باشد. این شرکت در سال 1954 تاسیس شد و اولین سازنده ایمپلنت های تک مرحله ی در دنیا می باشد. محصولات اشترومن همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. در تولید انواع ایمپلنت اشترومن از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می شود. این شرکت در سه زمینه: ایمپلنت، بازسازی بافت دهان و دندان پزشکی ترمیمی فعالیت می کند. از سه زمینه که بالا گفته شد فقط ایمپلنت های اشترومن در خاک سوئیس تولید می شوند. کیت جراحی ایمپلنت اشترومن یکی از مزیت های این شرکت می باشد زیرا این کیت دارای یکپارچگی می باشد.

ایمپلنت سوئیسی TRI

این شرکت در سال 2009 شروع به فعالیت خود در سوئیس کرد. این شرکت نسبت به بقیه ایمپلنت های سوئیسی از [su_label type=”success”]قیمت پایین تری[/su_label] برخوردار می باشد. اغلب ایمپلنت های این شرکت از جنس تیتانیوم می باشد. این شرکت توانسته است مجوز های مربوط به سازمان غذا و دارو امریکا و اتحادیه اروپا را کسب کند. شرکت TRI به علت تازه کار بودن از محبوبیت بالایی در ایران برخوردار نمی باشد و نمی توان درباره ادامه راه این شرکت ایمپلنت سازی نظر داد.

ایمپلنت  Neodentسوئیسی

ایمپلنت نئودنت  سوئیسی در سال 1998 شروع به فعالیت خود کرد این شرکت در اصل اولین شرکت ایمپلنت سازی برزیل می باشد. این شرکت از سال2001 شروع به رشد زیادی کرد تا به آنجایی که در سال 2012 این شرکت توسط[su_label type=”success”] اشترومن خریداری شد.[/su_label] این بخش یکی از مهم ترین تحولات شرکت نئودنت می باشد. قیمت ایمپلنت نئودنت مقداری پایین تر از ایمپلنت های اشترومن می باشد به همین دلیل دارای محبوبیت زیادی در ایران می باشد.

ایمپلنت سوئیسیSic

این شرکت در سال 2003 در بازل سوئیس تاسیس شد. این شرکت توسط گئورگ شیلی پسر ویلفرد شیلی تاسیس شد.[su_label type=”success”]ویلفرد شیلی[/su_label] یکی از افرادی بود که باعث پیشرفت ایمپلنت های دندانی شد. این ایمپلنت در بازر ایران تازه وارد محسوب می شود به همین علت از محبوبیت زیادی نیز برخوردار نمی باشد. پایه ایمپلنت های Sic در ابعاد مختلف می تواند برای هر شرایطی و هر بیماری استفاده شود.

ایمپلنت های کره ای

کره نیز یکی از کشور های سازنده ایمپلنت می باشد. این کشور دارای شرکت های ایمپلنت سازی زیادی می باشد. برخی از این شرکت ها دارای محبوبیت و شناخت جهانی می باشند. در ادامه به برسی ویژگی های ایمپلنت های کره ای می پردازیم.

ایمپلنت های کره ای
ایمپلنت های کره ای

بهترین ایمپلنت کره ای

همانطور که در بالا اشاره شد ایمپلنت های کره ای دارای انواع مختلفی می باشند. نمی توان در این بخش مانند ایمپلنت های سوئیسی یکی از این برند ها را به عنوان بهترین ایمپلنت کره ای معرفی کرد. اما می توان گفت: ایمپلنت کره ای مگاژن، ایمپلنت بیوتم، ایمپلنت سون مدیکس و ایمپلنت اوستم از بهترین ایمپلنت های کره ای می باشند.

قیمت ایمپلنت کره ای 

ایمپلنت های کره ای دارای قیمت های متفاوتی می باشند. اگر بخواهیم ایمپلنت های کره ای را از نظر قیمت برسی کنیم. می توان گفت ایمپلنت های کره ای در دسته ایمپلنت های [su_label type=”success”]اقتصادی[/su_label] طبقه بندی می شوند. البته این دسته بندی دلیلی بر بی کیفیت بودن ایمپلنت های کره ای نمی باشد.

عمر ایمپلنت کره ای

دوام ایمپلنت های کره ای یا هر نوع ایمپلنتی به عوامل زیادی بستگی دارد برای مثال: دکتر معالج، نحویه مراقبت از ایمپلنت، شرایط عمومی بیمار و نوع ایمپلنت مورد استفاده. اگر تمام شرایط را مطلوب فرض کنیم و فقط درباره عمر ایمپلنت های کره ای بحث کنیم باید گفت در صورت استفاده از برند های معتبر کره ای شما دچار مشکلی نخواهید شد.

انواع ایمپلنت کره ای      

ایمپلنت های کره ای همانطور که در بالا اشاره شد دارای انواع شناخته شد و غیر شناخته شده هستند. پیشنهاد می شود برای استفاده از ایمپلنت های کره ای از انواع شناخته شده و مورد تایید استفاده نمائید زیرا ایمپلنت های ناشناخته کره ای می توانند باعث شکست درمان شوند و از طرفی دارای کیفیت قابل قبولی نباشند. در ادمه این مقاله قصد داریم بخشی از ایمپلنت های مرغوب کره ای را معرفی و به صورت جزئی مورد برسی قرار دهیم.

ایمپلنت مگاژن کره

شرکت مگاژن در سال 2002 فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت یکی از بهترین و با کیفیت ترین، ایمپلنت های کره ای می باشد که در سال 2006 توانست مجوز FDA امریکا را کسب کند از این رو به اولین ایمپلنت کره ای تبدیل شد که مجوز سازمان غذا و دارو امریکا را کسب کرده. شرکت مگاژن دارای سه دسته ایمپلنت می باشد. ایمپلنت AnyOne، AnyRidge وMiNi این سه دسته می باشد که با بالاترین کیفیت ساخته می شود.

ایمپلنت کره ای Dio

شرکت دیو یکی دیگر از برند های ایمپلنت سازی معتبر کره می باشد. این شرکت در سال 2002 تاسیس شد و در سال 2006 توانست مجوز های مربوط به امریکا و اروپا را دریافت کند. محصولات Dio بسیار زیاد و متفاوت می باشند. این شرکت دارای دو دسته پایه ایمپلنت به اسم UF و DIO Protem می باشد. سطح فیکسچر های این شرکت به دو نوع HSA و UV Active تقسیم می شود که هر کدام از آنها با دقت بالا ساخته شده و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

ایمپلنت کره ای سوان مدیکس

شرکت سوان مدیکس از دیگر شرکت های کره ای معتبر در زیمنه تولید ایمپلنت های دندانی می باشد. این شرکت نزدیک به 14 سال می باشد که در این حوضه مشغول به فعالیت می باشد. این شرکت با ارائه کیفیت مناسب توانسته است تا از محبوبیت مناسبی برخوردار شود.

مقایسه ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد قصد داریم ایمپلنت های کره ای و سوئیسی را با یک دیگر مقایسه کنیم. باید گفت این مقایسه به صورت کلی می باشد. قصد داریم ایمپلنت های این دو کشور را در زمینه های قیمت، کیفیت، موفقیت درمان و محبوبیت با یک دیگر مقایسه کنیم و نتیجه نهایی را در پایان هر بخش اعلام نمائیم.

مقایسه قیمت ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

در ابتدای این بخش باید گفت به صورت کلی ایمپلنت های [su_label type=”success”]سوئیسی دارای قیمت بالاتری[/su_label] به نسبت ایمپلنت های کره ای می باشند. اما این به معنی بی کیفیت بودن ایمپلنت های کره ای نمی باشد. زیرا برند های مناسب ایمپلنت های کره ای در کنار ارائه کیفیت مناسب از قیمت قابل قبولی نیز برخوردار هستند. البته از طرف دیگری نیز باید گفت هر ایمپلنت کره ای ارزانی نیز دارای کیفیت نمی باشد.

مقایسه موفقیت درمان ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

در این زمینه باید گفت موفقیت درمان به عوامل متفاوتی وابسته می باشد. اما اگر بخواهیم تمام عوامل را در شرایط ایده آل در نظر گرفته و فقط درصد موفقیت درمان را به کشور سازنده ایمپلنت نسبت دهیم. باید گفت که در مقایسه از [su_label type=”success”]ایمپلنت های سوئیسی[/su_label] درصد موفقیت درمان بالاتری برخوردار هستند.

مقایسه محبوبیت ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

در این بخش نیز مانند بخش های قبلی باید گفت که مقایسه بسیار سخت است زیرا هم ایمپلنت های سوئیسی و هم ایمپلنت های کره ای از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. اما به دلیل بالاتر بودن قیمت ایمپلنت های سوئیسی باید گفت جامعه مخاطب کمتری را مورد هدف قرار می دهد به همین دلیل[su_label type=”success”] ایمپلنت های کره ای از محبوبیت بیشتری[/su_label] در داخل ایران برخوردار می باشند. اما باید گفت که ایمپلنت های سوئیسی نیز از محبوبیت بالایی در کشور برخوردار هستند.

مقایسه کیفیت ایمپلنت های کره ای و سوئیسی

در بخش کیفیت باید گفت مقایسه بسیار مشکل می باشد. زیرا هم ایمپلنت های سوئیسی و هم کره ای دارای برند های با کیفیتی بالا می باشند اما به صورت کلی باید گفت که[su_label type=”success”] ایمپلنت های سوئیسی از کیفیت بالاتری [/su_label] برخوردار هستند.

پیشنهاد آخر

تصمیم نهایی بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی
تصمیم نهایی بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی

در انتها این مقاله باید گفت مقایسه بین این دو کشور بسیار کلی می باشد. به شما عزیزان پیشنهاد می شود که اگر قصد انتخاب بین این دو کشور ایمپلنت سازی را دارید به پزشک با دانش و تجربه مراجعه کنید تا آن پزشک با معاینه کامل شما بتواند مشاوره صحیح به شما ارائه دهد و بتوانید بین کشور ها و برند های متفاوت موجود در بازار بهترین ایمپلنت را که مناسب شما است را  انتخاب نمائید.

مطالب مشابه


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/implantc/public_html/wp-content/themes/Implan28THM new/comments.php on line 60