ایمپلنت Cowell

سلامتی و زیبایی ظاهر از مواردی می باشد که در روند زندگی انسان ها بسیار تاثیر گذار است. همه ما به دنبال راه هایی هستیم که این دو مورد را حفظ کنیم یا بهبود ببخشیم. یکی از اعضای بدن که بر روی این دو عامل تاثیر مستقیم دارد و حتی می تواند اعتماد بنفس شما را تحت تاثیر قرار دهد دندان می باشد.

در قسمت بالا اهمیت و تاثیرات دندان در زندگی ما گفته شد حال تصور کنید بی دندانی می تواند چه معایبی داشته باشد به همین دلیل نیز انسان ها روش های متفاوتی را برای درمان آن ارائه داده اند. یکی از آن روش ها ایمپلنت دندان نام دارد که بیشترین شباهت و کاربرد را نسبت به دیگر درمان ها دارد. در ادامه قصد داریم یکی از برند های ایمپلنت کره ای به نام Cowell را معرفی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Cowell
کشور سازنده کره
تاریخ شروع فعالیت 1994 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران 1389
نام نمایندگی در ایران هنگام دندان
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.1 الی 3.4
نوع اتصال داخلی HEX، octa
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید ۵
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا 5 سال
حداکثر دمای نگه داری 1 الی 30 درجه سانتی گراد
تاییدیه Imed
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 5~10Ncm
حداکثر تورک اباتمنت 30 الی 35
بازه قطرها(mm) 2.5 الی 6
بازه ارتفاع(mm) 7 الی 18

انواع محصولات

در بین ایمپلنت های موجود در ایران، ایمپلنت های کره ای دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشند. ایمپلنت کره ای Cowel در سال 1994 فعالیت خود را آغاز کرده است که همین موضوع نشان دهنده تجربه بالای این برند در ساخت ایمپلنت دندان است. یکی از ویژگی های این برند کره ای دارا بودن مجوز های CE و FDA است.
محصولات ایمپلنت Cowell

محصولات ایمپلنت Cowell

قیمت ایمپلنت کره ای Cowel

همانطور که در بالا نیز گفته شد ایمپلنت های کره ای دارای محبوبیت بالایی در ایران هستند، دلیل آن نیز قیمت آنها است. به دلیل شرایط اقتصادی ایران قیمت ایمپلنت های کره ای بسیار مناسب با بودجه اقتصادی مردم ما می باشد. اما مهم ترین نکته در انتخاب ایمپلنت های کره ای میزان کیفیت آنها می باشد به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود اگر قصد دارید از ایمپلنت های کره ای استفاده نمائید از برند های معتبر این کشور استفاده نمائید. [su_spacer size=”10″] قیمت ایمپلنت Cowel در مقایسه کلی با دیگر کشور های سازنده ایمپلنت مانند: اروپا،امریکا و سوئیس پایین تر است که این مورد را می توان یکی از مزیت های این برند نام برد.

فیکسچر های Cowel

فیکسچر یا پایه ایمپلنت نام یکی از محصولاتی است که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم به صورت ساده فیکسچر را توضیح دهیم باید گفت عملکردی شبیه به پیچ دارد و توسط پزشک درون استخوان شما قرار می گیرد. وظیفه فیکسچر همانند ریشه دندان طبیعی شما است که باعث استحکام دیگر بخش های این درمان می شود. [su_spacer size=”10″] در بالا فیکسچر و وظیفه های آن برای شما گفته شد که نشانگر اهمیت آن است. همانطورکه شما هم می دانید افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی می باشند که هر کدام از آنها دارای شرایط مخصوص به خود هستند به همین علت برای درمان، ممکن است به سایز ها و مدل های متفاوتی از فیکسچر ها نیاز داشته باشید. برای اینکه برند های ایمپلنت سازی بتوانند بیماران بیشتری را مورد درمان قرار دهند از انواع متفاوتی فیکسچر استفاده می کنند. انواع فیکسچر های Cowel به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: stop” icon_color=”#4f82e5″]
  • INNO
  • MINI PLUS
[/su_list]

فیکسچر INNO

همانطور که در بالا نیز اشاره شد یکی از فیکسچرهای Cowel این نوع می باشد که دارای سطوح SLA-SH است. از این فیکسچر به دلیل ویژگی هایی که دارد می توان در ایمپلنت فوری استفاده کرد که یکی از مزیت های بزرگ آن می باشد. این فیکسچر دارای سایز بندی و کانکشن های مختلفی است.

مدل فیکسچر MINI PLUS

همانطور که در ابتدا این مقاله نیز گفته شد هر بیمار دارای شرایط متفاوت درمانی می باشد. این مدل فیکسچر ها را می توان در مکان هایی که دچار محدودیت فضا هستید استفاده نمائید. این مدل دارای دو نوع فیکسچر است که به صورت یکپارچه ساخته شده است. این دو فیکسچر به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: stop” icon_color=”#4f82e5″]
  • 1P-C
  • 1P-B
[/su_list]

سطوح ایمپلنت Cowel

در ایمپلنت دندان از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می شود که همین امر دلیل کاربرد بالاتر این درمان نسبت به باقی درمان ها است. یکی از این موارد سطوح فیکسچر ها می باشد که می تواند در فرایند درمان بسیار تاثیر گذار باشد. سطوح فیکسچر ها می تواند روند درمان را سریعتر کند و از طرفی نیز شانس موفقیت درمان را افزایش دهد.
سطوح ایمپلنت Cowell

سطوح ایمپلنت Cowell

سطوح SLA-SH

ایمپلنت Cowel برای فیکسچر های خود از سطحی به نام SLA-SH استفاده می کند. سطوح SLA از دو فرآیند سندبلاست و اسید اچ تشکیل می شود که بسیاری از  برند ها از آن بهره می برند. اما در ایمپلنت Cowel به جای استفاده از  آلومینا با شن های زیست سازگار فرایند سندبلاست را انجام می دهند.

کیت جراحی Cowel

کیت جراحی آخرین محصولی است که قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم. هر پزشک به نسبت برند مورد استفاده در درمان، نیازمند تجهیزات سازگار با آن برند می باشد. کیت جراحی در حقیقت تجهیزات مورد نیاز پزشک را در اختیار او قرار می دهد. [su_spacer size=”10″] مهم ترین ویژگی هر کیت را می توان سازگاری تجهیزات آن با دیگر محصولات نامید. به همین علت نیز ایمپلنت Cowel دارای انواع متفاوتی از کیت ها می باشد تا هر کدام از آنها به صورت مجزا سازگاری با محصولات  این برند داشته باشد. انواع کیت های جراحی Cowel به شرح زیر است: [su_spacer size=”10″] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][su_list icon=”icon: check” icon_color=”#54e54f”]
  • COWELL PROSTHETIC
  • INNO INT. FULL
  • INNO EXT. FULL
[/su_list][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][su_list icon=”icon: check” icon_color=”#54e54f”]
  • INNO SUB-NARROW
  • INNO SUB-SHORT
[/su_list][/su_column]

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین INNO Submerged COWELL
INNO Submerged
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.1 8/10/12/14
3.3 8/10/12/14
3.5 7/8/10/12/14
4 7/8/10/12/14/16/18
4.5 7/8/10/12/14/16/18
5 7/8/10/12/14
6 7/8/10/12/14
جدول سایز های لاین MINI PLUS 1P-C COWELL
MINI PLUS 1P-C
قطر(mm) ارتفاع(mm)
2.5 10/12/14
3 10/12/14
جدول سایز های لاین MINI PLUS 1P-B COWELL
MINI PLUS 1P-B
قطر(mm) ارتفاع(mm)
2.5 10/12/14
3 10/12/14

اطلاعات نمایندگی

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یکی از درمان هایی می باشد که دارای طول عمر بالایی است. وجود نمایندگی می تواند خدمات پس از فروش را در طول این زمان تضمین کند زیرا شما ممکن است نیازمند قطعه ی جدید باشید. خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت Cowel در ایران وجود دارد. نام این نمایندگی هنگام دندان است که فعالیت خود را در سال 1368 آغاز کرد. مدیر عامل این شرکت علیرضا رکن و مسئول فنی آن  زهرامینو جعفری می باشد.
نمایندگی ایمپلنت COWELL
هنگام دندان
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
021-22895400 تهران-پاسداران-خیابان محمود گل نبی-برج زمرد- طبقه ی پنجم-واحد 53 10101876578 144707

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Cowell”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *