زیمر

شرکت زیمر یکی از سازنده های ایمپلنت در دنیا می باشد. اگر شما قصد انجام ایمپلنت را داشته باشید به احتمال زیاد حتی برای یک بار نام این برند را شنده اید که این موضوع نشان از محبوبیت ایمپلنت زیمر در بازار های جهانی می باشد. دلیل محبوبیت این برند در بازار های جهانی کیفیت بالای محصولات این شرکت است که این کیفیت نیز باعث بالا رفتن درصد موفقیت درمان می شود.

شرکت زیمر در سال 1927 فعالیت خود را آغاز کرده و از همان تاریخ با خلاقیت های خود توانسته است کمک های زیادی به جامع پزشکی انجام دهد از طرفی این شرکت با تولید انواع فیکسچر ها توانسته است به بیماران بیشتر با شرایط متفاوت درمانی نیز کمک کند. از طرفی قیمت ایمپلنت های زیمر نیز در دسته ویژه قرار می گیرند که در ادامه مقاله به بررسی آن نیز خواهیم پرداخت.

مشخصات

نام برند زیمر
کشور سازنده امریکا
تاریخ شروع فعالیت 1927 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران 1379شمسی
نام نمایندگی در ایران پایا دندان پیشرو
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
تاییدیه Imed دارد
بازه قطر اتصال داخلی
نوع اتصال داخلی
نوع متریال پایه
کاور اسکرو در جعبه
پاسپورت دارد
حداکثر تورک برای کاور اسکرو 35Ncm
حداکثر تورک برای ایمپلنت ها 35Ncm
حداکثر تورک برای اباتمنت 15Ncm
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
بازه قطرها(mm)
بازه ارتفاع(mm) 6 الی 20

انواع محصولات

ایمپلنت زیمر چیست؟

ایمپلنت زیمر یکی از شرکت هایی است که در صنعت ایمپلنت سازی فعالیت می کند و محصولات آن دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. ما در این مقاله به بررسی تخصصی ایمپلنت زیمر می پردازیم. [su_spacer] شرکت زیمر سال های زیادی در زمینه ایمپلنت های دندان مشغول به فعالیت می باشد به همین علت از تجربه بسیار بالایی در ساخت محصولات خود برخوردار است. این شرکت با ساخت انواع محصولات توانسته است بخش زیادی از بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت را با شرایط متفاوت دارند پوشش دهد. [su_spacer] این شرکت دارای انواع فیکسچر ها، سطوح ایمپلنت ها و کیت های جراحی مخصوص به خود می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد. تمام محصولات شرکت زیمر به گونه طراحی و ساخته شده است تا بتواند با خواسته های بیماران و پزشکان دارای سازگاری باشد و تجربه بهتری را از درمان ایمپلنت در اختیار شما قرار دهد. انواع محصولات شرکت زیمر انواع محصولات شرکت زیمر [su_spacer] همانطور که در بالا نیز اشاره شد ایمپلنت زیمر درای انواع محصولات مختلفی می باشد که این محصولات شامل: انواع فیکسچر ها، انواع کیت ها، انواع سطوح و …. می باشند. فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت قسمتی باشد که درون استخوان فک قرار می گیرد و با توجه به شرایط بیمار باید دارای سایز ها و انواع مختلفی برای ناحیه های متفاوتی از فک می باشد به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و بخش بزرگی از موفقیت درمان به کیفیت این فیکسچر ها مربوط می شود. [su_spacer] به دلیل هایی که در بالا ذکر شد اول از همه به بررسی فیکسچر ها زیمر خواهیم پرداخت. انواع فیکسچر های زیمر به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#09b718″]
  • T3
  • OSSEOTITE
  •  Eztetic
  • vent- Tapered Screw
[/su_list]

قیمت ایمپلنت زیمر امریکایی

همانطور که در بالا نیز گفته شد قیمت ایمپلنت های امریکایی در دسته ویژه ای قرار می گیرد که شرکت زیمر نیز از این قاعده مستثنا نیست.  ایمپلنت های زیمر دارای لقب گران ترین ایمپلنت دنیا است اما نکته که بیشتر از قیمت دارای اهمیت می باشد نسبت قیمت به کیفیت دریافتی می باشد که به آن ارزش خرید می گویند. [su_spacer] اگر بخواهیم ایمپلنت های زیمر را از نظر ارزش خرید بررسی کنیم باید گفت دارای ارزش خرید بسیار بالا می باشد زیرا شما به نسبت قیمت که پرداخت می کنید کیفیت بسیار بالایی را دریافت خواهید کرد. اگر قصد انجام کاشت ایمپلنت زیمر را دارید. می توانید از طریق مراجعه به لینک زیر، قیمت دقیق ایمپلنت زیمر را مشاهده نمائید. قیمت ایمپلنت دندان

فیکسچر های OSSEOTITE

ایمپلنت زیمر برای ساخت فیکسچر های OSSEOTITE از تجربه های خود و تحقیقات بزرگ که در این زمینه داشته استفاده کرده است. سطوح فیکسچر های OSSEOTITE دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی می باشد که توانسته است شانس موفقیت درمان را بالاتر ببرد یکی از این ویژگی ها توانایی جذب بیشتر پلاکت های خون تا 110% می باشد. [su_spacer] با جذب بیشتر پلاکت های خون سایتوکان ها مجبور به فعالیت گسترده تر می شوند همین امر باعث می شود تا زخم های حاصل از جراحی زودتر بهبود یابند. در ساخت سطوح فیکسچر های OSSEOTITE از اسیدی به نام اسید اچ استفاده شده است. این اسید می تواند باعث تحریک استخوان سازی شود. در تحقیقات ایمپلنت زیمر درصد موفقیت درمان افرادی که از فیکسچر های OSSEOTITE استفاده نموده اند را  98% نشان می دهد.  

فیکسچر های Tapered Screw-vent

یکی از محبوب ترین فیکسچر های ایمپلنت زیمر Tapered Screw می باشد شرکت زیمر توانسته است تا پنج میلیون از این فیکسچر ها را در 20 سال به فروش برساند همین امر به سادگی نشان دهنده اعتماد بالای پزشکان و بیماران به این فیکسچر ها می باشد. از ویژگی های این فیکسچر می توان به ثبات اولیه بالا، ثبات ثانویه بالا و درصد موفقیت درمان بالا اشاره کرد. [su_spacer] ثبات اولیه بالا باعث می شود تا از فیکسچر های Tapered Screw بتوان در ایمپلنت های فوری استفاده کرد زیرا در این ایمپلنت فوری مهم ترین عامل ثبات اولیه می باشد. ثبات ثانویه نیز برای درصد موفقیت درمان بسیار مهم می باشد به همین علت این دو ویژگی باعث بالا رفتن درصد موفقیت درمان می شود به طوری که درصد موفقیت درمان این فیکسچر ها 98% می باشد. [su_spacer] از طرفی این فیکسچرها از titanium garde5 ساخته شده اند به همین دلیل از استحکام و زیست سازگاری بالایی برخوردار می باشند دو فاکتور قبلی بسیار مهم هستند زیرا ایمپلنت درمانی طولانی مدت یا به عبارتی مادام العمر حساب می شود بنابراین طول عمر ایمپلنت های زیمر بسیار بالا است.

فیکسچر های T3

یکی از فیکسچر های معروف شرکت زیمر T3 می باشد علت معروف بودن این فیکسچرها نیز کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در ساخت این فیکسچر ها می باشد برای مثال سطوح فیکسچر های T3 به صورت HYBRID می باشد که به معنی سطوح دوگانه می باشد این سطوح دارای دو بخش زبر و نرم هستند همین امر باعث استحکام بالا این فیکسچر ها و بالا رفتن درصد بالا موفقیت درمان می شوند. از طرفی به علت تکنولوژی بالای استفاده شده در این فیکسچر ها جذب کلسیم فسفات بالا رفته همین امر نیز می تواند درصد موفقیت درمان را بالاتر ببرد.

فیکسچر Eztetic

یکی دیگر از سری فیکسچر های زیمر Eztetic می باشد که دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشد. از این فیکسچر ها معمولا در محل های باریک وقدامی استفاده می کنند. استفاده از این فیکسچر را می توان یک راه حل قوی به جای دندان های قدامی محسوب کرد. این فیکسچر بر اساس طراحی ابتکاری مخصوص به خود و نیاز های بیماران شکل گرفته است. [su_spacer] اگر به خواهیم به دیگر ویژگی های این فیکسچر اشاره کنیم می توان به استفاده از سطوح MTX زیمر اشاره کرد که می تواند شانس موفقیت درمان را بالا ببرد. ویژگی های فیکسچرهای Eztetic به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#09b718″]
  • ثبات اولیه بالا
  • استفاده از سطوح MTX
  • استحکام و قدرت بالا در مدت زمان طولانی
[/su_list]

متریال فیکسچر های زیمر

فیکسچر های زیمر دارای متریال های متفاوت و با کیفیت می باشد این متریال ها دارای اهمیت بسیار زیادی در این درمان می باشد زیرا می توانند درصد موفقیت درمان را بالا ببرد و باعث طول عمر بالاتر این درمان شود. شرکت زیمر دارای متریال های متفاوتی برای فیکسچر های خود می باشد جدیدترین و محبوب ترین آنها Trabecular metal می باشد که به نوعی آینده متریال فیکسچر ها می باشد که در ادامه به این متریال را  بررسی خواهیم کرد.

Trabecular metal

Trabecular metal Trabecular metal شرکت زیمر دارای متریال های مختلفی می باشد که یکی از آنها Trabecular metal می باشد این متریال بسیار خلاقانه و  با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است. این متریال نوعی فلز شیمیایی می باشد که از Tantalum ساخته شده است. یکی از ویژگی های مهم در متریال ها زیست سازگاری آنها می باشد این مورد می تواند طول عمر ایمپلنت را بالا یا پایین بیاورد که از مهم ترین ویژگی های فلز Trabecular زیست سازگاری بالای آن با دهان می باشد همین باعث بالا رفتن طول عمر ایمپلنت های شما می شود.

کیت های جراحی زیمر

هر شرکت ایمپلنت سازی در دنیا دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشد که شرکت زیمر نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. در حقیقت کیت های جراحی هر چقدر کامل تر و در نحویه استفاده آسان تر باشد می توانند کمک بیشتری به پزشک معالج انجام دهد به همین دلیل ششرکت زیمر نیز دارای انواع کیت های جراحی با کاربری ها متفاوت می باشد که به صورت کامل متناسب با سیستم های ایمپلنتی خود می باشد.

کیت جراحی TSV

همانگونه که در بالا اشاره شد کیت های جراحی باید دارای دو ویژگی باشند ویژگی اول کامل بودن تجهیزات مورد نیاز و در مرحله دوم راحتی در استفاده از کیت جراحی که باید گفت کیت جراحی TSV دارای تجهیزات کامل می باشد و از طرفی نیز دارای کد گزاری رنگیی می باشد که باعث سادگی استفاده از این کیت جراحی می شود. اگر بخواهیم به جزء ویژگی های بالا یکی از بزرگترین ویژگی های این کیت را بگوییم باید گفت این کیت کاملا سازگار با خواسته های پزشکان می باشد. کیت TSV مناسب برای سیستم های ایمپلنت تراباکولار، TSV و Eztetic 1/3 میلی متری می باشد. در ادامه باید گفت این کیت دارای کیت های جانبی نیز می باشد که در ادامه به بررسی این کیت ها می پردازیم. TSV Kit کیت جراحی TSV

Drill Stop Kit

این کیت یکی از کیت های جانبی می باشد که دارای دریل استوپ هایی از جنس تیتانیوم می باشد. این دریل استوپ ها به علت جنس تیتانیومی خود توانایی استفاده مجدد را دارا می باشند. دریل استاپ برای محدود کردن عمق حفاری در سطح استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.این کیت می تواند بسیار کار امد باشد زیرا اجازه حفاری سطح استخوان بیشتر را نمی دهد و از ایجاد بروز اشتباه جلوگیری می کند.

Dríva Surgical Drills

یکی از بخش هایی که تمامی شرکت های بزرگ ایمپلنت سازی بر روی آن سرمایه گزاری میکنند بخش تحقیقاتی شرکت ها می باشد که شرکت زیمر نیز در این بخش سرمایه گزاری وسیعی کرده است که همین بخش باعث ساخت Dríva Surgical Drills شده است. از ویژگی ها این دریل ها باید به قابلیت استفاده مجدد از آن ها اشاره کرد. در کنار ویژگی قبل باید گفت این دریل ها از استحکام و مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشند و حتی راندمان برشی آنها نیز افزایش یافته است.

کیت جراحی Implant Removal Kit

Implant Removal kit کیت جراحی Implant Removal kit از دیگر کیت های شرکت زیمر Implant Removal Kit می باشد. در برخی موارد به علت های گوناگون مانند پری ایمپلنت درمان شما با مشکل مواجه می شود به همین علت وجود یک کیت برای استفاده در این موارد الزامی می باشد که در حقیقت این کیت جراحی زیمر به همین علت طراحی و تولید شده است. خارج کردن فیکسچر از استخوان فک می تواند بسیار دشوار باشد اما این کیت جراحی می تواند به راحتی فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت را از استخوان فک خارج نماید و خطرات ناشی از آن نیز به مراتب کاهش می دهد که این موضوع یکی از بزرگترین ویژگی های این کیت می باشد.

تاریخچه ایمپلنت زیمر

حالا که شما با محصولات این شرکت اشنا شدید شاید برای شما جالب باشد تا تاریخچه شرکت زیمر نیز بدانید. شروع به کار این شرکت ایمپلنت دندان امریکایی انجایی بود که اقای زیمر(Justin O. Zimmer) تصمیم گرفت تا از کار خود بیرون بیاید و این شرکت را تاسیس کند. شروع به کار این شرکت در سال ۱۹۲۷ میلادی در ایندیانای امریکا بود که  با تولید اتل المینومی شروع به کار کرد .شرکت بایومد که دومین شرکت ایمپلنت سازی معروف امریکا می باشد را خریداری کرد تا اسم این شرکت به زیمر بایومد تغییر کند.

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Tapered Screw زیمر
Tapered Screw
قطر(mm) طول(mm)
3.7 8/10/11.5/13/16
4.1 8/10/11.5/13/16
4.7 8/10/11.5/13/16
6 8/10/11.5/13/16
جدول سایز های لاین T3زیمر
T3
قطر(mm) طول(mm)
3.25 8.5/10/11.5/13/15/18
4 8.5/10/11.5/13/15/18
5 8.5/10/11.5/13/15
6 8.5/10/11.5/13/15
جدول سایز های لاین OSSEOTITE زیمر
OSSEOTITE
قطر(mm) طول(mm)
3.25 6.5/7/8.5/10/11.5/13/15/18
3.75 6.5/7/8.5/10/11.5/13/15/18/20
4 6.5/7/8.5/10/11.5/13/15/18/20
5 6.5/7/8.5/10/11.5/13/15/18
6 6.5/7/8.5/10/11.5/13/15/18
جدول سایز های لاین Ezteticزیمر
Eztetic
قطر(mm) طول(mm)
3.1 8/10/11.5/13/16

اطلاعات نمایندگی

دغدغه خیلی از بیماران و دکترهای دندان پزشک موجود بودن نمایندگی برند انتخابی در ایران می باشد که دغدغه بسیار به جایی می باشد. وجود نمایندگی ویژگی های بسیاری را برای بیماران و پزشکان دارا است که باعث ارامش خاطر آنها می شود. برخی از مزیت های وجود نمایندگی برندها در ایران به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#09b718″]
  •  وجود خدمات پس از فروش
  •  اطمینان از اصالت کالا های دریافتی
  •  اطمینان از کیفیت کالا های دریافتی
[/su_list] نمایندگی ایمپلنت زیمر نمایندگی ایمپلنت زیمر خوشبختانه شرکت زیمر در ایران دارای نمایندگی مخصوص به خود می باشد. نمایندگی فروش ایمپلنت زیمر در ایران پایا دندان پیشرو می باشد که فعالیت خود را از سال 1379 آغاز نمود. این شرکت به مدیر عاملی رحمت انصار الحسینی  است و مسئول فنی آن نیز مونا نجارمحمودی می باشد.
اطلاعات نمایندگی زیمر
پایا دندان پیشرو
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
021-86082231 021-86084355 info@payadent.com دفتر مرکزی – تهران – تهران – خیابان ونک خیابان شاد خیابان جویبار پلاک 21 واحد1 10103938619 343661

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زیمر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *