dio

ایمپلنت کره ای DIO


ایمپلنت کره ی دیو

امروز می خواهیم در مورد ایمپلنت کره ای dio صحبت کنیم.ایمپلنت های ساخت کره توانسته اند محبوبیت بسیار زیادی در ایران پیدا کنند.اما واقعیت آن است که همه انها دارای کیفیت مطلوبی نمی باشند .

تاریخچه

در سال 1983 شرکت Dong-Seo Machinery تاسیس شد.این شرکت در زمینه صادرات ماشین بسته بندی اتوماتیک فعالیت داشت.
در سال 2002 شرکت فرعی به نام [su_label type=”success”]dio[/su_label] را تاسیس کرد.این شرکت توانست در سال 2006 مجوز های اروپا و امریکا را دریافت کند.و توانست در همین سال برای توسعه تجهیزات پزشکی با شرکت المانی بیوستیل قرارداد ببندد.این شرکت در سال 2008 مجوز FDA امریکا را کسب کرد.اما یکی از بهترین تحول های این شرکت در سال 2011 با تاسیس سری [su_label type=”success”]UF[/su_label] اتفاق افتاد. تا قبل از آن دچار مشکل های جدی بود که بعد از تولید این سری، آنها بر طرف شدند.می توان گفت بخشی از این بهبود ها به خاطر خرید بخشی از سهام این شرکت توسط .[su_label type=”success”]Dentslpy[/su_label] امریکایی بود.

قیمت ایمپلنت کره ای

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم ایمپلنت های کره ای دارای قیمت اقتصادی تر به نسبت ایمپلنت های امریکایی و سوئیسی می باشند.اما پیشنهاد می شود برای استفاده از ایمپلنت های کره ای از برند های مشهور این کشور استفاده نمائید زیرا همه برند های کره ای دارای کیفیت مطلوبی نمی باشند.یکی از برند های برتر کره ای dio می باشد که میخواهیم ان را معرفی و برسی کنیم . اگر قصد انجام کاشت ایمپلنت دندان دیو را دارید می توانید از طریق مراجعه به لینک زیر قیمت دقیق ایمپلنت دیو را مشاهده نمائید. قیمت ایمپلنت دندان

Dio

لگو ایمپلنت دیو
لگو دیو


ایمپلنت دیو یکی از با کیفیت ترین ایمپلنت های کره ای می باشد. که در کنار کیفیت بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد.اما باید گفت این شرکت در کره دارای رقیب های جدی می باشد که یکی از بزرگترین رقیب های این شرکت را می توان اوستم معرفی کرد.این دو شرکت بر سر جایگاه بهترین ایمپلنت کره در رقابت هستند.که قصد داریم به ویژگی های ایمپلنت کره ی دیو بپردازیم.[su_label type=”success”]اوستم[/su_label] معرفی کرد.این دو شرکت بر سر جایگاه بهترین ایمپلنت کره در رقابت هستند.که قصد داریم به ویژگی های ایمپلنت کره ی دیو بپردازیم.

سطوح ایمپلنت های dio

هر برند ایمپلنت سازی دارای فیکسچر های مختلفی می باشد.هر چه فیکسچر ها بتوانند با استخوان بهتر جوش بخورنند درصد موفقیت درمان بالاتر می رود. یکی از عوامل موثر بر جوش خوردن استخوان با فیکسچر، سطح فیکسچر ها می باشد. به همین دلیل تمام شرکت های ایمپلنت سازی بیشتر تکنولوژی و خلاقیت خود را در این زمینه صرف میکنند.قبل از اینکه بخواهیم ویژگی سطوح ایمپلنت های دیو را برسی کنیم باید بعضی از اصطلاحات را بدانیم.

توضیحات اسم
Osseointegration اصطلاح علمی برای رشد استخوان درون ایمپلنت های فلزی می باشد.
Peri-Implantitis پری ایمپلنت یک التهاب در بافت اطراف محل ایمپلنت می باشد.
acid-etched اسید خاص (acid-etched) است که در سطح ایمپلنت فضا هایی به اندازه یک تا سه میکرون را ایجاد میکند .

استئوبلاست

استئوبلاست نوعی سلول می باشد که در ساخت استخوان هم کاری دارد.استئوبلاست در همکاری با استئوکلاستها(نوعی سلول) باعث ترمیم و بازسازی استخوان می شوند.

سطوحHSA

HSAمخفف کلمه [su_label type=”info”]Hybrid Sandblast Acid Etch[/su_label] می باشد.از ویژگی ها این ایمپلنت می توان به کاهش عوارض بعد ایمپلنت و پری ایمپلنت اشاره کرد.این سطح توانسته است Osseointegrationوچسبندگی استئوبلاست را افزایش دهد که این امر باعث [su_label type=”success”]بالا رفتن درصد موفقیت درمان[/su_label] می شود.تمام ویژگی های بالا باعث افزایش چسبندگی استخوان به ایمپلنت می شود

سطح hsa
سطحHSA

اگر به خواهیم به طور خلاصه ویژگی های این سطح را نام ببریم به شرح زیر می باشد:

 • عوارض جراحی ایمپلنت کاهش می یابد در نتیجه دوران نقاهت نیز کاهش پیدا می کند.
 • چسبندگی به استخوان افزایش یافته
 • درصد موفقیت درمان بالا رفته

سطوحUV Active

این نوع سطح 15 دقیقه قبل از قرار گیری، داخل دستگاه مخصوص UV این شرکت قرار می گیرد تا با تابش UV به آن اماده استفاده شود.تابش اشعه UV به سطح ایمپلنت باعث ایجاد سطح فوق ابگریز و از بین رفتن مواد الی می شود.

ویژگی های این تابش به شرح زیر می باشد:

 • از بین رفتن مواد الی
 • با تامین خون کافی بر روی سطح ایمپلنت باعث جوش خوردن سریع استخوان می شود
 • زمان درمان را به نصف کاهش می دهد باعث تقویت و تشکیل استخوان در اطرف محل کاشت می شود

فیکسچر

این شرکت دارای سه نوع فیکسچر یا پایه ایمپلنت می باشد که به برسی آنها می پردازیم

UF

این کلمه مخفف[su_label type=”info”]Unique Fixture[/su_label]می باشد که به معنی فیکسچر منحصر به فرد می باشد.طراحی این فیکسچر باعث شده تا برخی ویژگی خاص را دارا باشد.

از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Open Thread
 • این ایمپلنت را می توان با حداقل مقاومت بارگذاری کرد این ویژگی به علت طراحی این فیکسچر می باشد.
 • Tapered-Straight Combined Shape

از دیگر ویژگی های این فکسچر می توان به طراحی ترکیبی اشاره کرد که باعث جایگذاری راحت تر و افزایش پایداری و ثبات اولیه آن می شود.

مواردی که بالا ذکر شد طراحی های خلاقانه شرکت DIO می باشد که باعث به وجود آمدن سه نقطه قوت در این فیکسچر ها می شود:

[su_list icon=”icon: angle-left” icon_color=”#69c3ff”]

 • ساده و قدرتمند
 • تحریک استخوان سازی
 • طراحی بهینه برای بارگذاری فوری

[/su_list]

فیکسچر های سری UF به سه دسته زیر تقسیم می شود

DIO Protem

این سیستم ایمپلنت دارای فیکسچر،پروتز و ابزار جراحی می باشد.این سیستم دارای یکپارچگی می باشد که این امر باعث شده تا استقامت واستئوبلاست افزایش یابد.به دلیل افزایش استقامت و استئوبلاست می توان در ایمپلنت های فوری نیز مورد استفاده قرار گیرد.این سیستم ایمپلنت ازآلیاژ تیتانیوم ساخته شده که سطح آن ماسه سندبلاست شده است. ماسه بلاست چیست؟ روشی است که با مواد سایندی مانند ماسه به سمت سطح مورد نظر با فشار و سرعت بالا پرتاب می شود.

[su_accordion class=”sytocan”]
[su_spoiler title=”ماسه بلاست چیست؟ ” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” anchor_in_url=”no” class=””]

روشی است که با مواد سایندی مانند ماسه به سمت سطح مورد نظر با فشار و سرعت بالا پرتاب می شود.

[/su_spoiler]
[/su_accordion]

protem system
مدل Post Type Ball Type
قطر 2.0mm 2.5mm 3.0mm 2.0mm 2.5mm 3.0mm
هگز

Hex

قطر3.5mm

طول10mm

Square

قطر3.5mmو4.0mm

طول11mmو16mm
کیت جراحی Protem Kit

مراقبت های پیشنهادی بعد از ایمپلنت

مهم ترین و موثر ترین راه، مراجعه منظم و به موقع به دندان پزشک معالج می باشد. اما شرکت DIO راهکار های پیشنهادی برای مراقبت از ایمپلنت را نیز ارائه کرده است.

 • [su_label type=”info”]خونریزی:[/su_label]:ممکن است تا چند ساعت بعد از جراحی خونریزی داشته باشید.بهتر است یک گاز استریل را بر روی ناحیه جراحی شده قرار دهید و به آرامی فشار دهید.
 • [su_label type=”info”]بی حس کننده[/su_label] : اثرات داروی بی حسی تا 3 الی 4 ساعت پس از جراحی ممکن است ادامه داشته باشد.بهتر است تا اتمام اثرات بی حسی چیزی نخورید.
 • [su_label type=”info”]تورم[/su_label] :ممکن است بعد از جراحی مقداری تورم ایجاد شود که با مشورت پزشک می توانید از کمپرس آب یخ استفاده نمائید.
 • [su_label type=”info”]رژیم غذایی[/su_label] :بهتر است بعد از جراحی از غذا های نرم استفاده نمائید. همچنین از غذا های تند و سفت پرهیز کنید.استفاده از دخانیات و الکل بعد از ایمپلنت ممنوع می باشد.
 • [su_label type=”info”]فعالیت های روزانه[/su_label] :توصیه می شود در روز جراحی ایمپلنت استراحت مطلق انجام دهید.و تا یک هفته بعد از جراحی از هرگونه فعالیت سنگین و ورزش خوداری فرماییدمخصوصا سونا.
 • [su_label type=”info”]مراقبت های بعد از جراحی[/su_label] :بهتر است تا هفت روز ناحیه جراحی شده را مسواک نزنید.دهان خود را روزی دو نوبت بهتر است شتو شو دهید.استفاده از دهان شویه نیز توصیه می شود.
 • [su_label type=”info”]مراقبت های کلی[/su_label] : تمام دارو های تجویز شده باید به موقع و دقیق مصرف شود از خوردن آسپرین نیز خوداری فرمائید.

اگر یکی از موارد زیر برای شما اتفاق افتاد با پزشک خود تماس حاصل کنید:1)بی حسی که بیشتر از 10 ساعت طول بکشد.2)خونریزی بیش از حد.3)شل شدن یا تکان خوردن ایمپلنت

کیت های جراحی

شرکت DIO دارای 6 نوع کیت جراحی متفاوت است.که متناسب با شرایط بیمار،نوع ایمپلنت مورد استفاده و قطر آن می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد

کیت Narrow
کیت Narrow
کیت جراحی مستر
کیت مستر
کیت سینوس لیفت
کیت سینوس لیفت
کیت Wide
کیت Wide
کیت Special
کیت Special
کیت Protem
کیت Protem

مطالب مشابه


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/implantc/public_html/wp-content/themes/Implan28THM new/comments.php on line 60