ایمپلنت Intra Lock

ایمپلنت دندان را می توان مهم ترین جایگزین برای بی دندانی معرفی کرد که دارای محبوبیت زیادی می باشد. در حقیقت راه های زیادی برای درمان بی دندانی وجود دارد زیرا بی دندانی دارای معایب بسیاری مانند کاهش زیبایی، اعتماد به نفس و سلامتی شما می باشد اما ایمپلنت دندان بهترین راه برای درمان ایمپلنت می باشد.
همانطور که گفته شد به دلیل مزیت و کاربرد بالای ایمپلنت دندان محبوبیت آن نیز بالا است به همین علت برند های متفاوتی مشغول به ساخت آن می باشند. در بین کشور هایی که دارای صنعت ایمپلنت سازی می باشند یکی از معروف و محبوب ترین آنها امریکا است. معمولا ایمپلنت های آمریکایی دارای کیفیت بالایی هستند به همین علت نیز امروز قصد داریم یکی از برند های ایمپلنت سازی آمریکایی به اسم Intra Lock را برای شما بررسی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Intra Lock
کشور سازنده آمریکا
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۶۵ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران یافت نشد
نام نمایندگی در ایران الماس رویان پارس
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۳ الی ۳٫۵
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه Titanium Grade4
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۱۰ الی ۱۵ NCM
حداکثر تورک اباتمنت ۳۰ NCM
بازه قطرها(mm) ۲ الی ۵
بازه ارتفاع(mm) ۷٫۵ الی ۱۸

انواع محصولات

ایمپلنت Intra Lock همانطور که در بالا نیز گفته شد در آمریکا مشغول فعالیت می باشد و در سال ۱۹۶۵ فعالیت خود را آغاز کرده است. ایمپلنت Intra Lock دارای تجربه بالایی در صنعت دندان پزشکی می باشد و از طرفی نیز در ساخت ایمپلنت های خود از تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کند به همین دلایل نیز این برند دارای محبوبیت می باشد.

قیمت ایمپلنت Intra Lock

برای اینکه شما بتوانید تصور بهتری از قیمت ایمپلنت Intra Lock داشته باشید آن را با دیگر کشور های سازنده ایمپلنت مقایسه می کنیم. به صورت کلی ایمپلنت Intra Lock دارای قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت های کره ای، سوئیسی و اروپایی می باشد اما به علت کیفیت بالای آن ارزش خرید بالایی نیز دارا است.

فیکسچر های ایمپلنت Intra Lock

یکی از محصولات مهم  در این درمان فیکسچر نام دارد که برخی افراد آن را با نام پایه ایمپلنت نیز می شناسند. همانطور که می دانید تمام بیماران دارای شرایط درمانی یکسانی نیستند به همین علت نیز برند های متفاوت برای اینکه بتوانند بیماران بیشتری را مورد درمان قرار دهند، فیکسچرهایی در مدل و سایز های متفاوت تولید می کنند. ایمپلنت Intra Lock نیز از قاعده بالا مستثنا نمی باشد به همین علت دارای سه نوع فیکچسر می باشد که به شرح زیر است:
  • فیکسچر Fusion
  • فیکسچر MDL
  • فیکسچر MILO
فیکسچر ها همانطور که می دانید نسبت به باقی محصولات دارای اهمیت زیادی می باشند به همین علت برند های ایمپلنت سازی در ساخت آنها از فاکتور های مختلفی استفاده می کنند. دو فاکتوری که می تواند در روند درمان شما تاثیر گذار باشد سطوح فیکسچر و طراحی آنها است.
فیکسچرهای اینترالاک

فیکسچرهای اینترالاک

فیکسچر Fusion

یکی از فیکسچر های اینترالاک این نوع است. طبق ادعای ایمپلنت Intra Lock این فیکسچر به گونه ای طراحی شده است تا شما با استفاده از آن به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. طراحی این فیکسچر بر اساس مفهوم Blossom می باشد که در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویژگی های فیکسچر Fusion

این فیکسچر همانطور که در بالا نیز گفته شد از طراحی Blossom استفاده می کند که باعث به وجود آمدن ویژگی هایی مانند آسیب کمتر به استخوان و استفاده از نیرو کمتر در هنگام بارگذاری می شود از طرفی نیز این فیکسچر دارای سطوح Ossean می باشد که باعث تجربه بهتر شما از این درمان می شود.

فیکسچر MILO

یکی دیگر از انواع فیکسچر های اینترالاک این نوع می باشد. از فیکسچر MILO می تواند به صورت ایمپلنت تک دندان یا به صورت اوردنچر استفاده کرد که این موضوع از ویژگی های این فیکسچر به حساب می آید. طبق ادعای ایمپلنت اینترالاک این فیکسچر ها عمر درمان بسیار بالایی دارند از طرفی نیز در این فیکسچر از سطوح Ossean برای درمان سریعتر استفاده شده است.

فیکسچر MLD

این مدل و مدل قبلی به صورت یک تیکه ساخته می شوند. از ویژگی های این فیکسچر همانند موارد قبلی می توان به استفاده از سطوح Ossean اشاره کرد که به علت ویژگی های این سطح درمان شما با سرعت بالاتری شکل می گیرد. در ادامه به ویژگی های این سطوح اشاره می کنیم.

سطوح ایمپلنت Intra Lock

سطوح فیکسچر یکی از مواردی می باشد که می تواند در روند این درمان بسیار تاثیر گذار باشد به همین دلیل نیز برند های متفاوت از سطوح مختلفی استفاده می کنند. ایمپلنت Intra Lock از سطوح Ossean در فیکسچرهای خود استفاده می کند. در حقیقت سطوح Ossean با آغشته کردن فیکسچر به فسفات کلسیم ایجاد می شود. سطوح Ossean
ویژگی سطوح Ossean
این سطوح باعث می شود تا ایمپلنت اینترالاک دارای ویژگی های خاصی شود. در ابتدا باید گفت این سطوح می تواند روند استئوبلاست را سریع تر کند که باعث کاهش طول درمان می شود و از طرفی نیز درصد موفقیت این درمان افزایش میابد. سومین ویژگی این سطوح را می توان افزایش زیست سازگاری و طول عمر درمان شما نام برد. تمام مواردی که گفته شد باعث می شود از این درمان تجربه بهتری داشته باشید.

طراحی ایمپلنت Intra Lock

همانطور که در قبل نیز گفته شد یکی از فاکتور های مهم در این درمان طراحی فیکسچر ها می باشد. به علت اهمیت فیکسچر ها برند های ایمپلنت سازی با تحقیق و بررسی، طراح های متفاوتی برای فیکسچر های خود انتخاب می کنند. ایمپلنت اینترالاک برای فیکسچر های خود از طراحی Blossom استفاده می کند. طراحی blossom
ویژگی طراحی Blossom
طراحی Blossom در ابتدا باعث می شود تا فیکسچر های Intra Lock با کمترین نیرو مورد نیاز در استخوان شما قرار گیرد. مورد قبلی باعث می شود تا کمترین آسیب به بافت و استخوان شما وارد شود و از طرفی نیز نیرو های موارد شده به صورت مساوی در بدنه فیکسچر توزیع می شود. به صورت خلاصه طراحی Blossom باعث می شود تا کمترین آسیب به بافت و استخوان شما وارد شود.

کیت جراحی Intra Lock

کیت جراحی نیز از محصولاتی می باشد که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. کیت جراحی دارای وسایلی می باشد که پزشک معالج در هنگام درمان به آنها احتیاج دارد. هر برند ایمپلنت سازی دارای انواع کیت جراحی می باشد که مخصوص به خود است زیرا این محصول دارای اهمیت می باشد. انواع کیت جراحی اینترالاک به شرح زیر است.
  • کیت جراحی Fusion
  • کیت جراحی MDL

ویژگی کیت جراحی Fusion

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هر کیت باید دارای آن باشد سازگاری با محصولات آن برند است. این کیت همانطور که از نام آن مشخص است دارای سازگاری با فیکسچر های Fusion می باشد و به علت این سازگاری سرعت عمل شما بالاتر می رود. این کیت جراحی دارای کد گذاری رنگی می باشد که باعث می شود کار با آن راحت تر شود.
این کیت دارای قفل هایی در هنگام قرار دادن تجهیزات در درون آن می باشد که باعث ایجاد ایمنی بیشتر در هنگام استریل کردن می شود از طرفی نیز دارای اسلات های اضافی برای قرار دادن تجهیزات بیشتر است.

ویژگی کیت جراحی MDL

از دیگر کیت های جراحی اینترالاک می توان به این مدل اشاره کرد. همانطور که از اسم این کیت جراحی، مانند مدل قبلی مششخص می باشد برای فیکسچر های MDL طراحی شده است. این کیت دارای طراحی ارگونومیک می باشد که ویژگی های خاصی را برای آن به جود می آورد. این کیت نیز مانند مورد قبلی دارای کد گذاری رنگی و Drive-Lock می باشد.    

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین FUSION Intra Lock
FUSION
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳٫۳ ۱۰/۱۲/۱۵
۳٫۸ ۹/۱۰٫۵/۱۲/۱۵
۴٫۲ ۹/۱۰٫۵/۱۲/۱۵
۵ ۷٫۵/۹/۱۰٫۵/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین MILO Intra Lock
MILO
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۵/۱۸
جدول سایز های لاین MDL Intra Lock
MDL
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۲ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۵/۱۸
۲ ۱۰/۱۱٫۵/۱۳/۱۵/۱۸

اطلاعات نمایندگی

نمایندگی یکی دیگر از مواردی می باشد که وجود آن می تواند برخی ویژگی ها را به ارمغان آورد. نمایندگی ایمپلنت Intra Lock در ایران الماس رویان پارس نام دارد. نمایندگی ایمپلنت اینترالاک فعالیت خود را در سال ۱۳۸۵ در ایران آغاز کرد. نام مدیر عامل این شرکت علی میر کریمی و مسئول فنی آن نیز صادق حسن نیاء می باشد.
اطلاعات نمایندگی ایمپلنت اینترالاک
الماس رویان پارس
راه های ارتباطی ادرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
۰۲۱-۴۲۳۸۹۰۰۰ ۰۲۱-۸۸۱۹۳۹۷۰-۷۵ تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از پارک ساعی – جنب بیمارستان مهرگان – بن بست مهرگان – پلاک ۱ – واحد ۶ ۱۰۱۰۳۱۱۲۲۹۰ ۲۷۰۴۱۵

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Intra Lock”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *