ایمپلنت ایمپلنتیوم

ایمپلنت یکی از روش های درمانی می باشد که راهکاری برای بی دندانی است. این روش دارای محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد بیمار می باشد به همین دلیل نیز کشورهای مختلف دارای صنعت ایمپلنت سازی هستند. ایمپلنت های کره ای در بین تمام کشورهای سازنده ایمپلنت، در ایران از محبوبیت زیاد تری برخوردار می باشند اما تمام برند هایی که در این کشور مشغول به فعالیت هستند دارای کیفیت مطلوبی نیستند. امروز قصد داریم یکی از برند های مناسب ایمپلنت کره ای را برای شما بررسی کنیم تا شما بتوانید انتخابی خوب در بین ایمپلنت های کره ای داشته باشید. ایمپلنتیوم کره ای یکی از برند های مناسب بازار ایران می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Dentium
کشور سازنده کره
تاریخ شروع فعالیت 2000 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران درسان طب پارس
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE ___
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ____
نوع اتصال داخلی HEX،Square
نوع متریال پایه _____
کاور اسکرو در جعبه
پاسپورت ____
مدت زمان انقضا ____
حداکثر دمای نگه داری ____
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ____
حداکثر تورک اباتمنت 20Ncm
بازه قطرها(mm) 3.2 الی 7
بازه ارتفاع(mm) 8 الی 14

انواع محصولات

ایمپلنت ایمپلنتیوم همانطور که در بالا نیز گفته شد یکی از برند های کره ای می باشد که در سال 2000 در سئول تاسیس شده است. ایمپلنت ایمپلنتیوم در حقیقت Dentium نام دارد ولی در ایران با نام ایمپلنتیوم شناخته شده می باشد زیرا نام یکی از فیکسچر های این شرکت است به همین علت نیز ما در این مقاله این برند را با نام ایمپلنتیوم معرفی می کنیم. یکی از نقاط مهم در تاریخ این شرکت در سال 2004 می باشد زیرا توانسته است مجوز FDA را کسب نماید و در همان سال Dentium USA را در کالیفرنیا تاسیس کند. ایمپلنت ایمپلنتیوم دارای محصولات متفاوتی می باشد که در قسمت بعدی قصد داریم فیکسچر های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

فیکسچر های ایمپلنتیوم

فیکسچر یا پایه ایمپلنت را می توان یکی از مهم ترین بخش های این درمان معرفی کرد زیرا این بخش وارد استخوان فک می شود و روند درمان کاملا مرتبط با جوش خوردن این بخش با استخوان فک است. به دلیل هایی که در بالا گفته شد برند های ایمپلنت سازی از تکنولوژی های متفاوتی و طراحی های خاص برای ساخت فیکسچر ها استفاده می کنند همچنین برای اینکه بتوانند بیمار های  بیشتری را مورد درمان قرار دهند مدل های متفاوتی را تولید می کنند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
فیکسچرهای ایمپلنتیوم

فیکسچرهای ایمپلنتیوم

فیکسچر Super Line

ایمپلنتیوم کره ای همانطور که در بالا نیز گفته شد دارای فیکسچر های متفاوتی می باشد که یکی از آن مدل ها Super Line می باشد. فیکسچر های مدل Super Line دارای طراحی های خاصی می باشند تا به وسیله ی این طراحی های بتوانند مزیت های خاصی را بدست آورند. بدنه ای این فیکسچر به گونه ای طراحی شده است تا در قسمت جراحی این فیکسچر ها به راحتی در استخوان شما قرار بگیرند همچنین بخش انتهای این فیکسچر ها به گونه ای طراحی شده است تا به استخوان شما کمترین آسیب را وارد کند.

فیکسچر Implantium

همانطور که در ابتدا مقاله نیز گفته شد این برند به علت وجود این نوع از فیکسچر ها در ایران به ایمپلنت ایمپلنتیوم مشهور شده است. این فیکسچر نیز همانند مدل قبلی به علت طراحی خاص، دارای دو مزیت بارگذاری راحت تر و آسیب کمتر به استخوان می باشد همچنین این فیکسچر و مدل قبلی دارای سطوح SLA می باشند.

فیکسچر NR Line

این فیکسچر نیز نوع دیگر از فیکسچر های ایمپلنت ایمپلنتیوم می باشد که همانند دو مدل قبلی دارای همان مزیت های طراحی می باشد. تفاوت مدل Super Line در قطر های موجود در فیکسچر ها می باشد. همانطور که از اسم این مدل فیکسچر مشخص می باشد NR به معنی کلمه Narrow می باشد. در حقیقت این فیکسچر ها دارای قطر های باریک می باشند.

کیت ایمپلنتیوم

کیت ها در حقیقت ابزارهایی که در هنگام جراحی مورد نیاز پزشک می باشد را در اختیار آنها قرار می دهد. کیت های جراحی دارای اهمیت بسیار زیادی در این درمان می باشند و باید دارای ابزار کامل و دقیق باشند. به دلایلی که در بالا گفته شد هر برند ایمپلنت سازی دارای کیت های متنوع و مخصوص به خود می باشد که ایمپلنت ایمپلنتیوم نیز از این قاعده مستثنا نیست.
کیت ایمپلنتیوم

کیت ایمپلنتیوم

   

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Abutment Implantium
Implantium Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
0 30 0 6 2 15 1 15
جدول سایز های لاین Dentium Super Line
Super Line
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.6 8/10/12/14
4 8/10/12/14
4.5 8/10/12/14
5 8/10/12/14
6 8/10/12
7 8/10/12
جدول سایز های لاینDentium Implantium
Implantium
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.6 8/10/12/14
4 8/10/12/14
4.5 8/10/12/14
5 8/10/12/14
جدول سایز های لاینDentium NR
NR
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.2 9/11/13
3.6 9/11/13

اطلاعات نمایندگی

ایمپلنتیوم کره ای خوشبختانه دارای نمایندگی در ایران می باشد. درسان طب پارس نام نمایندگی ایمپلنت ایمپلنتیوم می باشد که در ایران مشغول به فعالیت است. درسان طب پارس دارای دو شعبه یکی در تهران و دیگر در مشهد می باشد همچنین این شرکت در سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده است. فریبا اکبرزاده افشاری مدیر عامل درسان طب پارس می باشد و نوشین جهانبخش مسئولیت فنی را در اختیار دارد.
درسان طب پارس
نمایندگی Dentium
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
info@dorsuntebpars.shop
021-81077000
تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان توحید پنجم، بین گلها و رامشه، پلاک 13 10103070948 266556

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت ایمپلنتیوم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *