ایمپلنت TRI

افراد بسیار زیادی به دنبال راهی برای درمان بی دندانی خود می باشند که بهترین و پیشرفته ترین راه درمان، بی دندانی را می توان ایمپلنت دندان معرفی کرد. ایمپلنت دندان نسبت به روش های درمان، بی دندانی دارای مزیت های بسیار بیشتری می باشد به همین علت نیز به مرور زمان دارای محبوبیت زیادی شده است. محبوبیت این درمان باعث شده تا در کشور های مختلف برند های متفاوتی مشغول به تولید ایمپلنت دندان شوند.
در بین کشور های مختلف که مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی می باشند سوئیس دارای جایگاه ویژه ای می باشد. ایمپلنت های سوئیسی معمولا دارای کیفیت بالایی هستند به همین علت نیز دارای محبوبیت زیادی می باشند. در این مقاله قصد داریم یکی از برند های سوئیسی به نام TRI را به شما معرفی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند TRI
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت ۲۰۱۱ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران پورا طب
تاییده FDA تایید نشد
تاییدیهCE تایید نشد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۳٫۲ الی ۴٫۸
نوع اتصال داخلی HEX , Octa
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۵ الی ۸ Ncm
حداکثر تورک اباتمنت ۳۵Ncm
بازه قطرها(mm) ۳٫۳ الی ۴٫۷
بازه ارتفاع(mm) ۶٫۵ الی ۱۶

انواع محصولات

ایمپلنت TRI در سوئیس با هدف استفاده از بروز ترین فناوری ها برای بیماران تاسیس شد. ایمپلنت TRI در سال ۲۰۱۱ فعالیت جدی خود را با یک تیم کوچک آغاز کرد و تا حدی این برند نسبت به سایر برند های ایمپلنت سازی محبوب بازار، تازه کار محسوب می شود اما به حدی با سرعت پیشرفت کرد که امروزه در ۵۰ کشور مشغول به فعالیت می باشد.
در سرتاسر دنیا بیمارانی وجود دارند که دارای شرایط متفاوت درمانی می باشند به همین دلیل نیز برای درمان آنها باید محصولات متفاوتی با ویژگی های مختلفی تولید شود. ایمپلنت تی ار ای نیز برای اینکه بتواند بیماران بیشتری را مورد درمان قرار دهد محصولات متفاوتی را تولید می کند. اما یکی از مهم ترین قسمت این درمان را قبل از محصولات می توان قیمت آن معرفی کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

قیمت ایمپلنت TRI

قیمت هر درمان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و با توجه با شرایط کشور ما نیز این فاکتور دارای اهمیت زیادتر می باشد. ایمپلنت های سوئیس به صورت کلی به علت استفاده از تکنولوژی های بسیار بالا و کیفیت مناسب در دسته بندی ویژه ای قرار می گیرند. اگر بخواهیم به صورت کلی قیمت ایمپلنت TRI را با دیگر کشور های سازند ایمپلنت مقایسه کرد باید گفت از ایمپلنت های آمریکایی دارای قیمت پایین تری می باشد و از ایمپلنت های کره ای و اروپایی قیمت بالاتری دارد.
محصولات ایمپلنت tri

محصولات ایمپلنت tri

فیکسچر های ایمپلنت TRI

فیکسچر یکی از مهم ترین محصولاتی می باشد که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که در بالا گفته شد برای درمان افراد متفاوت به علت شرایط مختلف درمانی نیاز به محصولات متفاوتی می باشد که مهم ترین آنها فیکسچر یا پایه ایمپلنت می باشد.
فیکسچر یا پایه ایمپلنت به علت اینکه درون استخوان فک شما قرار می گیرد و در حقیقت عملکردی شبیه به ریشه دندان دارد باقی روند درمان کاملا وابسته به جوش خوردن این بخش با استخوان است به همین علت نیز ایمپلنت تری ای از بهترین طراحی و تکنولوژی های خود در ساخت آنها استفاده می کند. در ادامه به بررسی فیکسچر های ایمپلنت TRI می پردازیم.
ایمپلنت TRI دارای دو نوع فیکچسر مختلف می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. فیکسچر های Matrix و PERFORMANCE دو نوع از فیکسچر ایمپلنت TRI هستند که هر کدام را می توانید برای شرایط های متفاوت استفاده کنید.
فیکسچرهای ایمپلنت TRI

فیکسچرهای ایمپلنت TRI

فیکسچر Matrix

این نوع از فیکسچر با خلاقیت بالا و طراحی خاص ساخته شده است.  این نوع از فیکسچر های TRI را می توان اولین سیستم ایمپلنت در جهان نامید که بدون اباتمنت می باشد. طبق ادعای ایمپلنت TRI این فیکسچر ها می توانند عوارض بعد از ایمپلنت دندان را کاهش دهند و از طرفی نیز باعث کاهش طول درمان می شوند.

فیکسچر PERFORMANCE

در حقیقت PERFORMANCE یکی از لاین های ایمپلنت TRI می باشد که در آن سه نوع فیکسچر قرار دارد. روش کار با فیکسچر های PERFORMANCE به گونه ای می باشد که پزشک دارای راحتی بیشتری است و از طرفی نیز عملکرد این فیکسچر ها بالا می باشد. در ادامه به بررسی فیکسچر های لاین PERFORMANCE می پردازیم.

فیکسچر TRI-NARROW

یکی از فیکسچر های ایمپلنت TRI این نوع می باشد که دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. همانطور که از اسم (باریک) این نوع از ایمپلنت مشخص است قطر آن کاهش یافته است به همین علت نیز شما می توانید از این فیکسچرها حتی در نواحی آسیب دیده در فک قدامی استفاده نمائید. همانطور که در قبل هم گفته شده است یکی از موارد مهم در ساخت فیکسچر ها طراحی آن است. ایمپلنت تری ای در ساخت این نوع از فیکسچر های خود از رزوه های کرستالی استفاده کرده است همچنین طراحی آن به شکل مخروطی است. طراحی که در قبل گفته شد باعث می شود ثبات اولیه افزایش یابد.

فیکسچر  TRI-VENT

یکی دیگر از فیکسچر های ایمپلنت TRI این نوع می باشد که  همانند نوع قبلی دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. این فیکسچر دارای طراحی مخروطی می باشند همچنین در قسمت رزوه های خود از طرح کرستالی و مربعی استفاده کرده است. ایمپلنت تری ای با استفاده از طراحی های بالا توانسته از اسیب به استخوان های شما محافظت کند.

فیکسچر TRI-OCTA

اخرین فیکسچر ایمپلنت TRI که می خواهیم آن را بررسی کنیم این مدل می باشد. این فیکسچر آخرین مدلی می باشد که توسط ایمپلنت تری ای ساخته شده است. طراحی این فیکسچر در قسمت رزوه های به صورت آپیکال با زاویه ۴۵ درجه می باشد به همین دلیل نیز پایداری اولیه ای آن افزایش میابد و شما می تواند از این فیکسچر در درمان های فوری استفاده نمائید.
یکی از مواردی که می توان آن را خلاقیت نامید و شاید برای شما جالب باشد قسمت ابتدای این فیکسچر می باشد. این فیکسچر ها در قسمت ابتدای خود دارای رنگی رزگلد می باشند که به همین علت دارای ظاهری همانند لثه شما می باشد. این فیکسچر ها می توانند از نظر زیبایی یکی از انتخاب های شما باشند.

سطوح ایمپلنت TRI

یکی از مواردی که می تواند بر روند این درمان تاثیر گذار باشد سطوح مورد استفاده بر روی فیکسچر ها می باشد. سطوح ایمپلنت های می توانند طول درمان را کاهش دهند و از طرفی نیز باعث افزایش شانس موفقیت درمان شوند به همین دلایل نیز دارای اهمیت بسیاری در این درمان هستند. ایمپلنت تری ای نیز از سطوحی به نام SBA برای فیکسچر های خود استفاده می کند که در حقیقت دو فرایند سندبلاست و اسید اچ آن را به وجود می آورده.  

کیت جراحی ایمپلنت TRI

کیت جراحی یکی دیگر از محصولات بسیار مهم در این درمان می باشد. وظیفه کیت جراحی نگه دارای و حمل تجهیزات مورد نیاز برای این درمان است که باید با فیکسچر ها و دیگر محصولات دارای سازگاری باشد. کیت جراحی TRI با هدف کاهش تعداد اجزاء و بهینه سازی آنها، طراحی و تولد شده است که یکی از مزیت های آن به حساب می آید.
یکی از ویژگی های مهم که در ابتدا این بخش نیز به آن اشاره شد سازگاری کیت جراحی با لاین های ایمپلنت می باشد. ایمپلنت TRI همانطور که می دانید دارای دو لاین ایمپلنت به نام های Matrix و PERFORMANCE می باشد که کیت جراحی TRI با هر دو آنها سازگار است که یکی از مهم ترین ویژگی های آن است.

جدول سایز ها

جدول سایز های Abutment TRI
TRI Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
۰ ۳۰ ۰ ۶ ۳٫۵ ۷
جدول سایز های لاینTRI matrix
Multi-Level
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینTRI matrix
Bone-Level
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینTRI NARROW
NARROW
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینTRI VENT
VENT
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینTRI OCTA
OCTA
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
جدول سایز های لاینTRI matrix
Multi-Level
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینTRI matrix
Bone-Level
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶

اطلاعات نمایندگی

نمایندگی برند های ایمپلنت سازی یکی از مواردی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. نمایندگی ها می توانند آرامش خاطر را به پزشکان و بیماران هدیه کنند زیرا وجود نمایندگی تضمینی بر اصالت کالا و وجود قطعات یدکی مورد نیاز می باشد. خوشبختانه باید گفت نمایندگی ایمپلنت TRI در ایران وجود دارد که با نام پورا طب مشغول به فعالیت است. شرکت پورا طب فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد است که سیدوحیدرضا بهشتی نام مدیر عامل آن و پری ناز توانا مسئول فنی می باشد.  
پورا طب
نمایندگی TRI
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
info@pourateb.com ۰۲۱-۸۲۷۱۱۰۰۰ تهران ، خیابان شهید بهشتی ، خیابان خالد اسلامبولی ، کوچه هفتم ، پلاک ۲۲ ۱۰۱۰۲۰۸۰۱۳۴ ۱۶۵۴۵۰

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت TRI”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *