ایمپلنتsic

درمان ایمپلنت توانسته است تا بیماران زیادی را درمان کند و اعتماد به نفس از دست رفته آنها را بازگرداند به همین علت به محبوبیت خاصی رسیده است. همانطور که شما می دانید شرکت های مختلفی از سراسر دنیا مشغول به تولید ایمپلنت دندانی می باشند. شرکت sic یکی از تولید کننده های ایمپلنت دندانی می باشد که دفتر مرکزی آن در بازل سوئیس و تولید ایمپلنت ها در آلمان اتفاق می افتد. پروفسور دکتر ویلفرد شیلی دارای سابقه 60 سال جراحی فک صورت می باشد که در حوضه ایمپلنت فعالیت گسترده و فعالی داشته است. پسر پرفسور شیلی با استفاده از تجربه های پدر خود توانسته است تا شرکت sic را تاسیس کند. شرکت sic در سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرده است و یکی از نکات مهم در تاریخ این شرکت خریداری سیستم ایمپلنت P-I Brånemark از دکتر به همین نام می باشد. شرکت sic تولید کنند محصولات متفاوتی می باشد که این محصولات دارای کیفیت بالایی هستند. این محصولات با کیفیت توسط نمایندگی اس ای سی ایمپلنت در بیش از 20 کشور ارائه می شوند. در ادامه قصد داریم محصولات شرکت sic را بررسی کنیم و نکات مهم درباره آنها را بیان نمائیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Sic
کشور سازنده سوئیس-آلمان
تاریخ شروع فعالیت 2003 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران بن تاژ پارس
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.2الی4.2
نوع اتصال داخلی HEX و Conical Interface
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید4 و زیرکنیا
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت دارد
مدت زمان انقضا ___
حداکثر دمای نگه داری ___
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 10~15Ncm
حداکثر تورک اباتمنت 30Ncm
بازه قطرها(mm) 3 الی 5.5
بازه ارتفاع(mm) 6 الی 14.5

انواع محصولات

همانطور که در بالا نیز اشاره شد این شرکت دارای محصولات با کیفیت مخصوص به خود است. یکی از دلیل های پیشرفت شرکت sic راضی نبودن به یافته های خود می باشد به همین دلیل همیشه در حال یافتن راه حل های جدید و بهبود محصولات قبلی می باشد. تمام موارد بالا باعث افزایش کیفیت محصولات این شرکت می شود که در نهایت منجر به بالا رفتن درصد موفقیت درمان می شود. یکی از دلایلی که این شرکت همیشه دارای نوآوری است توجه ویژه به بخش تحقیقات و آموزش می باشد که در آن اساتید و تکنسین های دندان پزشک مشغول به فعالیت می باشند. یکی از محصولات ایمپلنت اس ای سی فیکسچر های این شرکت می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

فیکسچر های ایمپلنت سوئیسی sic 

هر شرکتی دارای ویژگی های خاصی می باشد و یکی از موارد بسیار مهم این درمان می باشد که بخش زیادی از موفقیت درمان به آن ستگی دارد به همین علت شرکت ها سازنده ایمپلنت زمان زیادی را برای طراحی و تولید فیکسچر های خود صرف می کنند. ایمپلنت sic نیز به دلایل که بالا گفته شد از این قاعده مستثنا نیست و دارای انواع فیکسچر های مخصوص به خود می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی می باشند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. ایمپلنت اس ای سی دارای پنج نوع فیکسچر می باشد که به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: stop” icon_color=”#ec3d3a”]
  • SA
  • BA
  • CA
[/su_list]

فیکسچر SICace

انواع فیکسچر های sic طراحی این فیکسچر sic به شکل استوانه ای و در قسمت اپیکال و پایه، مخروطی می باشد همین ویژگی باعث کاشت راحتر این فکیسچر درون استخوان می شود. از طرفی این فیکسچر برای بافت های D1 تا D3 بسیار مناسب است. یکی دیگر از موارد مهم در ایمپلنت ها اتصال بین فیکسچر و اباتمنت می باشد که در این فیکسچر از اتصال هگز با دقت بالا استفاده شد تا پایداری بالایی ایجاد شود. این سری از فیکسچر های SICace دارای مدل های کوتاه 6 میلی متری نیز می باشند. بهتر است در قسمت اخر فیکسچر  SICace به مته های اس ای سی نیز اشاره کرد که به گونه ای طراحی شد است تا آسیب بافتی را به حداقل برسانند.

ایمپلنت sic max

طراحی فیکسچر SICmaxبه شکل استوانه ای همراه با رزوه های کریستالی کوچک می باشد که این طراحی باعث بالا رفتن ثبات اولیه می شود. همان طور که در بالا نیز ذکر شد به علت طراحی این فیکسچر ثبات اولیه آن بسیار بالا می باشد به همین دلیل می توان از این فیکسچر در ایمپلنت فوری نیز استفاده کرد. فیکسچر SICmaxدر حقیقت طوری طراحی شده اند تا مناسب استفاده در استخوان های نرم(D2تاD4) باشند. از طرفی نیز این فیکسچر ها را می توان در نواحی که در آن سینوس لیفت انجام شده است استفاده کرد. این فیکسچر همانند فیکسچر قبلی دارای دارای مدل های کوتاه 6 میلی متری می باشند.

فیکسچر SICvantage max

این فیکسچر از نظر ویژگی ها شباهت زیادی به فیکسچر قبلی دارد اما از نظر طراحی دارای تفاوت هایی می باشد. طراحی فیکسچر SICvantage maxمخروطی می باشد. یکی دیگر از تفاوت های این فیکسچر با قبلی نیز اتصال خاص آن می باشد که باعث ایجاد ایمنی بالا در کنار نازک شدن محل اتصال اباتمنت و ایمپلنت می شود.

فیکسچر SICtapered

یکی از انواع این درمان که دارای محبوبیت زیادی می باشد ایمپلنت فوری می باشد اما فیکسچر هایی که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای یک خصوصیت مهم باشند که آن خصوصیت نیز ثبات اولیه بالا است. فیکسچر SICtapered دارای ثبات اولیه بالایی می باشد از طرفی نیز به علت روزه های تیز، می تواند برش ایمنی را در استخوان سخت ایجاد کند به همین دلیل نیز می توان از این فیکسچر در انواع استخوان ها استفاده کرد. این سری از ایمپلنت های sic دارای دو نوع اتصال بین فیکسچر و اباتمنت به نام های Hex و Conical Interface می باشند.

فیکسچرSICwhite

اخرین عضو از سری فیکسچر های این شرکت SICwhite می باشد. با پیشرفت تکنولوژی نوعی از ایمپلنت ها به نام ایمپلنت های سرامیکی ساخته شد که این نوع از فیکسچر های ایمپلنت اس ای سی سرامیکی می باشند. برخی افراد دارای حساسیت به فلزها هستند که البته این مورد بسیار نادر می باشد اما این افراد می توانند از این نوع از ایمپلنت ها استفاده نمایند. فیکسچرSICwhite نسبت به ایمپلنت های سرامیکی رقیب خود دارای 70% استحکام بالاتر می باشد دلیل آن نیز استفاده از سرامیکATZ به جای TZP می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

متریال ایمپلنت SIC

متریال که درون ساخت ایمپلنت ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به دلیل اهمیت بالای این مورد هر شرکت ایمپلنت سازی دارای متریال های متفاوت و مخصوص به خود برای ساخت ایمپلنت می باشد. متریال ایمپلنت ها می توانند بر روند، درصد موفقیت و طول عمر درمان تاثیر گذار باشند به همین علت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. ایمپلنت sic نیز دارای دو متریال متفاوت برای ساخت فیکسچر های خود است. اولی تیتانیوم گرید4 و دیگر زیرکنیا می باشد که در ادامه به بررسی جداگانه هر کدام می پردازیم.
انواع متریال ایمپلنت sic

انواع متریال ایمپلنت sic

تیتانیوم گرید4

تیتانیوم گرید4 یکی از متریال پرکاربرد برای ساخت ایمپلنت می باشد که به علت ویژگی هایی که این فلز دارد می تواند انتخاب مناسبی برای ساخت ایمپلنت ها باشد. یکی از ویژگی های تیتانیوم گرید چهار استحکام مکانیکی بالای آن می باشد که این ویژگی در درمان ایمپلنت بسیار مهم و موثر می باشد. از دیگر ویژگی های این آلیاژ می توان به مقاومت در برابر خوردگی و زیست سازگاری بالای آن اشاره کرد. تمام ویژگی های بالا باعث می شود تا عمر و موفقیت درمان بالا رود و شما بتوانید از این درمان تجربه بهتری را داشته باشید.

زیرکنیا sic

با پیشرفت علم دانش ایمپلنت هایی با متریال زیرکنیا ساخته شد که دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. همانطور که در قسمت های بالا نیز توضیح داده شد برخی افراد دارای حساسیت به فلز می باشند. این مورد از حساسیت بسیار نادر می باشد اما این افراد می توانند از ایمپلنت های زیرکنیا استفاده نمایند. ایمپلنت های اس ای سی در فیکسچر های زیرکنیا خود از (ATZ) استفاده می کند که نوعی زیرکنیا سخت کاری شده با آلومینا می باشد. ایمپلنت های زیرکنیا SIC به دلیل استفاده از زیرکنیا سخت کاری شده با استفاده از آلومینا، دارای 70% استحکام بالاتر نسبت به ایمپلنت های زیرکنیا (TZP) می باشد.

کیت جراحی SIC

تمام مواردی که در بالا ذکر شد یعنی ایمپلنت با کیفیت، سطوح خاص و متریال مناسب بسیار مهم و تاثیر گذار می باشند اما بدون وجود تجهیزات مناسب و کاربردی هیچ کدام از آنها استفاده ای نخواهند داشت. کیت های جراحی به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. ایمپلنت اس ای سی نیز دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشد که دارای چیدمان بهینه شد و طراحی ارگونومیک می باشد که برخی از ویژگی های خاص را برای آن به ارمغان می آورد.     [su_box title=”ویژگی های کیت جراحی SIC” style=”bubbles” box_color=”#05d500″]همانطور که در بالا نیز ذکر شد به علت طراحی منحصر به فرد کیت های جراحی SIC ویژگی ها کاربردی خاصی را دارا می باشند. کیت جراحی SIC به علت ابعاد کوچکی که دارد حتی در صورت پر بودن نیز در کوچکترین دستگا های استریل جای می گیرد. مهم ترین ویژگی که هر کیت جراحی باید دارا باشد سازگاری با انواع سری های ایمپلنت آن برند می باشد که کیت جراحی SIC با تمام سری فیکسچر های این شرکت سازگار می باشد.[/su_box]
جدول سایز های Abutment Sic
Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
0 30 0.3 7 4.9 14 3.3 4.2

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین sicace
sicace
قطر(mm) طول(mm)
3.4 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.5 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
5 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
جدول سایز های لاین sicmax
sicmax
قطر(mm) طول(mm)
3.7 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.2 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.7 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
5.2 6.0/7.5/9.5/11.5/13/14.5
جدول سایز های لاین SICtapered
SICtapered
قطر(mm) طول(mm)
3.7 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.2 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.7 7.5/9.5/11.5/13/14.5
5.2 7.5/9.5/11.5/13/14.5
جدول سایز های لاین SICvantage tapered
SICvantage tapered
قطر(mm) طول(mm)
3 9.5/11.5/13/14.5
3.7 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.2 7.5/9.5/11.5/13/14.5
4.7 7.5/9.5/11.5/13/14.5
5.2 7.5/9.5/11.5/13/14.5
جدول سایز های لاینsicwhite
sicwhite
قطر(mm) طول(mm)
3.5 8/10/12
4.2 8/10/12/14
5.5 8/10/12

اطلاعات نمایندگی

نمایندگی ایمپلنت sic در ایران

یکی از مواردی که دارای اهمیت بسیار زیادی در هر خدماتی می باشد وجود نمایندگی است. موجود بودن نمایندگی می تواند آرامش خاطر را در بیماران و پزشک ها ایجاد کند از طرفی نیز وجود نمایندگی را می تواند تظمینی برای خدمات پس از فروش و کیفیت محصولات دانست.  خوشبختانه ایمپلنت اس ای سی دارای نمایندگی در ایران می باشد. نمایندگی ایمپلنت SIC در ایران شرکت بن تاژ پارس نام دارد و فعالیت خود را از سال 1382 آغاز کرد. نام مدیر عامل این شرکت مهدی غلامی و مسئول فنی آن نیز ساناز شکیبائی می باشد.
اطلاعات نمایندگی SIC
شرکت بن تاژ پارس
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
02126406440 02126406437 تهران – بلوار ميرداماد – میدان مادر . خیابان بهروز . کوچه چهارم . پلاک 6 . طبقه سوم 10102944443 254038

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنتsic”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *