ایمپلنت آستم

در کل دنیا برند های متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت می باشند که با محبوب شدن این روش درمان توجه بیشتری به آن ها شده است. به علت وضعیت و شرایط مالی کشور ما ایمپلنت های کره ای بیشتر مورد توجه قرار می گیرند اما انتخاب بین ایمپلنت های کره ای آسان نمی باشد.
زیرا تمام ایمپلنت های کره ای دارای کیفیت مناسبی نمی باشند. ایمپلنت آستم (اوستم) یکی از برند های معتبر کره ای می باشد که در سال 2001 و 2002 توانسته است تا مجوز های FDA و CE که به ترتیب مربوط به آمریکا و اروپا می باشد را دریافت کند.
تا قبل از سال 2006 این شرکت با نام دیگری مشغول به فعالیت بوده است و در همان سال نام خود را به آستم تغییر داده. شرکت آستم در سال 2006 توانست شرکتی را در فیلادلفیا ایالات متحده تشکیل دهد. این بخش از معرفی شرکت آستم  بود با ما همراه باشید تا محصولات و دیگر نکات این شرکت را بررسی نمائیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند آستم
کشور سازنده کره
تاریخ شروع فعالیت 2006 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران آزاد تجارت پارس پرنیان
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.1 الی6
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید ۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت دارد
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری __
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 5~8Ncm
حداکثر تورک اباتمنت 20الی30
بازه قطرها(mm) 1.8 الی7
بازه ارتفاع(mm) 6الی13

انواع محصولات

ایمپلنت آستم چیست؟

ایمپلنت آستم یکی از برند های کره ای با کیفیت است که در زمینه ساخت ایمپلنت های دندانی فعالیت می کند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی ایمپلنت اوستم می پردازیم. [su_spacer] هر شرکت ایمپلنت سازی دارای محصولات متفاوت با ویژگی های متفاوت می باشد تا هر کدام از محصولات دارای کاربرد های منحصر به فرد باشند. کاربرد های منحصر به فرد و متفاوت باعث می شود تا بیماران با شرایط متفاوت درمانی بتوانند از ایمپلنت دندان استفاد کنند. ایمپلنت آستم(اوستم) نیز مانند باقی شرکت های ایمپلنت سازی دارای محصولات متفاوتی می باشد. در این مقاله به معرفی و بررسی کیت های جراحی، فیکسچر، قیمت و سطوح فیکسچر های آستم می پردازیم.

قیمت ایمپلنت کره ای اوستم

همانطور که شما هم می دانید بیماران بسیار زیادی دارای بی دندانی می باشند که شرایط اقتصادی آنها یکسان نیست.  به همین دلیل قیمت ایمپلنت دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. که در ادامه نیز قصد داریم قیمت ایمپلنت آستم را با دیگر کشور های سازنده ایمپلنت مقایسه کنیم. [su_spacer] البته باید گفت این مقایسه به علت کلی بودن آن ممکن است در برخی از موارد اشتباه باشد. ایمپلنت آستم از ایمپلنت های سوئیسی، آمریکایی و اروپایی ارزان تر می باشد. البته این مورد به معنی بی کیفیت بودن این برند نیست.

ارزش خرید ایمپلنت آستم

همانطور که در بالا مشاهده کردید قیمت ایمپلنت آستم بسیار مناسب است. از طرفی نیز کیفیت محصولات ایمپلنت آستم بسیار بالا می باشد که می توان نتیجه گرفت ارزش خرید این ایمپلنت کره ای بسیار بالا است. در حقیقت ارزش خرید ایمپلنت آستم یکی از مزایای بزرگ آن به حساب می آید و یکی از دلایل مهم محبوبیت این برند می باشد.

انواع فیکسچر های آستم

انواع ایمپلنت های آستم فیکسچر های آستم یکی از انواع محصولاتی می باشد که این شرکت تولید می نماید. همانطور که شما عزیزان نیز می دانید فیکسچر ها دارای اهمیت زیادی در این درمان می باشند و تمام شرکت های ایمپلنت سازی زمان زیادی را برای طراحی و تولید فیکسچر ها خود می گذارند. ایمپلنت آستم دارای 4 نوع فیکسچر متفاوت می باشد که هر کدام دارای مزیت های مخصوص به خود می باشند. [su_spacer] ایمپلنت آستم دارای دو طراحی برای فیکسچر های خود است یکی با مانت و دیگری بدون مانت. در حقیقت مانت قطعی برای نگه داشتن فیکسچر درون جعبه خود می باشد که دارای رنگ سبز در شرکت آستم می باشد. وجود مانت برای کسب مجوز FDA ضروری می باشد به همین دلیل نیز شرکت آستم از این قطعه استفاده می نماید. [su_list icon=”icon: stop” icon_color=”#ec723a”]
 • ET
 • MS
 • TS
 • SS
[/su_list]

فیکسچر ET آستم

یکی از چهار نوع فیکسچر  آستم(اوستم) ET می باشد. طول درمان یکی از فاکتور های مهم در این روش درمان می باشد که به صورت کلی ایمپلنت دندان دارای طول درمان نسبتا بالایی است. فیکسچر های ET آستم می توانند طول درمان را کوتاه تر کنند که یک مزیت به شمار می آید و شما می توانند زود تر به نتیجه دلخواه خود برسید. [su_spacer] اگر بخواهیم به مزیت های دیگر این درمان اشاره کنیم باید گفت در کنار کوتاه تر شدن طول درمان ، پایداری اولیه و درصد موفقیت درمان بالا از دیگر مزیت های این فیکسچر می باشند. این فیکسچر ها می توانند طول درمان شما را تا 30% کوتاه تر کنند.

فیکسچر های MS آستم

یکی دیگر از انواع فیکسچر های آستم(اوستم) MS می باشد که همانند باقی فیکسچر های این شرکت دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد. در بعضی از موارد فضای زیاد برای قرار دادن فیکسچر های معمولی وجود ندارد به همین علت شما باید از فیکسچر هایی با ابعاد کوچکتر استفاده نمائید. سری فیکسچر های MS آستم مناسب برای قرار گرفتن در فضا های باریک مانند دندان های قدامی می باشند. [su_spacer size=”10″] سیستم ایمپلنت MS به صورت یک تکه ساخته و تولید می شود. از ویژگی های آن می توان به اصلاح جهت ایمپلنت در زمان بارگذاری اشاره کرد که از طرفی نیز در بعضی از موارد که از این فیکسچر در فک پایین استفاده می شود می توان درمان را به صورت ایمپلنت فوری ادامه داد.

فیکسچر های TS آستم

یکی از قسمت های مهم که می تواند بر موفقیت درمان موثر باشد بخش اتصال اباتمنت به فیکسچر است. فیکسچر های TS آستم(اوستم) از نوعی اتصال استفاده می کند که هیچ گونه شکاف بر روی آن قرار ندارد. عدم وجود شکاف باعث می شود تا هیچ باکتری نتواند به اتصال وارد شود و موفقیت درمان شما را با مشکل مواجه کند. فیکسچر های TS اوستم در بین متخصصان ایمپلنت از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد از طرفی این فیکسچر ها در بافت های نرم و سخت پایداری مناسبی را از خود نشان می دهند که یکی دیگر از ویژگی های این فیکسچر ها می باشد.

فیکسچر های SS آستم

یکی از مهم ترین بخش ها در هر شرکت ایمپلنت سازی، بخش تحقیق و توسعه آن می باشد که این بخش توانایی تولید محصولات جدید و با کیفیت را به ارمغان می آورد. فیکسچر های SS آستم(اوستم) نیز به وسیله تیم تحقیق و توسعه ایمپلنت آستم توسعه یافته اند. فیکسچر های SS  زمان بهبود استخوان را کاهش می دهد و از طرفی ثبات ثانویه را بهبود می بخشد که این دو از ویژگی های این فیکسچر ها می باشند.

عمر ایمپلنت کره ای آستم

عمر هر درمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار  می باشد به همین دلیل نیز در این بخش به بررسی عمر ایمپلنت کره ای آستم می پردازیم. عمر ایمپلنت دندان به موارد متفاوتی بستگی دارد به همین دلیل نمی توان آن را به صورت قطعی بیان کرد. برخی از مواردی که عمر ایمپلنت دندان به آنها بستگی دارد به شرح زیر می باشد: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
 • میزان تخصص پزشک
 • شرایط درمانی هر بیمار
 • کیفیت برند مورد استفاده
 • میزان رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت
[/su_list] به صورت کلی می توان گفت عمر ایمپلنت دندان نسبت به دیگر درمان ها بالاتر می باشد. ولی همانطور که در بالا مشاهده کردید عمر این درمان به کیفیت برند مورد استفاده شما ارتباط مستقیم دارد. پس می توان گفت به علت کیفیت بسیار بالای ایمپلنت آستم، عمر این درمان با این برند بالا می باشد.

سطوح ایمپلنت آستم

سطوح ایمپلنت  آستم یکی از مهم ترین بخش هایی است که می توان آن را بررسی کرد. سطوح ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی بر روند درمان و درصد موفقیت شما دارند. سطوح ایمپلنت می توانند طول درمان شما را کوتاه تر و درصد موفقیت درمان را بالا ببرند به همین دلیل شرکت های ایمپلنت سازی توجه ویژه ای بر این بخش دارند که ایمپلنت آستم(اوستم) نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. شرکت آستم  دارای چهار سطح برای ایمپلنت های خود می باشد که به شرح زیر است: سطوح فیکسچر های آستم [su_list icon=”icon: stop” icon_color=”#ec723a”]
 • SA
 • BA
 • CA
[/su_list]

سطوح سندبلاست

تمام سطوح ایمپلنت آستم (اوستم) دارای فرایند سندبلاست می باشند. سندبلاست فرایندی است که در آن اکسید آلمینیوم با قطر های بسیار کوچک و سرعت بسیار بالا که توسط کمپرسور باد ایجاد می شود به سطوح ایمپلنت ها برخورد می کند. فرایند سندبلاست باعث می شود تا سطوح ایمپلنت زبر و متخلخل شوند. [su_spacer] با زبر و متخلخل شدن سطوح فیکسچر ها سلول های سازند استخوان به فیکسچر ها چسبندگی بیشتری را از خود نشان می دهند. تمام موارد بالا باعث می شوند تا پایداری اولیه و ثانویه که در این درمان دارای اهیمت بالایی می باشند افزایش یابد.

سطوح اسید اچ

این فرایند نیز همانند بالا در تمام فیکسچر های ایمپلنت آستم موجود می باشد. همانطور که تمام شما می دانید اسید ها دارای خاصیت خوردنگی می باشند. در این فرایند سطوح فیکسچر ها توسط اسید خاصی در معرض خورندگی قرار می گیرند که این فرایند باعث می شود حفر هایی بسیار کوچک بر روی فیکسچر ها ایجاد شود. [su_spacer] این فرایند باعث می شود تا زیست سازگاری فیکسچر ها بالا رود که این امر نیز بسیار در این درمان اهمیت دارد زیرا عمر این درمان بالا می باشد و تا حدود زیادی مادام العمر است به همین دلیل زیست سازگاری آن  باید بالا باشد. دو فرایند که در بالا توضیح داده شد تا حدود زیادی مکمل یک دیگر می باشند.

سطوح BA

زمانی که فیکسچر درون استخوان قرار می گیرد فعالیت سطوح BA آغاز می گردد و با انتشار در اطراف فیکسچر باعث جذب حداکثری خون در اطراف فیکسچر می شوند. با جذب بیشتر خون در اطراف فیکسچر  پلاکت ها نیز در آن نقطه افزایش می یابد به همین دلیل توانایی لخته شدن خون نیز افزایش می یابد که باعث بالا رفتن ثبات اولیه می شود. [su_spacer] در نهایت یکی از بزرگترین مزیت سطوح BA افزایش جذب پروتئین می باشد که باعث افزایش سرعت استخوان سازی می شود که طول درمان را کاهش می دهد. اگر بخواهیم مزیت های این سطوح را به صورت خلاصه بیان کنیم باید گفت این سطوح باعث بالا رفتن ثباتت اولیه و ثانویه می شوند و از طرفی طول درمان نیز کاهش می دهند.

سطوح CA

آخرین سطوح ایمپلنت های آستم (اوستم) سطوح CA می باشد. سطح CA همانند سطح BA فعال محسوب می شود. این سطح در حقیقت درون مایع کلسیم فعال نگه دارای می شود. این سطح باعث تحریک شدن سلول هایی می شود که باعث استخوان سازی در بدن هستند. تمام مراحلی که این سطوح باعث آن می شوند مانند توانایی جذب پروتئین، لخته شدن خون و تشکیل پلاکت همانند سطح قبلی یعنی BA می باشد. اگر بخواهیم مزیت های این سطح را بگوییم باید گفت: سطوح CA باعث افزایش ثبات اولیه و ثانویه و در نهایت استخوان سازی سریعتر و کوتاه تر شدن زمان درمان می شود.

متریال ایمپلنت های آستم

متریال فیکسچر ها یکی دیگر از فاکتور های مهم در این درمان می باشد. شرکت های ایمپلنت سازی دارای انواع متریال هستند که برای ساخت فیکسچر های خود از آن استفاده می کنند. متریال فیکسچر ها می توانند بر روی زیست سازگاری آنها تاثیر بگذارند. شرکت ایمپلنت سازی آستم فیکسچر های خود را از آلیاژ تیتانیوم گرید 5 می سازد. تیتانیوم گرید 5 در حقیقت دارای 6 درصد آلومینوم و 4 درصد وانیوم می باشد. این متریال دارای زیست سازگاری و استحکام کششی بالایی است.

کیت ایمپلنت آستم

اکثر شرکت های ایمپلنت سازی در دنیا دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشند که ایمپلنت آستم نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. در کنار فیکسچر های با کیفیت و تمام مواردی بالا باید کیت جراحی کاربردی و با کیفیت نیز موجود باشد تا روند یک درمان کامل شود و شما بتوانید از این درمان استفاده کنید. بنابر گفته های بالا متوجه شدید که شرکت آستم دارای انواع کیت جراحی می باشد که به شرح زیر است. انواع کیت جراحی آستم

کیت جراحی و پروتز 122 آستم

یکی از نکات مهم که در هر کیت جراحی نقطه قوت به حساب می آید عدم آسیب به استخوان ها می باشد. این کیت به دلیل استفاده از دریل های Taper از آسیب به بافت استخوان جلوگیری می نماید و تراش نرم استخوان را در اختیار شما قرار می دهد. از این کیت می توانید برای جراحی، قطعات پروتزی و انواع فیکسچر ها استفاده نمائید.

کیت جراحی و پروتز تیپر آستم

این کیت نیز همانند کیت قبلی دارای دریل های Taper است که به همین دلیل دارای تراش نرم و عدم آسیب به بافت استخوان می شود. از این کیت می توانید در بارگذاری انواع فیکسچر و قطعات پروتزی استفاده نمائید. [su_spacer] تفاوت کیت جراحی تیپر آستم با کیت قبلی(کیت جراحی و پروتز 122 آستم) در آن است که از این کیت برای بارگزاری فیکسچر های مستقیم نیز می توان استفاده کرد. دلیل تفاوت قبلی بین این دو کیت نیز وجود دریل های کورتیکال می باشد که توانایی بارگذاری ایمپلنت های مستقیم را به این کیت می دهد.

کیت جراحی  و پروتز 123 آستم

این کیت به دلیل دارا بودن دریل های کورتیکال می تواند در بارگذاری ایمپلنت های straight  مورد استفاده قرار گیرد. در حقیقت این کیت به صورت اختصاصی برای بارگذاری ایمپلنت های straight  طراحی و تولید شده است از طرفی نیز این کیت می توانند تمام نیاز های شما برای پروتز را برطرف نماید.

کیت جراحی سینوس لیفت آستم

جراحی سینوس لیفت یکی از درمان های جانبی ایمپلنت می باشد که قبل از آن باید انجام داد. جراحی سینوس لیفت در فک بالا انجام می شود و به دلیل موجود نبودن تراکم کافی استخوان است. شرکت ایمپلنت آستم دارای دو کیت جراحی برای این درمان می باشد. دریل های این کیت بسیار برنده هستند و می توانند به راحتی استخوان شما را شکاف دهند اما زمانی که به غشا سینوس می رسند آن را برش نخواهند داد که این موضوع بسیار اهمیت بالایی دارد. ویژگی قبلی که بسیار مهم بود خصوصیت مشترک دو کیت جراحی سینوس لیفت آستم می باشد.

ایمپلنت hiossen

در قسمت های بالایی به تمام مواردی که شما باید درباره ایمپلنت آستم می دانستید پرداختیم. و همانطور که شما مشاهده کردید این برند کره ای دارای کیفیت بسیار بالایی است. همین موضوع نیز باعث شده تا محبوبیت این برند افزایش چشم گیری داشته باشد. [su_spacer] افزایش محبوبیت این برند باعث شده تا فروش ایمپلنت آستم رشدی 15 درصدی را تجربه کند. همه این موارد دست به دست هم داده تا آستم کارخانه هایی را در کالیفرنیا و آلمان تاسیس نماید. نام این کارخانه ها ایمپلنت hiossen می باشد.

کاتالوگ ایمپلنت osstem

هر شرکت ایمپلنت سازی نسبت به محصولات خود اطلاعات مفیدی را باید در اختیار پزشکان و بیماران قرار دهد. در حقیقت این اطلاعات در کاتالوگ هر شرکت قرار دارد. به همین دلیل شما با مطالعه کاتالوگ ایمپلنت osstem اطلاعات مفیدی را بدست می آورید به همین دلیل نیز ما آن را بر روی سایت قرار داده ایم. [su_spacer] [su_note note_color=”#dfefff”] [su_service title=”دانلود کاتالوگ universe” icon=”icon: download” icon_color=”#ff396f”] دانلود کاتالوگ [/su_service] [/su_note]

جدول سایزها

جدول سایز های لاین Abutment آستم
Osstem Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
0 30 1 6 1.5 12 4 7
جدول سایز های لاین ET آستم
ET
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8.5/10/11.5/13/15
4 7/8.5/10/11.5/13/15
4.5 7/8.5/10/11.5/13/15
5 7/8.5/10/11.5/13/15
جدول سایز های لاین MS آستم
MS
قطر(mm) ارتفاع(mm)
1.8 10/13/15
2 8.5/10/11.5/13
2.5 8.5/10//11.5/13/15
3 8.5/10/11.5/13
جدول سایز های لاین TS آستم
TS
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 8.5/10/11.5/13
3.5 8.5/10/11.5/13
4 7/8.5/10/11.5/13
4.5 7/8.5/10/11.5/13
5 6/7/8.5/10/11.5/13
5.5 6/7/8.5/10/11.5/13
6 6/7/8.5/10/11.5/13
7 6/7/8.5/10/11.5/13
جدول سایز های لاین SS آستم
SS
قطر(mm) ارتفاع(mm)
4 7/8.5/10/11.5/13
4.5 7/8.5/10/11.5/13
5 6/8.5/10//11.5/13/15

اطلاعات نمایندگی

همانطور که شما عزیزان می دانید وجود نمایندگی بسیار دارای اهمیت می باشد. شرکت آستم(اوستم) نیز خوشبختانه در ایران دارای نمایندگی می باشد. نمایندگی آستم در ایران آزاد تجارت پارس پرنیان نام دارد و از سال 1386 مشغول به فعالیت می باشد. مدیر عامل این شرکت علیرضا عباسی و مسئول فنی آن سمیه رضیئی نام دارد.
اطلاعات نمایندگی آستم
آزاد تجارت پارس پرنیان
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
021-88988063 info@azadmed.com تهران – میدان فاطمی خیابان کاج جنوبی نبش کوچه چهارم پلاک 34 10103352730 297299

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت آستم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *