اشترومن


ایمپلنت های سوئیسی به کیفیت بالا خود معروف می باشند به همین علت برند های سوئیسی برای افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند دارای محبوبیت بالا می باشد. ایمپلنت های سوئیسی  معروف بودن خود را تا حد زیادی مدیون ایمپلنت اشترومن می باشند. شرکت اشترومن یکی از برند های سوئیسی می باشد که دفتر مرکزی آن در بازل سوئیس قرار دارد.

این شرکت در سال 1954 فعالیت خود را آغاز کرده است و توانسته در سال 1974 اولین ایمپلنت تک مرحله دنیا را تولید نماید. ایمپلنت اشترومن امروزه یکی از موفق ترین و با کیفیت ترین برند های ایمپلنت سازی روز دنیا می باشد به طوری که ایمپلنت های اشترومن به بهترین ایمپلنت های دنیا معروف می باشند.

دلیل محبوبیت گسترده ایمپلنت های اشرومن در دنیا را می توان تکنولوژی استفاده شده در ایمپلنت ها و کیفیت بالای آنها معرفی نمود. ایمپلنت اشترومن با تولید محصولات مختلف و متنوع  توانسته است تا قشر وسیعی از بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت را دارا می باشند مورد هدف قراردهد. باید گفت بخشی از موفقیت های اشترومن به دلیل و جود شرکتی به نام ITI می باشد.

مشخصات ایمپلنت

نام برند اشترومن
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۵۴ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۷۳ شمسی
نام نمایندگی در ایران شرکت اشترومن خاورمیانه
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی
نوع اتصال داخلی Crossfit/TorcFit
نوع متریال پایه Roxolid/ADLC/ZrO2/TI/TAN
کاور اسکرو در جعبه
پاسپورت دارد
حداکثر تورک برای کاور اسکرو 15Ncm
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
پاسپورت دارد
حداکثر تورک اباتمنت ۳۵ncm
بازه قطرها(mm) ۲٫۹ الی ۴٫۸
بازه ارتفاع(mm) ۶ الی ۱۶

انواع محصولات

ایمپلنت اشترومن چیست؟

ایمپلنت اشترومن یکی از برند های سوئیسی است که در صنعت ایمپلنت سازی مشغول فعالیت می باشد. کیفیت این برند به مقداری بالا است که لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد. در این مقاله به بررسی ایمپلنت اشترومن می پردازیم.

محصولات اشترومن

شرکت اشترومن دارای محصولات متفاوتی می باشد و می توان گفت در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت می باشد بخش زیادی از این فعالیت ها مربوط به ایمپلنت های خود می باشد که شرکت اشترومن این فعالیت ها را در امریکا و سوئیس انجام می دهد از دیگر فعالیت های اشترومن می توان به محصولات بازسازی بافت دهان و دندان پزشکی ترمیمی اشاره کرد که هر کدام از این فعالیت ها به ترتیب در سوئد و اروپا انجام می شوند. [su_spacer size=”10″] در ادامه این مقاله قصد داریم محصولات حوزه ایمپلنت اشترومن را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از ویژگی های شرکت اشترومن وجود انواع مختلفی و کاربردی محصولات است دلیل این ویژگی ان است که همه افراد داری شرایط درمانی یکسان نمی باشند به همین دلیل تنوع محصولات باعث می شود تا ایمپلنت های اشترومن را بتوان  در هر شرایط درمانی مورد استفاده قرار داد.

انواع محصولات شرکت اشترومن

همانطور که در بالا اشاره شد شرکت اشترومن دارای محصولات متفاوتی در زمینه ایمپلنت های دندانی است. شرکت اشترومن دارای 4 شاخه اصلی ایمپلنت می باشد که که هر کدام از این 4 شاخه دارای ویژگی های مخصوص به خود و کاربرد های مخصوص به خود می باشند. [su_spacer size=”10″] در کنار شاخه های اصلی ایمپلنت های اشترومن، این شرکت دارای متریال های مختلفی برای فیکسچرهای خود می باشد این شرکت برای اینکه بتواند درصد موفقیت درمان نیز بالا ببرد در فیکسچر های خود نیز از سطوح متفاوتی استفاده نموده است. تمام مواردی که بالا ذکر شد زمانی که در کنا هم قرار می گیرند یک ایمپلنت بی نظیر را تولید می نمایند تا مناسب با تمام شرایط فردی بیمار و دکتر معالج باشند.

قیمت ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن قیمت متفاوتی نسبت به سایر برند های ایمپلنت سازی دارد اگر به خواهیم قیمت ایمپلنت ها را دسته بندی کنیم باید گفت ایمپلنت های اشترومن در دسته ویژه قرار می گیرند این موضوع به دلایل متفاوتی می باشد یکی از دلایل آن کیفیت بسیار بالا محصولات اشترومن می باشد. اگر قصد انجام کاشت ایمپلنت دندان اشترومن را دارید می توانید از طریق مراجعه به لینک زیر قیمت دقیق ایمپلنت اشترومن را مشاهده نمائید. قیمت ایمپلنت دندان

ارزش خرید ایمپلنت اشترومن

ارزش خرید یکی دیگر از فاکتور هایی می باشد که شما باید در نظر بگیرید. همانطور که در بالا نیز گفته شد قیمت ایمپلنت اشترومن در دسته ای ویژه ای قرار می گیرد. و به علت کیفیت بسیار بالا آن می توان گفت قیمت آن نیز بالا است. اما این موضوع بر ارزش خرید ایمپلنت اشترومن تاثیر می گذارد؟ ارزش خرید به صورت ساده تناسب بین قیمت و کیفیت محصول مورد نظر است. در حقیقت قیمت ایمپلنت اشترومن بالا می باشد اما به همان نسبت نیز کیفیت محصولات آن بسیار بالا است. پس می توان گفت شما به نسبتی که هزینه انجام می دهید به همان نسبت یا حتی بیشتر نیز از کیفیت بالایی برخوردار می شود که همین موضوع نشان دهنده ارزش خرید بالای ایمپلنت اشترومن می باشد.

انواع ایمپلنت اشترومن

شرکت اشترومن دارای چهار شاخه اصلی فیکسچر می باشد. هر کدام از این چهار شاخه اصلی دارای ویژگی هایی می باشند که بایک دیگر تفاوت هایی دارند این تفاوت ها باعث می شود تا دکتر معالج قادر باشد تا در هر نوع از استخوان یا بافتی با توجه به نیاز های خود و بیمار از نوع خاصی از فیکسچر ها استفاده نماید این تنوع در فیکسچر ها باعث می شود تا شانس موفقیت درمان شما بالا رود و بتوانید تجربه ای بهتر از درمان خود داشته باشید

ایمپلنت Straumann BLX

یکی از چهار شاخه اصلی ایمپلنت های اشترومن می باشد. ایمپلنت های BLX دارای ویژگی ها منحصر به فرد می باشد که همین ویژگی ها باعث شده تا بتوانید ایمپلنت های BLX را در هر نوع بافت استخوانی استفاده نمائید. جنس بدنه ایمپلنت های BLX ازRoxolid  می باشد و سطوح آن از SLActive است همین امر باعث می شود تا قابلیت پیشبینی این ایمپلنت ها بالا رود و توانایی استفاده در ایمپلنت های فوری را دارا باشند. [su_spacer size=”10″] از دیگر ویژگی های این سری از ایمپلنت های اشترومن می توان به تهاجم کمتر نسبت به قبل اشاره کرد. تمام این ویژگی ها باعث شده تا درصد موفقیت درمان بالا رود و به شرح زیر باشد. درصد موفقیت ایمپلنت های BLX  در افراد سیگاری بعد از5سال و افراد دیابتی بعد از 6 سال 99.9% می باشد. ایمپلنت های BLX ایمپلنت های BLX

Roxolid slactive و Roxolid SLA

این دو سیستم ایمپلنت نیز از شاخه های اصلی ایمپلنت های اشترومن به حساب می آیند. شباهت این دو سیستم ایمپلنت اشترومن در متریال فیکسچر های خود می باشد که هر دو آنها از Roxolid استفاده می کنند. Roxolid یکی از متریال های خاص می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد. این سیستم های ایمپلنتی مناسب برای افرادی می باشد که دارای محدودیت در فضا دهان خود می باشند. اما تفاوت این دو سیستم ایمپلنت در سطوح فیکسچرها می باشد ایمپلنت های Roxolid slactive از سطوح  Slactive استفاده می نماید و سیستم ایمپلنت Roxolid sla از سطوح SLA استفاده می کند.

ایمپلنت Titanium SLA

اخرین دسته از سیستم های ایمپلنت اشترومن titanium sla می باشد در حقیقت این سیستم ایمپلنت از سیستم های قدیمی اشترومن می باشد. این سیستم ایمپلنتی اشترومن دارای متریالی تیتانیومی برای فیکسچر های خود می باشد و از سطوح SLA استفاده می نماید. تحقیقاتی که توسط اشترومن در افراد مختلفی که با این سیستم تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته اند 96% موفقیت بعد از پنج سال به دست آمده است.

سطوح ایمپلنت های اشترومن

سطوح فیکسچرها یکی از مهم ترین موارد می باشد که شرکت های ایمپلنت سازی برای ساخت آنها تحقیقات گسترده ای انجام می دهند. سطوح فیکسچر ها تاثیر مستقیمی بر رو درمان شما دارند این سطوح می توانند باعث شوند شما تجربه کاملا لذت بخشی را از درمان خود داشته باشید. سطوح فیکسچر هر برندی دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد. شرکت اشترومن نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. شرکت اشترومن دارای سه سطح برای فیکسچرهای خود می باشد که شما می توانید نسبت به نیاز های خود یکی از این سطوح را انتخاب نماید.

سطوح ایمپلنت SLA و ZLA

سطوح SLA یکی از سطوح های قدیمی شرکت اشترومن می باشد. این سطوح در سال 1998 در ایمپلنت های شرکت اشترومن مورد استفاده قرار گرفت. یکی از ویژگی های این سطوح تجربه بسیار بالا آنها می باشد زیرا در طول این سالها این سطوح در انواع ایمپلنت های اشترومن مورد استفاده قرار گرفته است برای همین می توان گفت این سطوح نسبت به سطوح جدیدتر در افرادا بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است و به همین علت این سطوح تجربه خود را پس داده اند. [su_spacer size=”10″] سطوح SLA  مخفف کلمه Sand-blasted, Large grit, Acid می باشد که می توان از روی اسم این سطوح متوجه نحویه ساخت آنها شد. ساخت این سطوح به  وسیله سندبلاست شن های درشت بر روی پایه ایمپلنت ها می باشد. [su_spacer size=”10″] سطوح ZLA نیز از دیگر سطح های ایمپلنت اشترومن می باشد این سطوح در حقیقت از نظر کارایی همانند سطوح SLA می باشند اما سطوح ZLA فقط در سیستم های ایمپلنتی Pure Ceramic مورد استفاده قرار میگیرد.

 Slactive

[su_spacer]   ایمپلنت اشترومن با ساخت سطوح Slactive یکی از گام های مهم در تاریخ ایمپلنت سازی خود را رقم زد زیرا سطوح Slactive بسیار کاربردی و مورد استفاده می باشند. سطوح Slactive با تکنولوژی بالا و خلاقیت ایمپلنت اشترومن طراحی و ساخته شده است این سطوح در حقیقت بسیار آب دوست می باشند و می توانند روند درمان و بهبودی را سرعت ببخشند به همین دلایل این سطوح در میان افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

انواع متریال ایمپلنت های اشترومن

یکی دیگر از مباحث مهم در ساخت و تولید فیکسچر ها ایمپلنت متریال آنها می باشد این متریال می توانند تاثیر مهمی در روند درمان شما داشته باشند به همین علت شرکت های ایمپلنت سازی از متریال های متفاوتی برای ساخت فیکسچر ایمپلنت های خود استفاده می نمایند. [su_spacer] ایمپلنت اشترومن نیز دارای متریال های متفاوتی برای فیکسچرهای خود می باشد که بر اساس ازمایش های بسیار و تجربه بالا این شرکت ساخته شده اند. اولین متریال ایمپلنت اشترومن برای تولید فیکسچر های خود titanium garde4 می باشد که توانست بعد از ازمایش های خود و کسب تجربه دو متریال دیگر به نام های Roxolid و zirconia را تولید نماید.

Roxolid

در ساخت Roxolid که نوعی الیاژ محسوب می شود از  85 درصد تیتانیوم و 18 درصد زیرکونیم استفاده شده است. از نکات مهمی که در ساخت متریال فیکسچر ها مورد اهمیت است استحکام کششی متریال ها می باشد که باید گفت Roxolid نسبت به titanium garde4 از استحکام کششی بالاتری برخودار می باشد و این یکی از بزرگترین ویژگی های این متریال می باشد. از ویژگی های دیگر این سطح می توان به تهاجم کمتر نسبت به سایر متریال ها اشاره کرد. ایمپلنت اشترومن با ساخت این متریال تحول جدیدی را در صنعت ایمپلنت سازی ایجاد کرد.

zirconia

ایمپلنت ها همانطور که در بالا گفته شد دارای متریال های متفاوتی هستند یکی از متریال های موجود در ایمپلنت ها نیز زیرکونیوم می باشد. ایمپلنت اشترومن نیز دارای فیکسچر هایی از این جنس می باشد که به آنها سیستم ایمپلنت PURE می گویند. ایمپلنت اشترومن مانند تمام متریال های قبلی با آزمایش های فراوان و استفاده از تجربه های خود این متریال را ساخته است.

کیت جراحی ایمپلنت اشترومن

اشترومن نیز مانند تمام برند های ایمپلنت سازی دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشد. کیت جراحی اشترومن دارای ویژگی و مزیت های بسیاری می باشد که یکی از بزرگ ترین آنها کیفیت بالا و موجود بودن تمام ابزار های مورد نیاز در این کیت می باشد. از طرفی کیت جراحی ایمپلنت اشترومن دارای کد گزاری رنگی می باشد که این کد گزاری باعث می شود تا پزشک معالج بسیار راحت ترباشد. کیت جراحی اشترومن کیت جراحی اشترومن

اشترومن ITI چیست؟

یکی از عواملی که می تواند باعث پیشرفت هر برندی شود توجه به تحقیق و توسعه می باشد. تحقیق و توسعه می تواند کیفیت محصولات یک برند را ارتقا دهد و موجب شود یک برند همیشه در حال پیشرفت باشد. این پیشرفت باعث می شود تا بیماران از این درمان تجربه بهتری را بدست آورند. مزایای توجه به تحقیق و توسعه به شرح زیر می باشد: [su_row] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
 • بالا رفتن محبوبیت هر برند
 • بالا رفتن کیفیت محصولات
[/su_list][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
 • ایجاد تجربه بهتر برای بیماران
 • بالا رفتن درصد موفقیت درمان
[/su_list][/su_column][/su_row] شرکت ITI یکی از برند های می باشد که دارای همکاری نزدیکی با ایمپلنت اشترومن است. ITI به صورت مستقل فعالیت های خود را انجام می دهد و نام آن به صورت مخفف ITI است. نام کامل این برند International Team for Implantology می باشد که به معنی تیم بین المللی ایمپلنتولوژی است. اشترومن iti چیست؟ [su_spacer size=”10″] شرکت ITI در سال 1980 فعالیت خود را آغاز کرده است و در حقیقت شریک علمی ایمپلنت اشترومن می باشد. ITI در این سال ها به بزرگترین سازمان بین المللی آکادمیک در زمینه های ایمپلنت دندان و باسازی بافت تبدیل شده است. می توان گفت نیروی محرکه ITI آموزش و انتشار دانش در این دو زمینه می باشد.

چرا ایمپلنت اشترومن؟

شاید برای شما سوال شود که چرا از ایمپلنت اشترومن استفاده نمائید. همانطور که در تمام این مقاله مشاهده کردید کیفیت ایمپلنت های اشترومن بسیار بالا می باشد و این مورد را می توان بزرگترین دلیل برای استفاده از ایمپلنت های اشترومن نامید. کیفیت بالا می تواند شانس موفقیت درمان را افزایش دهد که مهم ترین مورد در این درمان است.

چرا بهترین ایمپلنت دنیا اشترومن می باشد؟

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم ایمپلنت اشترومن دارای لقب بهترین ایمپلنت دنیا است. دلیل این موضوع نیز استفاده از تکنولوژی های بالا در ساخت ایمپلنت های دندانی اشترومن است که باعث افزایش کیفیت محصولات این برند می شود. از طرفی نیز همکاری با ITI باعث شده تا کیفیت ایمپلنت اشترومن همیشه در حال بهبود باشد. مواردی که باعث شده ایمپلنت اشترومن به بهترین ایمپلنت دنیا تبدیل شود به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
 • استفاده از سطوح خاص
 • وجود کیت جراحی کاربردی
 • وجود انواع مختلفی از فیکسچر ها
 • استفاده از تکنولوژی های بسیار بالا
[/su_list]

ایمپلنت Slactive چیست؟

این مورد را می توان یکی از سوالات شایع، درباره ایمپلنت اشترومن دانست. همانطور که در قسمت های بالایی نیز گفته شد Slactive یکی از سطوح این برند می باشد و به فیکسچرهایی که دارای این سطح هستند به اصطلاح ایمپلنت Slactive می گویند.

کاتالوگ ایمپلنت اشترومن

همانطور که می دانید تمام برند های سازنده ایمپلنت دارای کاتالوگ های مخصوص به خود هستند که در آن جزئیات مخصوص به محصولات خود را ثبت می کنند. ایمپلنت اشترومن نیز از این قاعده خارج نیست و خواندن کاتالوگ ایمپلنت اشترومن می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار بدهد. در این قسمت ما کاتالوگ ایمپلنت اشترومن را قرار داده ایم [su_note note_color=”#dfefff”] [su_service title=”دانلود کاتالوگ ایمپلنت اشترومن” icon=”icon: download” icon_color=”#ff396f”] دانلود کاتالوگ [/su_service] [/su_note]

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Roxolid SLA اشترومن
Roxolid SLA
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 8/10/12/14/16
4.1 8/10/12/14/16
4.8 8/10/12/14/16
جدول سایز های لاین Roxolid SLActive اشترومن
Roxolid SLActive
قطر(mm) طول(mm)
3.3 8/10/12/14/16
4.1 8/10/12/14/16
جدول سایز های لاین BLX IMPLANT اشترومن
BLX IMPLANT
قطر(mm) طول(mm)
3.5 8/10/12/14/16/18
3.75 6/8/10/12/14/16/18
4.0 6/8/10/12/14/16/18
4.5 6/8/10/12/14/16/18
5.0 6/8/10/12/14/16/18
5.5 6/8/10/12/14
6.5 6/8/10/12/14
جدول سایز های Abutment اشترومن
Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
0 30 0.75 4.5 1 17.3 3.3 12

اطلاعات نمایندگی

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب برند ایمپلنت را می توان وجود نمایندگی آن برند در ایران معرفی نمود. وجود نمایندگی در ایران می تواند ویژگی های بسیاری را به وجود آورد از طرفی نیز باعث آرامش خاطر بیماران و پزشکان می شود. بخشی از ویژگی های وجود نمایندگی برند های متفاوت در ایران به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#09b718″]
 • خدمات پس از فروش
 • اطمینان از کیفیت محصولات
 • اطمینان از اصالت کالا
[/su_list]

نمایندگی فروش ایمپلنت اشترومن

خوشبختانه شرکت اشترومن در ایران دارای نمایندگی مخصوص به خود می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد وجود نمایندگی در ایران دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. اشترومن خاورمیانه نام نمایندگی ایمپلنت اشترومن در ایران می باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرد و نام مدیر عامل آن نازنین ادیبی و مسئول فنی آن نیز الناز صدری نیا می باشد. نمایندگی اشترومن در ایران نمایندگی اشترومن
اشرومن خاورمیانه
نمایندگی اشترومن
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
Straumann.khavarmianeh@gmail.com تهران، خیابان ولیعصرانتهای گاندی شمالی، خیابان برادران شریفی، پلاک 42 14006481334 503908

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اشترومن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *