ایمپلنت IRES

دندان را می توان یکی از نقاط مهم دانست که تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامتی و زیبایی صورت شما دارد به همین علت بی دندانی می تواند در روند زندگی شما تاثیر گذار باشد. در طول تاریخ با پیشرفت علم، روش های متفاوتی برای درمان بی دندانی ارائه شده است که هر کدام از آنها دارای معایب خاصی می باشند. ایمپلنت دندان راهی برای درمان بی دندانی می باشد که نسبت به دیگر درمان ها کاربرد و مزایای بالاتری دارد.
ایمپلنت دندان همانطور که در بالا نیز گفته شد می تواند باعث بازگشت زیبایی و سلامتی شما شود به همین علت در بین بیمارهایی که دارای بی دندانی هستند دارای محبوبیت بالایی است. به دلیل محبوبیت این درمان امروز قصد داریم یکی از برند های سازند ایمپلنت به نام IRES را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند IRES
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۹۴ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۹۶
نام نمایندگی در ایران آریا سپاهان ثنان
تاییده FDA ثابت نشد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۲٫۱ الی ۳٫۵
نوع اتصال داخلی HEX و Unicoو Octagon
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید۴
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا ___
حداکثر دمای نگه داری ___
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۱۵Ncm
حداکثر تورک اباتمنت ۳۰Ncm
بازه قطرها(mm) ۲٫۷ الی ۵٫۲
بازه ارتفاع(mm) ۴٫۵ الی ۱۶

انواع محصولات

ایمپلنت های سوئیسی به علت کیفیت و استفاده از تکنولوژی های روز دارای محبوبیت زیادی هستند که ایمپلنت IRES نیز متعلق به سوئیس است. این برند دارای تجربه ۳۰ ساله در صنعت دندان پزشکی می باشد. این برند در صنعت دندان پزشکی در حوضه های متفاوتی مشغول به فعالیت است که به شرح زیر می باشد:
 • ایمپلنت دندان
 • مواد بازسازی کننده
 • پروتز های سفارشی

قیمت ایمپلنت IRES

با توجه به شرایط اقتصادی کشور ما قطعا هزینه این درمان دارای اهمیت بسیار زیادی است. قیمت ایمپلنت به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از این موارد برند انتخاب شده توسط بیمار می باشد به همین علت در این بخش به بررسی قیمت ایمپلنت IRES می پردازیم. برای آنکه تصور بهتری از قیمت این برند داشته باشید قصد داریم به صورت کلی آن را با کشور های سازند ایمپلنت مقایسه کنیم. ایمپلنت IRES نسبت به برند های آمریکایی دارای قیمت پایین تری است ولی نسبت به برند های اروپایی و کره ای قیمت بالاتری دارد.

ارزش خرید ایمپلنت IRES

همانطور که در بالا قیمت این برند مورد بررسی قرار گرفت اما عامل مهم دیگری نیز وجود دارد. ارزش خرید به صورت ساده معنی تناسب قیمت و کیفیت را دارد. ارزش خرید ایمپلنت IRES بالا می باشد زیرا نسبت به قیمت خود دارای کیفیت مناسبی نیز می باشد.

فیکسچر های IRES

همانطور که می دانید ریشه دندان بخشی می باشد که باعث استحکام تاج دندان شما می شود. فیکسچر و ریشه دندان در حقیقت دارای وظیفه یکسانی می باشند به همین علت نیز به فیکسچر پایه ایمپلنت نیز می گویند. به علت وظیفه مهم فیکسچر این محصولات دارای اهمیت زیادی است که در این بخش آن را مورد بررسی قرار می دهیم. افراد زیاد دارای بی دندانی هستند که دارای شرایط متفاوت درمانی می باشند به همین علت نیز برای درمان آنها نیاز به فیکسچرهای متفاوتی با ویژگی های مختلف می باشد. ایمپلنت IRES برای آنکه بتواند بیماران  بیشتری را مورد درمان قرار دهد دارای فیکسچرهای متفاوتی است که در بخش زیر به آنها می پردازیم.
فیکسچر های IRES

فیکسچر های IRES

مدل فیکسچر Shape One

یکی از مدل فیکسچر های ایمپلنت IRES است که خود دارای سه نوع فیکسچر می باشد. این سه فیکسچر دارای شباهت های زیادی می باشند ولی در برخی موارد دارای تفاوت هایی نیز هستند. سه فیکسچر، مدل Shape One به شرح زیر است:
 • ShapeOne  B
 • ShapeOne Tn
 • ShapeOne  T

تفاوت های مدل ShapeOne

این سه فیکسچر در بخش کانکشن دارای تفاوت هایی می باشند. دو فیکسچر ShapeOne B و ShapeOne Tn دارای کانشکن internal hex می باشند اما مدل ShapeOne T دارای کانکشن Internal octagon است. از دیگر تفاوت های این فیکسچر های می توان به سطوح آنها اشاره کرد که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

تشابه های مدل ShapeOne

همانطور که گفته شد این سه فیکسچر دارای تشابه های زیادی هستند که اصلی ترین آنها نوع طراحی است. بخش رزوه این فیکسچر ها به صورت سه گانه طراحی شده است تا مرحله بارگذاری در استخوان از سرعت بیشتری برخوردار باشد. طراحی این فیکسچر ها باعث ایجاد ثبات اولیه مناسب می شود.

مدل فیکسچر iMAX

این مدل نیز همانند مدل قبلی دارای چهار نوع فیکسچر است که دارای شباهت و تفاوت هایی می باشد. ایمپلنت IRES برای معرفی این فیکسچر ها می گوید: دارای ثبات استثنایی هستند و همچنین می توان از آنها در انواع استخوان استفاده کرد. انواع فیکچسرهای iMAX به شرح زیر است:
 • iMAX  NHSI
 • iMAX NHSE
 • iMAX Mua
 • iMAX NHSIC

تفاوت های مدل iMAX

این فیکسچر ها نیز همانطور که در بالا گفته شد دارای تفاوت هایی هستند. همانند مدل قبلی برخی از تفاوت ها در کانکشن و نوع سطوح می باشد. فیکسچر iMAX Mua در این مدل به صورت یک تکه طراحی شده است که بیشترین تفاوت را با دیگر فیکسچر های این مدل دارد.

تشابه های مدل iMAX

اصلی ترین تشابه این فیکسچر ها را می توان نوع طراحی رزوه های نامید. رزوه این فیکسچر ها به شکل دوتایی طراحی شد که دارای زاویه ۵۵ درجه می باشد. این نوع طراحی باعث می شود تا ثبات و سرعت بارگذاری فیکسچر در استخوان فک افزایش یابد.

فیکسچر Volution SVB

برعکس مدل های قبلی ایمپلنت IRES که دارای فیکسچرهای متفاوتی بوده اند این نوع یک مدل فیکسچر می باشد. این فیکسچر دارای رزوه هایی با طراحی Large double می باشد که ویژگی های خاصی را به آن می دهد. از ویژگی های این طراحی می توان به افزایش سرعت در بارگذاری و افزایش ثبات اولیه اشاره کرد.

مدل فیکسچر ShapeMini

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد تمام بیماران دارای شزایط درمانی یکسانی نمی باشند. این فیکسچر می تواند به افرادی که دارای فضای محدود برای کاشت می باشند کمک کند. این مدل دارای دو فیکسچر می باشد که در بخش کانکشن ها دارای تفاوت می باشند. شباهت این دو فیکسچر در بخش طراحی رزوه ها می باشد که به صورت تکی است. دو فیکسچر ShapeMini به شرح زیر است:
 • ShapeMini SM
 • ShapeMini SMF

کیت جراحی IRES

کیت جراحی IRES کیت جراحی یکی دیگر از محصولاتی می باشد که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. کیت جراحی ابزار مورد نیاز پزشک را در اختیار او قرار می دهد که مهم ترین وظیفه آن است. کیت جراحی باید سازگاری با دیگر محصولات داشته باشد به همین علت برندهای مختلف دارای انواع کیت جراحی می باشند. اما ایمپلنت IRES دارای یک نوه کیت جراحی است که با تمام سیستم های این برند دارای سازگاری است که یک ویژگی به حساب می آید.  

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین ShapeOne B
ShapeOne B
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینShapeOne Tn
ShapeOne Tn
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۴٫۵/۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۴٫۵/۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینShapeOne T
ShapeOne T
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۴٫۵/۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۴٫۵/۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینiMAXMua
iMAXMua
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۳٫۷۵ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
جدول سایز های لاینiMAX NHSE
iMAX NHSE
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۳٫۷۵ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۵٫۲ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
جدول سایز های لاینiMAX NHSI
iMAX NHSI
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۵٫۲ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
جدول سایز های لاینiMAX NHSIC
iMAX NHSIC
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۳٫۷۵ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
۵٫۲ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
جدول سایز های لاینVolution SVB
Volution SVB
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۳٫۷۵ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۱ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۴٫۷ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶
۵٫۲ ۶٫۵/۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳
جدول سایز های لاین SHAPE MINI
SHAPE MINI
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۲٫۷ ۸/۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۶

اطلاعات نمایندگی

همانطور که می دانید وجود نمایندگی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا وجود نمایندگی دارای مزایایی می باشد که می تواند باعث آرامش پزشکان و بیمار شود. ایمپلنت IRES خوشبختانه در ایران دارای نمایندگی می باشد. نمایندگی ایمپلنتIRES در ایران آریا سپاهان ثنان نام دارد که در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. نام مدیر عامل این شرکت حمید باباربیع و مسئول فنی آن نیز ساره مهرابی می باشد.
اطلاعات نمایندگی IRES ایران
آریا سپاهان ثنان
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
info@aryasepahan.com تهران میدان چیذر خیابان پارس كوچه فیروزه پلاك ۱۲ ۱۰۱۰۳۳۹۰۳۳۸ ۳۰۲۶۱۲

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت IRES”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *