ایمپلنت Medentika

دندان یکی از اعضای دهان می باشد که می تواند بر بسیاری از موارد تاثیر گذار باشد. دندان های ما تاثیر بسیار مستقیمی بر زیبایی و سلامتی ما دارند. این موارد را افرادی که دندان خود را از دست داده اند به خوبی متوجه می شوند که تعداد آنها نیز بسیار زیاد است.
به دلیل اینکه بی دندانی می تواند معایب زیادی داشته باشد و روند زندگی شما را مورد تهدید قرار می دهد، درمان های متفاوتی برای آن ارائه شده است. هر کدام از این درمان ها دارای معایبی هستند یا کاربرد مناسب ندارند به همین دلیل جای خالی یک درمان کاربردی برای درمان بی دندانی کاملا احساس می شد.
ایمپلنت دندان را می توان کاربردی ترین درمان برای بی دندانی نامید که به همین علت دارای محبوبیت زیادی می باشد. به دلیل این محبوبیت کشورهای زیادی دارای برند های ایمپلنت سازی می باشند که یکی از آنها المان است. امروز قصد داریم یکی از برند های سازنده ایمپلنت که برای آلمان است را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند MEDENTIKA
کشور سازنده آلمان
تاریخ شروع فعالیت ۲۰۰۵ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران پارسه اتکال
تاییده FDA یافت نشد
تاییدیهCE یافت نشد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۳٫۳ الی ۵
نوع اتصال داخلی _____
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید ۴ و ۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا _____
حداکثر دمای نگه داری _____
تاییدیه Imed ______
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۵ الی ۱۰NCM
حداکثر تورک اباتمنت ۲۵NCM
بازه قطرها(mm) ۲٫۶ الی ۵
بازه ارتفاع(mm) ۶٫۵ الی ۱۵

انواع محصولات

ایمپلنت Medentika  همانطور که در بالا نیز گفته شد متعلق به آلمان می باشد و فعالیت خود را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. ایمپلنت مدنتیکا در زمینه پروتز های دندانی فعالیت می کرد که به علت کیفیت بالای آنها بسیار سریع رشد کرد. همین رشد سریع باعث شد تا توجه شرکت های بزرگ جهان جلب شود.

رابطه بهترین ایمپلنت دنیا با ایمپلنت Medentika

اشترومن و مدنتیکا

اشترومن و مدنتیکا

ایمپلنت اشترومن نامی آشنا در صنعت تولید ایمپلنت می باشد. لقب ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت دنیا می باشد و در بازار جهانی دارای محبوبیت بسیار زیادی است. ایمپلنت اشترومن در سال ۲۰۱۶ توانست ۵۱ درصد سهام ایمپلنت مدنتیکا را برای خود کند. در حقیقت اشترومن این شرکت را خریداری کرده است.

قیمت ایمپلنت Medentika

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد افراد زیادی دچار بی دندانی هستند که تمام آنها دارای شرایط اقتصادی یکسانی نیستند به همین علت این بخش دارای اهمیت فراوانی است.
یکی از دلایلی که باعث شهرت این برند شد قیمت مناسب در کنار کیفیت بالایی بود که ارائه می داد. به همین علت قیمت ایمپلنت مدنتیکا نسبت به کیفیت آن بسیار مناسب است که باعث بالا رفتن ارزش خرید آن می شود.
در یک مقایسه کلی می توان گفت قیمت ایمپلنت مدنتیکا نسبت به ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی پایین تر است اما از ایمپلنت های کره ای قیمت بالاتری دارد.

فیکسچر های Medentika

فیکسچر که با نام پایه ایمپلنت نیز شناخته می شود یکی از محصولاتی است که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. فیکسچر نسبت به سایر محصولات این درمان از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا دارای وظیفه مهم تری است.
یکی از وظیفه های ریشه دندان که درون استخوان فک قرار دارد حفظ استحکام دندان است. فیکسچر همانند ریشه دندان عمل می کند و توسط پزشک درون استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی با آن جوش می خورد. وظیفه این محصول همانند پایه ای برای دیگر قسمت ها است، به همین دلیل به آن پایه ایمپلنت می گویند.
همانطور که شرایط اقتصادی هر بیمار متفاوت است شرایط درمانی افراد نیز مختلف می باشد. هر فرد به نسبت شرایط درمانی خود نیاز به فیکسچر متفاوتی دارد به همین دلیل برند های ایمپلنت سازی دارای فیکسچر های متفاوتی هستند.
فیکسچرهای مدنتیکا

فیکسچرهای مدنتیکا

فیکسچر Microcone

ایمپلنت مدنتیکا برای بخش بدنه این فیکسچر دو نوع طراحی ارائه کرده است. نوع اول این فیکسچر دارای طراحی صاف و نوع دوم دارای طراحی مخروطی می باشد. همچنین طراحی رزوه های این فیکسچر به شکل سه گانه است. همین طراحی باعث می شود تا ثبات اولیه مناسبی از این فیکسچر بدست آید. فیکسچر  Quattrocone این فیکسچر مخصوص درمانی به نام QuattroFix ساخته شده است به همین علت دارای طراحی خاصی است. قسمت ابتدای این فیکسچر با زاویه ۳۰ درجه ساخته شده. اما نوع از این فیکسچر با طراحی صاف نیز موجود است.  از ویژگی های این فیکسچر می توان به ثبات اولیه آن اشاره کرد.

فیکسچر PROCONE

به طور کلی این مدل فیکسچر بر خلاف مدل های قبلی که دارای دو نوع طراحی بوده اند استوانه ای است. بخش گردن این فیکسچر نیز دارای رزوه هایی است که باعث بالا رفتن ثبات اولیه آن می شود. این فیکسچر به علت طراحی خود در بافت های نرم و به ویژه ای سینوس لیفت ثبات اولیه ی بالایی دارد.

فیکسچر Minicone

همانطور که در بالا گفته شد تمام بیماران دارای شرایط درمانی یکسانی نیستند. بعضی از افراد دارای فضای کافی در دهان خود  برای استفاده از ایمپلنت های دندانی نمی باشند. همانطور که از نام این فیکسچر مشخص است برای فضای های کم طراحی و تولید شده است. این فیکسچر به صورت یک تیکه ساخته می شود.

کیت جراحی Medentika

برای انجام هر فعالیتی درمانی نیاز به تجهیزاتی مخصوصی می باشد. ایمپلنت دندان نیز به عنوان یک درمان تخصصی دارای تجهیزات مخصوصی است. کیت جراحی این تجهیزات را در درون خود دارد و در زمانی که پزشک معالج به آنها نیاز داشته باشد در اختیار او قرار می دهد.
هر برند ایمپلنت سازی دارای کیت جراحی مخصوص به خود است که دارای ویژگی های مختلفی هستند. اما مهم ترین ویژگی که باید تمام آنها دارا باشند، سازگاری با محصولات دیگر است. به زبان ساده می توان گفت تجهیزات درون کیت جراحی باید سازگار با محصولات همان برند باشند.  

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Microcone
Microcone
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳ ۱۱/۱۳/۱۵
۳٫۵ ۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵
۴ ۶٫۵/۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵
۴٫۵ ۶٫۵/۹//۱۱/۱۳
۵ ۶٫۵/۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵
جدول سایز های لاین Minicone
Minicone
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۲٫۶ ۸/۱۰/۱۲
جدول سایز های لاین Procone
Procone
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۱/۱۳
۳٫۸ ۹//۱۱/۱۳
۴٫۳ ۹//۱۱/۱۳
۵ ۹//۱۱/۱۳
جدول سایز های لاین Quattrocone
Quattrocone
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۵ ۹/۱۱/۱۳/۱۵
۳٫۸ ۷/۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵
۴٫۳ ۷/۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵
۵ ۷/۸/۹//۱۱/۱۳/۱۵

اطلاعات نمایندگی

نمایندگی ایمپلنت دارای اهمیت است زیرا دو مورد مهم را تامین می کند. اولین مورد تامین قطعات یدکی می باشد که در هر زمان ممکن است مورد نیاز شود. دومین مورد، ضمانت اصالت و کیفیت کالا است که در این درمان اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا استفاده از ایمپلنت های بی کیفیت و بدون اصالت می تواند به سلامتی شما اسیب های جدی وارد نماید همچنین خسارت های مالی نیز به وجود می اید.
خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت مدنتیکا در ایران وجود دارد و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرده است. نمایندگی ایمپلنت Medentika  در ایران پارسه اتکال نام دارد همچنین نام مدیر عامل و مسئول فنی آن به ترتیب واهه زرگریان و هومان رحیمی می باشد.
اطلاعات نمایندگی MEDENTIKA
پارسه اتکال
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
۰۲۱-۷۲۹۹۷۰۰۰
info@parsehettekal.ir
تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه ياسر، نبش کوچه معظمي، پلاک ۳۲۹ واحد ۱۴ ۱۰۱۰۲۹۶۴۹۸۷ ۲۵۶۲۱۶

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Medentika”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *