ایمپلنت سون مدیکس

ایمپلنت دندان همانطور که شما می دانید دارای محبوبیت مخصوص به خود می باشد و در بین کشور های سازند ایمپلنت، ایمپلنت های کره ای محبوبیت بیشتری دارند. ما در این مقاله قصد داریم ایمپلنت سوان مدیکس را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم زیرا کیفیت برند ایمپلنت شما می تواند در این درمان تاثیر بسیار زیادی بگذارد پس با ما همراه باشید.

ایمپلنت های کره ای به علت قیمت اقتصادی خود در ایران محبوبیت بسیار زیادی دارند اما کیفیت آنها همیشه یکی از سوال های اصلی بوده است. کیفیت ایمپلنتی که شما در درمان خود استفاده می کنید می تواند بر موارد زیر تاثیر بگذارد:
[su_list icon=”icon: check” icon_color=”#1f6718″]

  • درصد موفقیت درمان
  • طول عمر ایمپلنت

[/su_list]

مشخصات ایمپلنت

نام برند سون مدیکس
کشور سازنده کره
تاریخ شروع فعالیت 2006 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران 1396
نام نمایندگی در ایران
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.1 الی2.5
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه تیتانیوم
کاور اسکرو در جعبه
پاسپورت ندارد
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری __
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 5~8Ncm
حداکثر تورک اباتمنت mini=20ncm/regular=30
بازه قطرها(mm) 3.5 الی6
بازه ارتفاع(mm) 7الی13

انواع محصولات

ایمپلنت های کره ای در بازار ایران فعالیت گسترده ای دارند اما تمام برند های این کشور کیفیت مطلوبی را به بیماران ارائه نمی دهند. ایمپلنت سوان مدیکس یکی از برند های شناخته شده کره، در بازار ایران می باشد که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم.

ایمپلنت سوان مدیکس چیست؟

ایمپلنت سوان مدیکس از سال 2006 در حال ساخت محصولات مورد استفاده در ایمپلنت دندان بوده است. لازم به ذکر است که این برند در سال 2012 نام خود را به ایمپلنت Sewon Medix تغییر داده و تا قبل از آن با نام دیگری فعالیت داشته است.

آیا ایمپلنت سوان مدیکس کیفیت مطلوبی دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم به سوال بالا پاسخ دهیم، شما باید بدانید که ایمپلنت سوان مدیکس توانسته است در سال های 2013 و 2016 مجوزهای CE و FDA را به ترتیب کسب نماید. این مجوز های نشان دهنده کیفیت مطلوب این برند می باشد. [su_spacer size=”10″] [su_spacer size=”10″] از طرفی ایمپلنت سوان مدیکس مجوز های مورد نیاز برای فعالیت در ایران را نیز کسب کرده است. پس ما می توانیم در جواب پرسش بالا به شما بگوییم که این برند می تواند کیفیت مطلوبی را به شما ارائه دهد.

قیمت ایمپلنت سوان مدیکس[su_spacer size=”10″]

بیماران متفاوتی دارای بی دندانی می باشند که شرایط اقتصادی آنها یکسان نمی باشد به همین دلیل نیز قیمت هر برند اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا می تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت این درمان تاثیر بگذارد. قیمت ایمپلنت سوان مدیکس به صورت میانگین برای هر پایه 4.000.000 تومان می باشد. [su_spacer size=”10″] البته به یاد داشته باشید که موارد متفاوتی بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد که برند ایمپلنت شما یکی از آنها است. موارد که می توانند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد به صورت حدودی به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: money” icon_color=”#1f6718″]
  • دستمزد پزشک
  • درمان های جانبی مورد نیاز
  • تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز
  • تعداد روکش ایمپلنت مورد نیاز
[/su_list]

مقایسه قیمت ایمپلنت سوان مدیکس با رقبا

همانطور که می دانید برند های متفاوتی از سرتاسر دنیا در حال ساخت ایمپلنت های دندانی می باشند که قیمت آنها یکسان نیست. به همین دلیل نیز ما در این بخش به مقایسه قیمت ایمپلنت سوان مدیکس با دیگر برند ها می پردازیم. [su_spacer size=”10″] البته به یاد داشته باشید که این مقایسه به صورت بسیار کلی انجام شده است و در برخی از موارد ممکن است اشتباه باشد. قیمت ایمپلنت سوان مدیکس نسبت به ایمپلنت های آمریکایی، سوئیسی و اروپایی پایین تر است.

ارزش خرید ایمپلنت سوان مدیکس

ارزش خرید یکی از فاکتور هایی می باشد که شما باید در هنگام انتخاب برند ایمپلنت خود به آن دقت ویژه ای داشته باشید. ارزش خرید در حقیقت تناسب قیمت و کیفیت می باشد و ارزش خرید ایمپلنت سوان مدیکس مطلوب می باشد زیرا کیفیت این برند در مقایسه با قیمت آن مطلوب و معمولی است.

فیکسچر های Sewon Medix

فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت یکی از اجزاء اصلی این درمان می باشد. فیکسچر قسمتی از این درمان است که توسط جراحی درون استخوان فک شما قرار داده می شود و در حقیقت نقش ریشه دندان شما را ایفا می کند. به علت اهمیت بالای فیکسچر و تاثیری که بر روند درمان می گذارد شرکت های ایمپلنت سازی به طراحی و ساخت فیکسچر ها اهمیت بسیاری می دهند. ایمپلنت سون مدیکس نیز دارای فیکسچر مخصوص به خود می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

فیکسچر IH2

فیکسچر ایمپلنت سون مدکیس IH2 نام دارد. این فیکسچر دارای طراحی و سطح مخصوص به خود می باشد که توانایی آن را در انجام درمان شما بالا می برد. استخوان های شما دارای تراکم های متفاوتی می باشد که یکی از آنها، استخوان و بافت های نرم می باشد که به علت طراحی این نوع فیکسچر، ثبات اولیه مناسبی در این بافت ها به وجود می آید. این فیکسچر ها از سطوح SLA استفاده می کنند که می تواند روند درمان شما را بهبود ببخشد.

سطوح فیکسچر Sewon Medix

سطوح فیکسچر ها یکی از مواردی می باشد که به کمک درمان شما می آید و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. هر شرکت ایمپلنت سازی با استفاده از تکنولوژی های خود از نوع خاصی سطح برای فیکسچر ها استفاده می کند. سطوح فیکسچر ها ارتباط مستقیمی بر طول درمان، عمر درمان و درصد موفقیت درمان دارد به همین دلیل نیز شرکت های ایمپلنت سازی دارای سطوح متفاوتی هستند. ایمپلنت سون مدیکس نیز برای ایمپلنت های خود از سطحی به نام SLA استفاده می کند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
سطوح ایمپلنت سون مدیکس

سطوح ایمپلنت سون مدیکس

سطوح SLA ایمپلنت Sewon Medix

سطوح ایمپلنت Sewon Medix در حقیقت توسط دو فرایند به نام های سندبلاست و اسید اچ تولید می شوند که هر کدام از این فرایند ها ویژگی خاصی را به فیکسچرهای ارائه می دهند. هر کدام از این فرایند ها دارای مراحل مخصوص به خود می باشد که در ادامه به  بررسی و توضیح هر کدام می پردازیم:

سندبلاست ایمپلنت Sewon Medix

سندبلاست روشی می باشد که با استفاده از شن و کمپرسور هوا انجام می گردد. در سندبلاست ذرات شن با سرعت بالا که توسط کمپرسور هوا ایجاد می شود به سطح فیکسچر تیتانیومی برخورد می کند. برخورد شن درشت با سطوح فیکسچر که معمولا از جنس تیتانیوم می باشد باعث ایجاد زبری خاصی در سطوح فیکسچر می شود. ایجاد این زبری باعث می شود تا سلول هایی که وظیفه تولید استخوان را دارند بیشتر از قبل به سطوح فیکسچر بچسبند. [su_box title=”مزیت های سندبلاست” style=”bubbles” box_color=”#05d500″]فرایندی که در بالا شرح داده شد باعث به وجود آمدن مزیت های خاصی می شود. اولین مزیتی که این فرایند باعث آن می شود افزایش پایداری اولیه و ثانویه است. پایداری اولیه و ثانویه دارای اهمیت بسیار زیادی در این درمان می باشد و با افزایش آنها شانس موفقیت درمان نیز افزایش می یابد.[/su_box]

اسید اچ ایمپلنت Sewon Medix

اسید یکی از فرایند های ساخت سطوح SLA، ایمپلنت سوان مدیکس می باشد. همه ما می دانیم که اسید ها دارای خواصیت خورندگی می باشند به همین دلیل فیکسچر ها را در معرض نوع خاصی از اسید به نام اسید اچ قرار می دهند. تمام فرایند هایی که در بالا شرح داده شد باعث ایجاد حفره های بسیار کوچکی در فیکسچر می شود. [su_box title=”مزیت های اسید اچ” style=”bubbles” box_color=”#05d500″]تمام فرایندی که در بالا توضیح داده شد باعث می شود تا فیکسچر های شما دارای ویژگی مخصوصی شود. سازگاری فیکچسر با بدن انسان بسیار مهم می باشد زیرا این درمان دارای طول عمر بسیار بالایی است و باید بتواند در این مدت با بدن انسان سازگار باشد. مزیت فرایند اچ بالا بردن زیست سازگاری در فیکسچر ها می باشد.[/su_box]

کیت جراحی Sewon Medix

همانطور که در ابتدا مقاله توضیح داده شد کیت جراحی یکی از محصولات بسیار مهم می باشد. شرکت های ایمپلنت سازی به علت اهمیت بالای کیت های جراحی انواع متفاوتی از آن را  برای کاربران خود طراحی و تولید می کنند. می توان گفت اهمیت کیت های جراحی به حدی زیادی است که فرایند این درمان بدون کیت جراحی کاربردی و با کیفیت، غیر ممکن است. به دلایلی که در بالا گفته شد ایمپلنت سوان مدیکس دارای انواع کیت های جراحی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

کیت جراحی guide Sewon

یکی از کیت های جرای ایمپلنت Sewon Medix می باشد. این کیت دارای راهنمای رنگیی بر روی خود می باشد که به پزشک معالج کمک می کند تا جراحی ایمن و دقیق را انجام دهد. یکی از نکات مثبت این کیت جراحی کاربرد بالا آن با حداقل ابزار می باشد همچنین این کیت می تواند جراحی بدون لرزش را فراهم آورد.
کیت جراحی سون مدیکس

کیت جراحی سون مدیکس

کیت جراحی Sewon Medix Full

از دیگر کیت های جراحی ایمپلنت Sewon Medix می باشد که خصوصیات مخصوص به خود را دارد. Full Kit، ایمپلنت سوان مدیکس دارای دریل، در تمام طول ها می باشد که باعث می شود شما بتوانید از این کیت در تمام نقاط دهن استفاده نمائید. اگر بخواهیم یکی از مزیت های این کیت را بگوییم می توان به کامل بودن تجهیزات آن اشاره کرد که باعث می شود تمام فیکسچر های سری IH ایمپلنت سوان مدیکس را با استفاده از این کیت در دهان بیمار قرار داد.

کیت جراحی Expander

این کیت دارای کاربرد متفاوت نسبت به سایر کیت های جراحی سوان مدیکس می باشد. از این کیت می توان برای استخوان های باریک یا بهبود استخوان ها استفاده کرد. یکی از مزیت های این کیت جراحی، جلوگیری از کج کاشتن فیکسچر می باشد که این ویژگی بسیار مهم و کاربردی است.

کیت جراحی Extra

کیت جراحی Extra نیز همانند کیت های قبلی ایمپلنت Sewon Medix دارای مزیت های مخصوص به خود می باشد. همانطور که در قبل نیز گفته شد استخوان ها دارای کیفیت های متفاوتی می باشند که به دلیل قدرت برش این کیت می توان از آن در انواع کیفیت های استخوان استفاده کرد. از طرف دیگر این کیت می تواند مدت زمان جراحی را کاهش دهد و کیفیت جراحی را افزایش، که این مورد باعث بالا رفتن رضایت بیمار و پزشک می شود. این کیت دارای مته های اضافه می باشد که دارای طراحی خاصی هستند. طراحی این مته های اضافی بر اساس زاویه های فیکسچر IH می باشد. [su_spacer size=”10″] منبع: Sewon Medix implant

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین IH2 سوان مدیکس
IH2
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8.5/10/11.5/13
4 7/8.5/10/11.5/13
4.5 7/8.5/10/11.5/13

اطلاعات نمایندگی

همانطور که در قسمت های بالایی مشاهده کردید در ایمپلنت دندان از محصولات متفاوتی استفاده می شود. که کیفیت آنها بسیار مهم است و می تواند بر روند درمان تاثیر بگذارد. از طرفی نیز تمام این محصولات باید در دسترس باشند تا بتوان از این درمان استفاده نمود.

نمایندگی ایمپلنت سون مدیکس

وجود نمایندگی هر برند ایمپلنت سازی می تواند تضمینی بر کیفیت و اصالت هر محصول باشد از طرفی نیز می تواند محصولات مورد نیاز را در بازار موجود کند. این موارد باعث می شود تا آرامش خاطر در پزشکان و بیماران شکل گیرد. خوشبختانه باید گفت نمایندگی ایمپلنت سون مدیکس در ایران وجود دارد و نام آن مزدا طب شکیبا است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرده است و نام مدیر عامل و مسئول فنی آن امیر شکیبائی می باشد
مزدا طب شکیبا
نمایندگی سون مدیکس
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
mazdateb@gmail.com 021-66988951/021-66988956 چهار راه ولیعصر، برج ابریشم،طبقه 8، واحد 805 14003474302 438526

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت سون مدیکس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *