ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک


بی دندانی دارای معایب بسیار زیادی است به همین دلیل برای درمان آن روش های متفاوتی ارائه شده است که یکی از آنها ایمپلنت دندان می باشد. ایمپلنت دندان به علت کارایی بسیار بالایی که دارد از محبوبیت بالایی نیز برخوردار می باشد.

همانطور که شما می دانید افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی می باشند و قصد درمان آن را دارند. بسیار واضح است که تمام این افراد دارای شرایط یکسان درمانی نمی باشند. به همین دلیل باید برای آنها راه های متفاوتی ارائه شود.

انواع متفاوتی از ایمپلنت دندان معرفی شده است تا بیماران بتوانند با شرایط متفاوت درمانی از آن بهرمند شوند. امروز قصد داریم در این مقاله به یکی از این روش ها که ایمپلنت زیگوماتیک نام دارد به پردازیم.

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

در درمان ایمپلنت سه بخش اصلی وجود دارد که هر کدام از آنها وظیفه خاصی دارند. فیکسچر یا پایه ایمپلنت یکی از این سه بخش می باشد که همانند ریشه دندان شما است و باید در استخوان فک قرار گیرد. شما باید بدانید که بدون فیکسچر ها این درمان امکان پذیر نمی باشد.

ویدیو ایمپلنت زیگوماتیک

شما برای انجام این درمان نیاز به تراکم استخوان فک دارید زیرا فیکسچر ها باید درون این استخوان قرار بگیرند و با آن جوش بخورند. در برخی از شرایط تراکم استخوان از دست خواهد رفت که یکی از دلایل آن نیز از دست دادن طولانی مدت دندان طبیعی می باشد.

در این شرایط شما نیازمند انجام درمان های مانند پیوند استخوان هستید. ایمپلنت های زیگوماتیک به وجود آمده اند که بدون انجام این درمان ها، شما بتوانید از ایمپلنت دندان بهرمند شوید. در حقیقت ایمپلنت های زیگوماتیک درون استخوان زیرین گونه قرار می گیرند.

فرق ایمپلنت دندان با ایمپلنت زیگوماتیک

دومین تقاوت همانطور که در بالا نیز گفته شد محل قرار گیری ایمپلنت ها است. در ایمپلنت معمولی، فیکسچر درون استخوان فک قرار می گیرد. اما در ایمپلنت زیگوماتیک، فیکسچر ها با عبور از استخوان فک و سینوس درون استخوان گونه قرار داده می شود. این استخوان زیگوماتیک نام دارد به همین علت نیز اسم این درمان ایمپلنت زیگوماتیک است.

مقایسه پیوند استخوان و ایمپلنت زیگوماتیک

زمانی که شما می خواهید از ایمپلنت دندان استفاده کنید و دارای تراکم، کافی استخوان نیستید باید یکی از این دو روش را برای درمان خود انتخاب کنید. شما در روش پیوند استخوان باید مدتی صبر کنید تا به بهبود کامل برسید که این مدت در حدود 3 الی 4 ماه می باشد و در این زمان باید از دندان مصنوعی موقت استفاده کنید.  

مقایسه پیوند استخوان و ایمپلنت زیگوماتیک
مقایسه پیوند استخوان و ایمپلنت زیگوماتیک

اما در ایمپلنت زیگوماتیک این زمان کاهش میابد. در حقیقت ایمپلنت زیگوماتیک باعث کاهش طول درمان می شود. پس از انجام ایمپلنت زیگوماتیک، نیازی به استفاده از دندان مصنوعی موقت نیز نخواهید داشت. ایمپلنت های زیگوماتیک نیاز به پویند استخوان را از بین می برند و علاوه بر آن روشی سریعتر هستند.

قیمت ایمپلنت های زیگوماتیک

قیمت ایمپلنت های زیگوماتیک یکی دیگر از مباحث مهم این مقاله است زیرا شرایط مالی بیماران یکسان نمی باشد. ایمپلنت های زیگوماتیک در حقیقت قیمت بیشتری دارند و در کل دارای قیمت بالاتری می باشند اما قیمت آن متفاوت است. معمولا در جلسه مشاوره قبل از ایمپلنت دندان قیمت ایمپلنت زیگوماتیک به صورت دقیق بررسی می شود.

مقایسه قیمت ایمپلنت زیگوماتیک و معمولی

مقایسه ایمپلنت معمولی و زیگوماتیک

در بالا گفته شد قیمت جراحی ایمپلنت زیگوماتیک بیشتر است اما درمقایسه با قیمت ایمپلنت دندان باید گفت تفاوت زیادی وجود ندارد. زیرا شما با این درمان به تعداد پایه ای کمتری نیاز خواهید داشته که همین موضوع باعث کاهش قیمت می شود. از طرفی نیز شما باید هزینه های پیوند استخوان را در نظر بگیرید که این مورد در ایمپلنت زیگوماتیک وجود ندارد.

مزایای ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت های زیگوماتیک از سال 1980مورد استفاده متخصصان قرار گرفته. و دارای مزایای مخصوص به خود است که آن ها به اثبات رسیده اند. ایمپلنت های زیگوماتیک جایگزینی مناسب برای پیوند استخوان است که در این بخش قصد داریم بخشی از این مزایای را به صورت خلاصه بیان کنیم. مزایای ایمپلنت زیگوماتیک به شرح زیر است:

  • عدم نیاز به پیوند استخوان
  • عدم نیاز به دندان مصنوعی موقت
  • توانایی استفاده در ایمپلنت های فوری
  • درصد موفقیت بالا
  • کاهش طول درمان

عوارض و معایب ایمپلنت زیگوماتیک

معایب ایمپلنت زیگوماتیک بسیار کمتر از مزایای آن است به همین دلیل نیز جایگزین مناسبی برای پیوند استخوان می باشد. یکی از معایب و عوارض  ایمپلنت های زیگوماتیک سینوزیت می باشد. این مورد یکی از شایع ترین معایب ایمپلنت های زیگوماتیک است.

در اکثر موارد سینوزیت ها مورد درمان قرار گرفته اند اما با شرایط سخت تری. در شرایط بسیار نادری، سینوزیت باعث شکست این درمان می شود. باقی معایب و عوارض ایمپلنت زیکوماتیک بسیار نادر هستند که به شرح زیر می باشد:

  • خون دماغ
  • اختلال موقتی در اعصاب حسی
  • مشکلات بافت نرم داخل دهان

مطالب مشابه


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/implantc/public_html/wp-content/themes/Implan28THM new/comments.php on line 60