ایمپلنتIDI

ایمپلنت دندان یک درمان محبوب برای بر طرف کردن بی دندانی می باشد که به دلیل محبوبیت این درمان، کشور های متفاوتی دارای صنعت تولید ایمپلنت دندان می باشند. در حقیقت کشور های اروپایی نیز یکی از این موارد هستند که ایمپلنت دندان را تولید می نمایند. ما در این مقاله به بررسی ایمپلنت ایدی ای می پردازیم.

در درمان ایمپلنت چند فاکتور اهمیت بسیار زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر می باشد:

 • درصد موفقیت
 • طول عمر ایمپلنت
 • ارزش خرید ایمپلنت
 • قیمت ایمپلنت دندان

تمام موارد بالا که اهمیت آنها در ایمپلنت دندان بسیار زیاد می باشد به کیفیت برند ایمپلنت شما ارتباط مستقیم دارد به همین دلیل نیز در این مقاله کیفیت ایمپلنت IDI را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم و از طرفی قیمت آن را برای شما بیان می کنیم پس با ما همراه باشید.

مشخصات ایمپلنت

نام برند IDI
کشور سازنده فرانسه
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۸۷ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۸۲
نام نمایندگی در ایران
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۳٫۲ الی ۶٫۶
نوع اتصال داخلی HEX،MORSE TAPER
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ۵ الی۸ Ncm
حداکثر تورک اباتمنت ۲۵NCM
بازه قطرها(mm) ۲٫۸ الی ۶
بازه ارتفاع(mm) ۸ الی۱۵

انواع محصولات

کشور فرانسه دارای صنعت ایمپلنت سازی می باشد به همین دلیل نیز برند های متفاوتی در آن مشغول فعالیت هستند که یکی از آنها ایمپلنت ای دی ای نام دارد. ایمپلنت ای دی ای دارای ۳۰ سال سابقه و تجربه است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم.

ایمپلنت آیدی ای چیست؟

ایمپلنت آیدی ای همانطور که در بالا اشاره شد نام برندی فرانسوی است که محصولات مورد نیاز ایمپلنت دندان را تولید می کند. ایمپلنت IDI به بخش تحقیق و توسعه اهمیت بسیار زیادی می دهد به همین دلیل نیز کیفیت محصولات این برند همیشه در حال افزایش است.

قیمت ایمپلنت ایدی ای

همانطور که می دانید افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی هستند که شرایط اقتصادی آنها یکسان نمی باشد به همین دلیل نیز قیمت ایمپلنت دندان برای بیماران اهمیت بسیار زیادی دارد. قیمت ایمپلنت ایدی ای به صورت میانگین ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.
قیمت ایمپلنت ایدی ای

قیمت ایمپلنت ایدی ای

البته به یاد داشته باشید که موارد متفاوتی می تواند بر روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت دقیق قیمت ایمپلنت دندان به پزشک متخصص مراجعه نمائید تا هزینه های این درمان را بر اساس شرایط درمانی خود و به صورت دقیق به شما ارائه دهد. برخی از موارد تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت IDI به شرح زیر است:
 • دستمزد پزشک
 • تعداد ایمپلنت مورد نیاز
 • درمان های جانبی مورد نیاز
 • تعداد روکش ایمپلنت مورد نیاز
 

مقایسه قیمت ایمپلنت ایدی ای با رقبا

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید به دلیل محبوبیت این درمان برند های مختلفی از سرتاسر دنیا در حال تولید ایمپلنت های دندانی می باشند. به صورت کلی این برند ها را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد که قیمت آنها متفاوت است.:
 • ایمپلنت های سوئیسی
 • ایمپلنت های آمریکایی
 • ایمپلنت های کره ای
به یاد داشته باشید که این مقایسه به صورت بسیار کلی انجام می شود و ممکن است در برخی از موارد صحیح نباشد اما قیمت ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی از ایمپلنت IDI بیشتر است از طرفی نیز قیمت ایمپلنت ایدی ای از ایمپلنت های کره ای بیشتر می باشد.

کیفیت ایمپلنت ایدی ای

کیفیت محصولات مورد استفاده در این درمان اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا کیفیت محصولات می تواند به صورت مستقیم بر روی درصد موفقیت و طول عمر این درمان تاثیر بگذارد. می توان گفت: کیفیت ایمپلنت ایدی ای مناسب است زیرا محصولات این شرکت با تکنولوژی های بسیار پیشرفته ی ساخته می شود.

آیا ایمپلنت ایدی ای ارزش خرید دارد؟

برای بررسی ارزش خرید هر محصول باید، کیفیت یک برند با قیمت آن مقایسه شود. در حقیقت تناسب کیفیت و قیمت ایمپلنت ایدی ای مناسب است پس می توان نتیجه گرفت ارزش خرید ایمپلنت IDI نیز مناسب می باشد.

فیکسچر های ایمپلنت IDI

همانطور که می دانید در ایمپلنت دندان از محصولات متفاوتی استفاده می شود و دارای سه بخش اصلی است. انواع محصولات IDI پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر بخشی است که درون استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی با این استخوان جوش می خورد. فیکسچر ها در این درمان نقشه ریشه دندان شما را ایفا می کنند به همین علت نیز دارای اهمیت بالایی هستند و موفقیت درمان بسیار به این بخش مرتبط می باشد. به دلایلی که در بالا گفته شد شرکت های ایمپلنت سازی برای تولید فیکسچر های خود زمان زیادیی را مصرف می کنند. ایمپلنت IDI با صرف زمان زیاد و طراحی دقیق انواع فیکسچر های خود را تولید می کند به همین دلیل نیز کیفیت آنها بالا می باشد.

فیکسچر BIO از ایمپلنتIDI

یکی از انواع فیکسچر های ایمپلنت IDI می باشد که دارای ویژگی های مخصوص به خود است. همانطور که در بالا نیز گفته شد طراحی فیکسچر ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که فیکسچر ID BIO به علت طراحی بسیار مناسب می تواند درمان بسیار مناسبی نیز برای شما فراهم کند. استخوان ها دارای تراکم های متفاوتی می باشند که این فیکسچر را به دلیل طراحی مناسب می توان در هر تراکم استخوانی استفاده نمود. یکی از ویژگی ها مهم این فیکسچر ثبات اولیه بسیار مناسب آن می باشد که به همین دلیل از این فیکسچر می توان در ایمپلنت های فوری استفاده کرد.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Hexagonal
 • سطح: SMA TiO2

فیکسچر MAX از ایمپلنتIDI

یکی دیگر از انواع فیکسچر های ایمپلنت IDI نوع IDMAX می باشد که دارای طراحی استوانه ای-مخروطی است. این شرکت ادعا می کند تا عملکرد این فیکسچر همانند ریشه دندان واقعی شما می باشد که این ادعا یک مزیت بزرگ به حساب می آید. یکی دیگر از مزیت های این فیکسچر تجربه بالای آن می باشد زیرا ۱۲ سال در بیماران مختلف استفاده شده است و تحت بررسی های زیادی قرار گرفته.
 • متریال: تیتانیوم
 • اتصال:  Hexagonal

فیکسچرCAM ST از ایمپلنتIDI

یکی از انواع این درمان ایمپلنت فوری است که بسیاری از افراد به دلیل کمتر شدن طول درمان علاقه زیادی به انجام این نوع از ایمپلنت ها  دارند. اما فیکسچر هایی که در ایمپلنت فوری استفاده می شود باید دارای قابلیت ثبات اولیه بالایی باشند که این فیکسچر به علت ایجاد ثبات اولیه بالا می تواند در ایمپلنت فوری نیز مورد استفاده قرار گیرد. این فیکسچر نیز دارای طراحی استوانه-مخروطی می باشد.
 • نوع اتصال: Cone Morse
 • سطح:S.M.A TiO2

فیکسچر ALL از ایمپلنتIDI

در بعضی از شرایط، این درمان با شکست مواجه می شود و پزشک معالج مجبور است تا پایه ای ایمپلنت را از استخوان خارج کند و پایه ای دیگری را به جای آن قرار دهد. فیکسچر ID ALL بسیار مناسب برای مراحل بالا می باشد و می توان از آن در قرار گیری دوباره فیکسچر در استخوان استفاده کرد. از دیگر ویژگی های این فیکسچر می توان به راحتی استفاده از آن اشاره کرد که این مزیت برای پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Cone Morse
 • سطح:S.M.A TiO2

فیکسچر SLIM از ایمپلنتIDI

هر بیمار دارای شرایط درمانی مخصوص به خود می باشد به همین دلیل نیز شرکت های ایمپلنت سازی دارای انواع فیکسچر ها می باشند. ایمپلنتIDI نیز از این قاعده مستثنا نیست به همین دلیل فیکسچر  ID SLIM را طراحی و تولید کرده است. همانطور که از نام این فیکسچر مشخص است مناسب برای فضا های باریک می باشد. یکی از ویژگی های این فیکسچر محدود کردن تروما می باشد.

فیکسچر ID3 از ایمپلنتIDI

همانطور که در بالا نیز ذکر شد بیمارن مختلف دارای شرایط درمانی مختلفی می باشند و ممکن است دارای بی دندانی در انواع دندان ها باشند. ایمپلنت IDI در روشی ابتکارانه جایگزینی برای دندان های ثنایی ارائه داده است و آن هم فیکسچر  ID3 می باشد. دندان های ثنایی آنهایی می باشند که در بین دندان ها نیش قرار دارند و معمولا ۴ عدد هستند. شما توسط این دندان ها  می توانید غذا ها را نگه دارید. همانطور که در بالا نیز گفته شد این فیکسچر ها جایگزین دندان های ثنایی می باشند اما شما می توانید از این فیکسچر ها در فک پایین نیز استفاده نمائید.
 • متریال: تیتانیوم
 • نوع اتصال: Cone Morse

کیت جراحی ایمپلنتIDI

کیت جراحی IDI

کیت جراحی IDI

کیت های جراحی از مهم ترین محصولات هر شرکت ایمپلنت سازی می باشد. شرکت های مختلف دارای کیت های جراحی مخصوص به خود می باشند که ایمپلنت IDI نیز از این قاعده مستثنا نیست. تمام مواردی که در بالا ذکر شد به هر میزان که کیفیت بالایی داشته باشند بدون کیت جراحی کاربردی، ارزشی نخواهند داشت بنابراین تمام شرکت های ایمپلنت سازی سعی خود را می کنند تا کیت های جراحی کاربردی و با کیفیتی را ارائه دهند.

فیلم کیت جراحی ایمپلنتIDI

همانطور که در بالا اشاره شد ایمپلنت IDI دارای عنواع متفاوتی از محصولات می باشد به همین علت نیز باید دارای کیت های جراحی متفاوتی نیز باشد. در قسمت پایین فیلم یکی از کیت های جراحی IDI برای شما به اسم کیت جراحی ID SPASSOR قرار داده شده است. منبع: ایمپلنت ایدی ای

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین ID BIO
ID BIO
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۵ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۴ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۵ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID MAX
ID MAX
قطر(mm) طول(mm)
۴ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۵
۵ ۶/۸/۱۰/۱۲/۱۵
۶ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID CAM ST
ID CAM ST
قطر(mm) طول(mm)
۳٫۷ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
۴٫۲ ۸/۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاینID ALL
ID ALL
قطر(mm) طول(mm)
۴٫۲ ۱۰/۱۲/۱۵/۱۸
۵٫۲ ۱۰/۱۲/۱۵/۱۸
جدول سایز های لاین ID SLIM
ID SLIM
قطر(mm) طول(mm)
۲٫۸ ۱۰/۱۲/۱۵
جدول سایز های لاین ID SLIM
ID SLIM
قطر(mm) طول(mm)
۲٫۸ ۱۰/۱۲/۱۵

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنتIDI”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *