اشترومن


ایمپلنت های سوئیسی به کیفیت بالا خود معروف می باشند به همین علت برند های سوئیسی برای افرادی که قصد انجام ایمپلنت دارند دارای محبوبیت بالا می باشد. ایمپلنت های سوئیسی  معروف بودن خود را تا حد زیادی مدیون شرکت اشترومن می باشند. شرکت اشترومن یکی از برند های سوئیسی می باشد که دفتر مرکزی آن در بازل سوئیس قرار دارد. این شرکت در سال 1954 فعالیت خود را آغاز کرده است و توانسته در سال 1974 اولین ایمپلنت تک مرحله دنیا را تولید نماید. برند اشترومن امروزه یکی از موفق ترین و با کیفیت ترین برند های ایمپلنت سازی روز دنیا می باشد به طوری که ایمپلنت های اشترومن به بهترین ایمپلنت های دنیا معروف می باشند. دلیل محبوبیت گسترده ایمپلنت های اشرومن در دنیا را می توان تکنولوژی استفاده شده در ایمپلنت ها و کیفیت بالای آنها معرفی نمود. شرکت اشترومن با تولید محصولات مختلف و متنوع  توانسته است تا قشر وسیعی از بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت را دارا می باشند مورد هدف قراردهد. باید گفت بخشی از موفقیت های اشترومن به دلیل و جود شرکتی به نام ITI می باشد. شرکت ITI در سال 1980 تاسیس شد و با مطالعه بالینی و ازمایشگاهی وسیع توانست به ایجاد تکنولوژی ها جدید در ساخت ایمپلنت، مانند سطوح جدید یا متریال فیکسچر ها کمک بسیار زیادی انجام نماید اگر بخواهیم شرکت ITI را در یک جمله توصیف نمایم همان طور که از اسم(International team for implantology) آن نیز مشخص می باشد شرکت ITI بخش علمی و تحقیقی شرکت اشترومن می باشد که در زمینه های علمی و فناوری این شرکت را یاری می نماید.

مشخصات ایمپلنت

نام برند اشترومن
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۵۴ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۷۳ شمسی
نام نمایندگی در ایران شرکت اشترومن خاورمیانه
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی
نوع اتصال داخلی Crossfit/TorcFit
نوع متریال پایه Roxolid/ADLC/ZrO2/TI/TAN
کاور اسکرو در جعبه
پاسپورت دارد
حداکثر تورک برای کاور اسکرو ۱۵Ncm
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
پاسپورت دارد
حداکثر تورک اباتمنت ۳۵ncm
بازه قطرها(mm) ۲٫۹ الی ۴٫۸
بازه ارتفاع(mm) ۶ الی ۱۶

انواع محصولات

محصولات اشترومن

شرکت اشترومن دارای محصولات متفاوتی می باشد و می توان گفت در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت می باشد بخش زیادی از این فعالیت ها مربوط به ایمپلنت های خود می باشد که شرکت اشترومن این فعالیت ها را در امریکا و سوئیس انجام می دهد از دیگر فعالیت های اشترومن می توان به محصولات بازسازی بافت دهان و دندان پزشکی ترمیمی اشاره کرد که هر کدام از این فعالیت ها به ترتیب در سوئد و اروپا انجام می شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم محصولات حوزه ایمپلنت اشترومن را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از ویژگی های شرکت اشترومن وجود انواع مختلفی و کاربردی محصولات است دلیل این ویژگی ان است که همه افراد داری شرایط درمانی یکسان نمی باشند به همین دلیل تنوع محصولات باعث می شود تا ایمپلنت های اشترومن را بتوان  در هر شرایط درمانی مورد استفاده قرار داد.

انواع محصولات شرکت اشترومن

همانطور که در بالا اشاره شد شرکت اشترومن دارای محصولات متفاوتی در زمینه ایمپلنت های دندانی است. شرکت اشترومن دارای ۴ شاخه اصلی ایمپلنت می باشد که که هر کدام از این ۴ شاخه دارای ویژگی های مخصوص به خود و کاربرد های مخصوص به خود می باشند. در کنار شاخه های اصلی ایمپلنت های اشترومن، این شرکت دارای متریال های مختلفی برای فیکسچرهای خود می باشد این شرکت برای اینکه بتواند درصد موفقیت درمان نیز بالا ببرد در فیکسچر های خود نیز از سطوح متفاوتی استفاده نموده است. تمام مواردی که بالا ذکر شد زمانی که در کنا هم قرار می گیرند یک ایمپلنت بی نظیر را تولید می نمایند تا مناسب با تمام شرایط فردی بیمار و دکتر معالج باشند.

انواع ایمپلنت اشترومن

شرکت اشترومن دارای چهار شاخه اصلی فیکسچر می باشد. هر کدام از این چهار شاخه اصلی دارای ویژگی هایی می باشند که بایک دیگر تفاوت هایی دارند این تفاوت ها باعث می شود تا دکتر معالج قادر باشد تا در هر نوع از استخوان یا بافتی با توجه به نیاز های خود و بیمار از نوع خاصی از فیکسچر ها استفاده نماید این تنوع در فیکسچر ها باعث می شود تا شانس موفقیت درمان شما بالا رود و بتوانید تجربه ای بهتر از درمان خود داشته باشید

Straumann BLX

یکی از چهار شاخه اصلی ایمپلنت های اشترومن می باشد. ایمپلنت های BLX دارای ویژگی ها منحصر به فرد می باشد که همین ویژگی ها باعث شده تا بتوانید ایمپلنت های BLX را در هر نوع بافت استخوانی استفاده نمائید. جنس بدنه ایمپلنت های BLX ازRoxolid  می باشد و سطوح آن از SLActive است همین امر باعث می شود تا قابلیت پیشبینی این ایمپلنت ها بالا رود و توانایی استفاده در ایمپلنت های فوری را دارا باشند از دیگر ویژگی های این سری از ایمپلنت های اشترومن می توان به تهاجم کمتر نسبت به قبل اشاره کرد. تمام این ویژگی ها باعث شده تا درصد موفقیت درمان بالا رود و به شرح زیر باشد. درصد موفقیت ایمپلنت های BLX  در افراد سیگاری بعد از۵سال و افراد دیابتی بعد از ۶ سال ۹۹٫۹% می باشد. ایمپلنت های BLX ایمپلنت های BLX

Roxolid slactive و Roxolid SLA

این دو سیستم ایمپلنت نیز از شاخه های اصلی ایمپلنت های اشترومن به حساب می آیند. شباهت این دو سیستم ایمپلنت اشترومن در متریال فیکسچر های خود می باشد که هر دو آنها از Roxolid استفاده می کنند. Roxolid یکی از متریال های خاص می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد. این سیستم های ایمپلنتی مناسب برای افرادی می باشد که دارای محدودیت در فضا دهان خود می باشند. اما تفاوت این دو سیستم ایمپلنت در سطوح فیکسچرها می باشد ایمپلنت های Roxolid slactive از سطوح  Slactive استفاده می نماید و سیستم ایمپلنت Roxolid sla از سطوح SLA استفاده می کند.

Titanium SLA

اخرین دسته از سیستم های ایمپلنت اشترومن titanium sla می باشد در حقیقت این سیستم ایمپلنت از سیستم های قدیمی اشترومن می باشد. این سیستم ایمپلنتی اشترومن دارای متریالی تیتانیومی برای فیکسچر های خود می باشد و از سطوح SLA استفاده می نماید. تحقیقاتی که توسط اشترومن در افراد مختلفی که با این سیستم تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته اند ۹۶% موفقیت بعد از پنج سال به دست آمده است.

سطوح ایمپلنت های اشترومن

سطوح فیکسچرها یکی از مهم ترین موارد می باشد که شرکت های ایمپلنت سازی برای ساخت آنها تحقیقات گسترده ای انجام می دهند. سطوح فیکسچر ها تاثیر مستقیمی بر رو درمان شما دارند این سطوح می توانند باعث شوند شما تجربه کاملا لذت بخشی را از درمان خود داشته باشید. سطوح فیکسچر هر برندی دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد. شرکت اشترومن نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. شرکت اشترومن دارای سه سطح برای فیکسچرهای خود می باشد که شما می توانید نسبت به نیاز های خود یکی از این سطوح را انتخاب نماید.

سطوح SLA و ZLA

سطوح SLA یکی از سطوح های قدیمی شرکت اشترومن می باشد. این سطوح در از سال ۱۹۹۸ در ایمپلنت های شرکت اشترومن مورد استفاده قرار گرفت. یکی از ویژگی های این سطوح تجربه بسیار بالا آنها می باشد زیرا در طول این سالها این سطوح در انواع ایمپلنت های اشترومن مورد استفاده قرار گرفته است برای همین می توان گفت این سطوح نسبت به سطوح جدیدتر در افرادا بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است و به همین علت این سطوح تجربه خود را پس داده اند. سطوح SLA  مخفف کلمه Sand-blasted, Large grit, Acid می باشد که می توان از روی اسم این سطوح متوجه نحویه ساخت آنها شد. ساخت این سطوح به به وسیله سندبلاست شن های درشت بر روی پایه ایمپلنت ها می باشد. سطوح ZLA نیز از دیگر سطح های شرکت اشترومن می باشد این سطوح در حقیقت از نظر کارایی همانند سطوح SLA می باشند اما سطوح ZLA فقط در سیستم های ایمپلنتی Pure Ceramic مورد استفاده قرار میگیرد.

 Slactive

سطوح Slactive سطوح Slactive شرکت اشترومن با ساخت سطوح Slactive یکی از گام های مهم در تاریخ ایمپلنت سازی خود را رقم زد زیرا سطوح Slactive بسیار کاربردی و مورد استفاده می باشند. سطوح Slactive با تکنولوژی بالا و خلاقیت شرکت اشترومن طراحی و ساخته شده است این سطوح در حقیقت بسیار آب دوست می باشند و می توانند روند درمان و بهبودی را سرعت ببخشند به همین دلایل این سطوح در میان افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

انواع متریال ایمپلنت های اشترومن

یکی دیگر از مباحث مهم در ساخت و تولید فیکسچر ها ایمپلنت متریال آنها می باشد این متریال می توانند تاثیر مهمی در روند درمان شما داشته باشند به همین علت شرکت های ایمپلنت سازی از متریال های متفاوتی برای ساخت فیکسچر ایمپلنت های خود استفاده می نمایند. شرکت اشترومن نیز دارای متریال های متفاوتی برای فیکسچرهای خود می باشد که بر اساس ازمایش های بسیار و تجربه بالا این شرکت ساخته شده اند. اولین متریال شرکت اشترومن برای تولید فیکسچر های خود titanium garde4 می باشد که توانست بعد از ازمایش های خود و کسب تجربه دو متریال دیگر به نام های Roxolid و zirconia تولید نماید.

Roxolid

در ساخت Roxolid که نوع الیاژ محسوب می شود از  ۸۵ درصد تیتانیوم و ۱۸ درصد زیرکونیم استفاده شده است. از نکات مهمی که در ساخت متریال فیکسچر ها مورد اهمیت بسیار زیادی می باشد استحکام کششی متریال ها می باشد که باید گفت Roxolid نسبت به titanium garde4 از استحکام کششی بالاتری برخودار می باشد و این یکی از بزرگترین ویژگی های این متریال می باشد. از ویژگی های دیگر این سطح می توان به تهاجم کمتر نسبت به سایر متریال ها اشاره کرد.

zirconia

ایمپلنت ها همانطور که در بالا گفته شد دارای متریال های متفاوتی هستند یکی از متریال های موجود در ایمپلنت ها نیز زیرکونیوم می باشد. شرکت اشترومن نیز دارای فیکسچر هایی از این جنس می باشد که به آنها سیستم ایمپلنت PURE می گویند. شرکت اشترومن مانند تمام متریال های قبلی با آزمایش های فراوان و استفاده از تجربه های خود این متریال را ساخته است.

کیت جراحی ایمپلنت اشترومن

اشترومن نیز مانند تمام برند های ایمپلنت سازی دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشد. کیت جراحی اشترومن دارای ویژگی و مزیت های بسیاری می باشد که یکی از بزرگ ترین آنها کیفیت بالا و موجود بودن تمام ابزار های مورد نیاز در این کیت می باشد. از طرفی کیت جراحی ایمپلنت اشترومن دارای کد گزاری رنگی می باشد که این کد گزاری باعث می شود تا پزشک معالج بسیار راحت ترباشد. کیت جراحی اشترومن کیت جراحی اشترومن

قیمت ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن قیمت متفاوتی نسبت به سایر برند های ایمپلنت سازی دارد اگر به خواهیم قیمت ایمپلنت ها را دسته بندی کنیم باید گفت ایمپلنت های اشترومن در دسته ویژه قرار می گیرند این موضوع به دلایل متفاوتی می باشد یکی از دلایل آن کیفیت بسیار بالا محصولات اشترومن می باشد. اما یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بیماران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند ارزش خرید ایمپلنت های اشترومن می باشد که بسیار بالا است دلیل آن نیز کیفیت بالا محصولات اشترومن در مقایسه با قیمت آن می باشد که ارزش خرید آنها را بالا می برد.

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Roxolid SLA اشترومن
Roxolid SLA
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶
۴٫۱ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶
۴٫۸ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶
جدول سایز های لاین Roxolid SLActive اشترومن
Roxolid SLActive
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۳ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶
۴٫۱ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶
جدول سایز های لاین BLX IMPLANT اشترومن
BLX IMPLANT
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۵ ۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶/۱۸
۳٫۷۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶/۱۸
۴٫۰ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶/۱۸
۴٫۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶/۱۸
۵٫۰ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴/۱۶/۱۸
۵٫۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴
۶٫۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۴
جدول سایز های Abutment اشترومن
Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
۰ ۳۰ ۰٫۷۵ ۴٫۵ ۱ ۱۷٫۳ ۳٫۳ ۱۲

اطلاعات نمایندگی

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب برند ایمپلنت را می توان وجود نمایندگی آن برند در ایران معرفی نمود. وجود نمایندگی در ایران می تواند ویژگی های بسیاری را به وجود آورد از طرفی نیز باعث آرامش خاطر بیماران و پزشکان می شود. بخشی از ویژگی های وجود نمایندگی برند های متفاوت در ایران به شرح زیر می باشد:
  • خدمات پس از فروش
  • اطمینان از کیفیت محصولات
  • اطمینان از اصالت کالا

نمایندگی فروش ایمپلنت اشترومن

خوشبختانه شرکت اشترومن در ایران دارای نمایندگی مخصوص به خود می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد وجود نمایندگی در ایران دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. اشترومن خاورمیانه نام نمایندگی ایمپلنت اشترومن در ایران می باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و نام مدیر عامل آن نازنین ادیبی و مسئول فنی آن نیز الناز صدری نیا می باشد. نمایندگی اشترومن در ایران نمایندگی اشترومن
اشرومن خاورمیانه
نمایندگی اشترومن
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
Straumann.khavarmianeh@gmail.com تهران، خیابان ولیعصرانتهای گاندی شمالی، خیابان برادران شریفی، پلاک ۴۲ ۱۴۰۰۶۴۸۱۳۳۴ ۵۰۳۹۰۸

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اشترومن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *