ایمپلنتIDI

ایمپلنت دندان یک درمان محبوب برای بر طرف کردن بی دندانی می باشد. کشور های متفاوتی دارای صنعت ایمپلنت سازی می باشند که علت آن نیز محبوبیت بالا این درمان است. کشور های اروپایی معمولا دارای سازنده های ایمپلنت با کیفیتی هستند که یکی از آنها فرانسه می باشد. شرکت IDI یکی از سازنده های ایمپلنت اروپایی می باشد که فعالیت خود را از سال 1987 آغاز کرده است. ایمپلنت IDI به علت اهمیت به تحقیق و توسعه توانسته است در این 30 سال نوآوری های زیادی را داشته باشد از طرفی همیشه در حال بهبود و بالا بردن کیفیت محصولات خود است. در کل می توان گفت ایمپلنتIDI به دلیل موارد بالا و استفاده از تجهیزات پیشرفته در ساخت ایمپلنت های خود کیفیت بالایی را ارائه می دهد. کیفیت بالا نیز می تواند باعث بالا رفتن درصد موفقیت درمان شود که در نهایت پزشک ها و بیماران از این درمان راضی می باشند.

مشخصات ایمپلنت

نام برند IDI
کشور سازنده فرانسه
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۸۷ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۸۲
نام نمایندگی در ایران
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۳٫۲ الی ۶٫۶
نوع اتصال داخلی HEX،MORSE TAPER
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۵ الی۸ Ncm
حداکثر تورک اباتمنت ۲۵NCM
بازه قطرها(mm) ۲٫۸ الی ۶
بازه ارتفاع(mm) ۸ الی۱۵

انواع محصولات

تمام شرکت هایی که در حوضه ساخت ایمپلنت های دندانی مشغول به فعالیت می باشند دارای محصولات مختلفی هستند که ایمپلنت IDI نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این درمان محصولات و نوع طراحی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که شرکت IDI با تولید محصولات مختلف بیماران بیشتری را می تواند مورد درمان قرار دهد. دارا بودن محصولات کاربردی و با کیفیت می تواند بسیار مهم باشند و باعث رضایت پزشکان شود به همین دلیل به بررسی محصولات ایمپلنت IDI در ادامه می پردازیم. در ابتدا به بررسی فیکسچر های IDI خواهیم پرداخت.
انواع محصولات IDI

انواع محصولات IDI

فیکسچر های IDI

ایمپلنت دندان دارای سه بخش اصلی می باشد که یکی از مهم ترین آنها پایه ایمپلنت یا فیکسچر می باشد. پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر بخشی است که درون استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی با این استخوان جوش می خورد. فیکسچر ها در این درمان نقشه ریشه دندان شما را ایفا می کنند به همین علت نیز دارای اهمیت بالایی هستند و موفقیت درمان بسیار به این بخش مرتبط می باشد. به دلایلی که در بالا گفته شد شرکت های ایمپلنت سازی برای تولید فیکسچر های خود زمان زیادیی را مصرف می کنند. ایمپلنت IDI با صرف زمان زیاد و طراحی دقیق انواع فیکسچر های خود را تولید می کند به همین دلیل نیز کیفیت آنها بالا می باشد.

فیکسچر ID BIO

یکی از انواع فیکسچر های ایمپلنت IDI می باشد که دارای ویژگی های مخصوص به خود است. همانطور که در بالا نیز گفته شد طراحی فیکسچر ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که فیکسچر ID BIO به علت طراحی بسیار مناسب می تواند درمان بسیار مناسبی نیز برای شما فراهم کند. استخوان ها دارای تراکم های متفاوتی می باشند که این فیکسچر را به دلیل طراحی مناسب می توان در هر تراکم استخوانی استفاده نمود. یکی از ویژگی ها مهم این فیکسچر ثبات اولیه بسیار مناسب آن می باشد که به همین دلیل از این فیکسچر می توان در ایمپلنت های فوری استفاده کرد.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Hexagonal
 • سطح: SMA TiO2

فیکسچر ID MAX

یکی دیگر از انواع فیکسچر های ایمپلنت IDI نوع IDMAX می باشد که دارای طراحی استوانه ای-مخروطی است. این شرکت ادعا می کند تا عملکرد این فیکسچر همانند ریشه دندان واقعی شما می باشد که این ادعا یک مزیت بزرگ به حساب می آید. یکی دیگر از مزیت های این فیکسچر تجربه بالای آن می باشد زیرا ۱۲ سال در بیماران مختلف استفاده شده است و تحت بررسی های زیادی قرار گرفته.
 • متریال: تیتانیوم
 • اتصال:  Hexagonal

فیکسچر ID CAM ST

یکی از انواع این درمان ایمپلنت فوری است که بسیاری از افراد به دلیل کمتر شدن طول درمان علاقه زیادی به انجام این نوع از ایمپلنت ها  دارند. اما فیکسچر هایی که در ایمپلنت فوری استفاده می شود باید دارای قابلیت ثبات اولیه بالایی باشند که این فیکسچر به علت ایجاد ثبات اولیه بالا می تواند در ایمپلنت فوری نیز مورد استفاده قرار گیرد. این فیکسچر نیز دارای طراحی استوانه-مخروطی می باشد.
 • نوع اتصال: Cone Morse
 • سطح:S.M.A TiO2

فیکسچر ID ALL

در بعضی از شرایط، این درمان با شکست مواجه می شود و پزشک معالج مجبور است تا پایه ای ایمپلنت را از استخوان خارج کند و پایه ای دیگری را به جای آن قرار دهد. فیکسچر ID ALL بسیار مناسب برای مراحل بالا می باشد و می توان از آن در قرار گیری دوباره فیکسچر در استخوان استفاده کرد. از دیگر ویژگی های این فیکسچر می توان به راحتی استفاده از آن اشاره کرد که این مزیت برای پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Cone Morse
 • سطح:S.M.A TiO2

فیکسچر ID SLIM

هر بیمار دارای شرایط درمانی مخصوص به خود می باشد به همین دلیل نیز شرکت های ایمپلنت سازی دارای انواع فیکسچر ها می باشند. ایمپلنتIDI نیز از این قاعده مستثنا نیست به همین دلیل فیکسچر  ID SLIM را طراحی و تولید کرده است. همانطور که از نام این فیکسچر مشخص است مناسب برای فضا های باریک می باشد. یکی از ویژگی های این فیکسچر محدود کردن تروما می باشد.

فیکسچر ID3

همانطور که در بالا نیز ذکر شد بیمارن مختلف دارای شرایط درمانی مختلفی می باشند و ممکن است دارای بی دندانی در انواع دندان ها باشند. ایمپلنت IDI در روشی ابتکارانه جایگزینی برای دندان های ثنایی ارائه داده است و آن هم فیکسچر  ID3 می باشد. دندان های ثنایی آنهایی می باشند که در بین دندان ها نیش قرار دارند و معمولا ۴ عدد هستند. شما توسط این دندان ها  می توانید غذا ها را نگه دارید. همانطور که در بالا نیز گفته شد این فیکسچر ها جایگزین دندان های ثنایی می باشند اما شما می توانید از این فیکسچر ها در فک پایین نیز استفاده نمائید.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Cone Morse

کیت جراحی IDI

کیت جراحی IDI

کیت جراحی IDI

کیت های جراحی از مهم ترین محصولات هر شرکت ایمپلنت سازی می باشد. شرکت های مختلف دارای کیت های جراحی مخصوص به خود می باشند که ایمپلنت IDI نیز از این قاعده مستثنا نیست. تمام مواردی که در بالا ذکر شد به هر میزان که کیفیت بالایی داشته باشند بدون کیت جراحی کاربردی، ارزشی نخواهند داشت بنابراین تمام شرکت های ایمپلنت سازی سعی خود را می کنند تا کیت های جراحی کاربردی و با کیفیتی را ارائه دهند.

فیلم کیت جراحی IDI

همانطور که در بالا اشاره شد ایمپلنت IDI دارای عنواع متفاوتی از محصولات می باشد به همین علت نیز باید دارای کیت های جراحی متفاوتی نیز باشد. در قسمت پایین فیلم یکی از کیت های جراحی IDI برای شما به اسم کیت جراحی ID SPASSOR قرار داده شده است.

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین ID BIO
ID BIO
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۵ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۴ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۵ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID MAX
ID MAX
قطر(mm) طول(mm)
۴ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۵
۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۵
۶ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID CAM ST
ID CAM ST
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۷ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۴٫۲ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاینID ALL
ID ALL
قطر(mm) طول(mm)
۴٫۲ ۱۰/۱۲/۱۵/۱۸
۵٫۲ ۱۰/۱۲/۱۵/۱۸
جدول سایز های لاین ID SLIM
ID SLIM
قطر(mm) طول(mm)
۲٫۸ ۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID SLIM
ID SLIM
قطر(mm) طول(mm)
۲٫۸ ۱۰/۱۲/۱۵

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنتIDI”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *