ایمپلنت Titan

اگر شما دارای بی دندانی هستید حتما معایب آن را می دانید. بی دندانی می تواند روند زندگی شما را با مشکلات فراوانی همراه کند. از بزرگترین مشکلات بی دندانی می توان به تغییر ظاهر و کاهش اعتماد به نفس اشاره کرد از طرفی نیز سلامتی شما با خطر مواجه می شود.

افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی هستند و با مشکلات آن مواجه می باشند به همین علت راه های متفاوتی برای درمان آن ارائه شده است. این درمان ها هر کدام دارای معایب و مزایای مخصوص به خود می باشند اما هر کدام از آنها در بخش خاصی دارای ضعف می باشند.

ایمپلنت دندان را می توان کاربردی ترین درمان برای رفع بی دندانی دانست به همین علت نیز از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.  به دلیل محبوبیت بالای این درمان برند های ایمپلنت سازی متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی شده اند. امروز در این مقاله قصد داریم ایمپلنت    Titan  را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Titan
کشور سازنده اسپانیا
تاریخ شروع فعالیت _____
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران نوین تجهیز دندان آریا
تاییده FDA ندارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.4 الی 3
نوع اتصال داخلی HEX، Conical
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید 4
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا _____
حداکثر دمای نگه داری _____
تاییدیه Imed ______
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ___
حداکثر تورک اباتمنت ___
بازه قطرها(mm) 3 الی 5
بازه ارتفاع(mm) 6 الی 18

انواع محصولات

ایمپلنت تایتان در اسپانیا فعالیت خود را آغاز کرده است. این برند دارای دو شرکت متفاوت است که یکی از آنها فیکسچر های دندانی را تولید می کند و دیگری اباتمنت. در ادامه مقاله به بررسی محصولات این شرکت می پردازیم. [su_spacer size=”10″]

قیمت ایمپلنت Titan

همانطور که می دانید افراد متفاوتی دارای بی دندانی هستند که همگی آنها شرایط مالی یکسانی ندارند به همین دلیل نیز این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است. از نکات دیگری که می توان به آن اشاره کرد ارزش خرید هر برند است. ارزش خرید تناسب بین کیفیت و قیمت هر کالا می باشد. ایمپلنت تایتان نسبت به قیمت خود دارای کیفیت متوسطی است.

فیکسچر های Titan

ایمپلنت دندان دارای سه بخش مهم است که در بین آنها فیکسچر از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. فیکسچر همانند پایه ای توسط پزشک در درون استخوان فک شما قرار می گیرد و دیگر بخش ها بر روی آن سوار می شوند. به دلیل شباهت وظیفه ای فیکسچر به پایه، بعضی افراد این محصول را پایه ایمپلنت می نامند.
فیکسچر Titan

فیکسچر Titan

هر فرد دارای شرایط درمانی متفاوتی است به همین دلیل باید برای درمان خود از فیکسچر های متفاوت با سایز های متفاوت استفاده کند. به همین دلیل برند های ایمپلنت سازی انواع متفاوتی از فیکسچر را طراحی و تولید می کنند. در ادامه به بررسی فیکسچرهای تایتان می پردازیم.

فیکسچر Internal Hex

همانطور که از اسم این فیکسچر مشخص است دارای کانکشن داخلی می باشد. طراحی این فیکسچر به شکل v است همچنین انتهای آن با الهام گرفتن از ریشه دندان به صورت صاف طراحی و تولید شده است. ایمپلنت تایتان برای معرفی این فیکسچر از ساده، موثر و همکاره استفاده می کند.

فیکسچر External Hex

همانطور که از اسم این فیکسچر مشخص است بر عکس مورد بالا دارای کانکشن خارجی می باشد. اما طراحی بدنه این فیکسچر همانند مدل بالا v شکل است. از ویژگی های این فیکسچر می توان به ثبات اولیه بالا اشاره کرد. بخش انتهای این فیکسچر هم همانند مدل بالا به شکل صاف است.

فیکسچر Conical

ایمپلنت فوری یکی از راه هایی است که شما می توانید از آن استفاده نمائید. بزرگترین تفاوت ایمپلنت فوری با مدل معمولی در طول درمان می باشد. طول درمان در ایمپلنت فوری بسیار کمتر است به همین دلیل نیز دارای محبوبیت بالا می باشد. اما تمام فیکسچر  ها را نمی توان در ایمپلنت فوری استفاده کرد. [su_spacer size=”10″] یکی از ویژگی های بزرگ این فیکسچر ثبات اولیه آن می باشد به همین دلیل نیز شما می توانید از آن در ایمپلنت فوری استفاده کنید. ایمپلنت تیتان این فیکسچر را به صورت مخروطی طراحی کرده است. به دلیل همین طراحی نیز ثبات اولیه آن افزایش میابد.

سطوح فیکسچر Titan

سطوح فیکسچرهای تایتان

سطوح فیکسچرهای تایتان

سطوح فیکسچر یکی از مواردی است که در این درمان بسیار تاثیر گذار می باشد. سطوح فیکسچر ها می توانند طول درمان را کاهش دهند و از طرفی نیز باعث افزایش درصد موفقیت درمان شوند. به همین دلیل هر برند ایمپلنت سازی از نوع خاصی سطح برای فیکسچر های خود استفاده می کند. به صورت کلی سطوح ایمپلنت ها باعث تجربه بهتر شما از این درمان می شوند به همین دلیل در ادامه به سطوح ایمپلنت تیتان می پردازیم.

سطوح VLA

اسم سطوح ایمپلنت تیتان VLA است. این سطوح توسط دو فرایند متفاوت به اسم سندبلاست و اسید اچ تولید می شود. در حقیقت این دو فرایند سطح فیکسچرها را زبر می کنند. ایمپلنت Titan برای تولید این سطح تحقیقات گسترده ای کرده است.

کیت جراحی Titan

پزشک معالج برای آنکه بتواند این درمان را انجام دهد به تجهیزات متفاوتی نیاز دارد. این تجهیزات درون کیت جراحی قرار دارند و زمانی که پزشک به آنها نیاز دارد می تواند به آن مراجعه کند. کیت جراحی به دلیل وظیفه خود که گفته شد دارای اهمیت بالایی است.
کیت جراحی تایتان

کیت جراحی تایتان

یکی از ویژگی هایی که هر کیت جراحی باید دارای آن باشد سازگاری است. به عبارت ساده تجهیزات درون کیت جراحی باید با دیگر محصولات همان برند سازگار باشند. به همین دلیل نیز اکثر برند های ایمپلنت سازی دارای انواع متفاوتی از کیت های جراحی هستند. ایمپلنت تیتان هم از این قاعد مستثنا نیست و به نسبت هر کانکشنی که دارد یک کیت جراحی متفاوت نیز ارائه کرده. انواع کیت جراحی تیتان به شرح زیر می باشد. [su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””] [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
  • کیت جراحی Vulkan Conical Connection – XBody
[/su_list][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””] [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
  • کیت جراحی Vulkan Internal Hex – Vbody
  • کیت جراحی Vulkan External Hex – Vbody
[/su_list][/su_column][/su_row]

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Vulkan Internal Hex
Vulkan Internal Hex
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 8/10/11.5/13/15
3.75 8/10/11.5/13/15/18
4.2 6/8/10/11.5/13/15/18
5 6/8/10/11.5/13/15
جدول سایز های لاین Vulkan External Hex
Vulkan External Hex
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 8/10/11.5/13/15
3.75 8/10/11.5/13/15/18
4.2 6/8/10/11.5/13/15/18
5 6/8/10/11.5/13/15
جدول سایز های لاین Vulkan Conical
Vulkan Conical
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 8/10/11.5/13/15
3.3 8/10/11.5/13/15
3.75 8/10/11.5/13/15/18
4.2 8/10/11.5/13/15/18
5 8/10/11.5/13/15

اطلاعات نمایندگی

همانطور که در بالا مشاهده کردید تجهیزات متفاوتی در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. وجود این تجهیزات اهمیت بالایی دارد زیرا بدون آنها  نتوانید این درمان را انجام داد از طرفی نیز اصالت و کیفیت آنها مهم است زیرا کالای بدون اصالت و کیفیت، باعث شکست درمان و آسیب به سلامتی شما می شود. [su_spacer size=”10″] از قسمت بالا می توان نتیجه گرفت وجود تجهیزات هر برند و اصالت آنها بسیار مهم است. در حقیقت وظیفه هر نمایندگی تضمین همین دو مورد است به همین دلیل نیز، وجود آن باعث آرامش خاطر بیماران و پزشکان می شود. [su_spacer size=”10″] خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت Titan در ایران وجود دارد که نام آن نوین تجهیز دندان آریا است. نمایندگی ایمپلنت تیتان فعالیت خود را در سال 1397 آغاز کرده است. نام مدیر عامل و مسئول فنی این شرکت به ترتیب لیلا صفری و رضا رضائی می باشد.
اطلاعات نمایندگی ایمپلنت Titan
نوین تجهیز دندان آریا
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
Leilasafari7554@gmail.com یافت نشد 14007715651 528594

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Titan”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *