ایمپلنت Bredent

اگر شما دچار بی دندانی شده باشید می دانید که بی دندانی باعث کاهش زیبایی صورت، کاهش اعتماد به نفس و ضربه به سلامتی شما می شود به همین دلیل نیز انسان ها در طول تاریخ به دنبال راهی برای درمان بی دندانی بوده اند. ایمپلنت دندان از درمان هایی می باشد که برای درمان بی دندانی ارائه شده است و به دلیل مزیت های زیاد نسبت به درمان های دیگر دارای محبوبیت زیادی می باشد.
محبوبیت زیاد این درمان باعث شده است که برند های متفاوت ایمپلنت سازی در نقاط مختلف شروع به تولید ایمپلنت های دندانی کنند. در کشورهای اروپایی آلمان دارای بزرگترین و پیشرفته ترین صنعت می باشد به همین علت نیز دارای برند های ایمپلنت سازی با کیفیتی است به همین علت نیز امروز قصد داریم ایمپلنت Bredent که برای آلمان است را بررسی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Bredent
کشور سازنده آلمان
تاریخ شروع فعالیت 1995 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران 1397
نام نمایندگی در ایران آداک راد
تاییده FDA یافت نشد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 3.2 الی 6
نوع اتصال داخلی TUBE-IN-TUBE، CONICAL، EXTERNAL
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید4
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا ___
حداکثر دمای نگه داری ___
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 10NCM
حداکثر تورک اباتمنت 30NCM
بازه قطرها(mm) 2.8 الی 6
بازه ارتفاع(mm) 5.2 الی 16

انواع محصولات

ایمپلنت Bredent همانطور که در ابتدا نیزگفته شد در آلمان و در سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرده است همچنین این برند از سال 2004 وارد صنعت تولید ایمپلنت دندان شده. این برند را می توان یکی از برند های با تجربه دانست زیرا دارای سابقه 40 ساله می باشد.

قیمت ایمپلنت Bredent

قیمت هر درمان یا محصول بسیار مهم می باشد زیرا شرایط اقتصادی بیماران بسیار متفاوت است. عوامل زیادی بر روی قیمت ایمپلنت دندان تاثر گذار می باشد که یکی از آنها برند انتخابی شما است به همین علت نیز قیمت ایمپلنت Bredent مهم است و قصد بررسی آن را داریم. [su_spacer size=”10″] قصد داریم قیمت ایمپلنت Bredent را به صورت کلی با دیگر کشور های سازند ایمپلنت مقایسه کنیم تا شما بهتر متوجه تفاوت قیمت این برند شوید. قیمت ایمپلنت Bredent نسبت به ایمپلنت های آمریکایی و سوئیسی پایین تر است اما  نسبت به ایمپلنت های کره ای دارای قیمت بالاتری می باشد.

فیکسچرهای Bredent

فیکسچر یکی از محصولاتی می باشد که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به باقی محصولات دارای اهمیت بیشتری می باشد زیرا وظیفه آن مهم تر است. فیکسچر یا پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی شما عمل می کند و وظیفه مشابه آن را دارد. [su_spacer size=”10″] همانطور که برای همه واضح است تمام بیماران دارای شرایط درمانی یکسانی نیستند به همین علت نیز برند های ایمپلنت سازی معمولا دارای مدل و سایز های متفاوتی از فیکسچر ها می باشند. به دلیل تنوع فیکسچر هایی که این برند دارد آنها را به چند دسته بر اساس نوع کانکشن تقسیم کرده است که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.
فیکسچرهای Bredent

فیکسچرهای Bredent

مدل فیکسچرهای TUBE-IN-TUBE

یکی از مدل فیکسچرهای ایمپلنت Bredent این نوع است که دارای سه فیکسچر می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص می باشد. این سه فیکسچر که در مدل  TUBE-IN-TUBE قرار دارند یا در حقیقت کانکشن آنهاTUBE-IN-TUBE می باشد ، هر کدام با استفاده از ویژگی های خود مخصوص شرایط درمانی متفاوتی می باشند.

فیکسچر Narrow SKY

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد برخی از بیماران دارای شرایط متفاوت درمانی می باشند. برخی افراد در نقاطی دچار بی دندانی شده اند که فضای محدودی برای کاشت وجود دارد و همانطور که از اسم این فیکسچر مشخص است می توان از آن در فضا های محدود استفاده کرد.

فیکسچر Blue SKY

این فیکسچر دارای طراحی خاص و به روز می باشد که ویژگی های متفاوتی را برای آن به ارمغان آورده است. این فیکسچر به دلیل طراحی خود دارای پایداری اولیه مناسبی می باشد به همین دلیل نیز شما می توانید از آن در درمان های فوری استفاده نمائید.

فیکسچر Classic SKY

اخرین فیکسچر از مدل TUBE-IN-TUBE این نوع است که دارای طراحی خاصی در قسمت گردن خود می باشد که به همین علت نیز دارای ویژگی های خاصی است. شما می تواند از این فیکسچر در شرایط استاندار استفاده کنید و از طرفی نیز دارای سایز بندی مناسبی است.

مدل فیکسچر CONICAL Implant

یکی دیگر از مدل های ایمپلنت Bredent این نوع است. در حقیقت فیکسچر هایی که در این مدل قرار دارد BONE LEVEL می باشند و همه آن ها دارای CONICAL CONNECTION هستند. [su_spacer size=”10″] این مدل از فیکسچر های Bredent به صورت مخصوص برای نواحی سطح استخوان طراحی شده است و شما می توانید نسبت به شرایط بیمار خود از آنها استفاده کنید. این مدل از فیکسچرهای Bredent دارای اتصال یکسانی می باشد. اتصال این فیکسچرها CONICAL است.

فیکسچرCopa SKY Ultra Short

در بعضی از شرایط بیماران دارای استخوان کافی برای انجام این درمان نمی باشند به همین دلیل نیاز به انجام روش هایی برای تقویت استخوان با استفاده از جراحی وجود دارد. این فیکسچر دارای ارتفاع کمی می باشد به همین دلیل نیز در برخی از موارد شما می توانید بدون استفاده از روش های تقویت استخوان از این درمان استفاده کنید. این فیکسچر به دلایلی که در بالا گفته شد باعث می شود تا طول درمان و جراحی های شما کاهش یابد که ویژگی های آن به حساب می آید.

فیکسچر copaSKY

همانطور که در بالا نیز گفته شد این فیکسچر ها مخصوص سطوح استخوان می باشد. شما از این فیکسچر می توانید در سطوح سخت استخوان و از طرفی نیز به علت قابلیت فشرده سازی آن در سطوح نرم استخوان نیز استفاده کنید. از ویژگی های این فیکسچر می توان به ثبات اولیه بالای آن اشاره کرد.

مدل فیکسچر EXTERNAL IMPLANTS

این مدل دارای یک فیکسچر می باشد که دارای ابعاد کوچکی است به همین دلیل نیز شما می توانید از آن در فضا های محدود استفاده کنید. این فیکسچر به گونه ای طراحی شده است که به همین دلیل نیز شما می توان از آن در فک پایین استفاده کنید. نام این فیکسچر    Mini SKY2 است.

مدل فیکسچر ONE PIECE IMPLANTS

اخرین مدل از فیکسچر های Bredent این نوع می باشد که دارای تفاوت هایی نسبت به موارد قبلی است. اولین تفاوتی که از روی اسم این مدل نیز مشخص است یکپارچه بودن آن می باشد یعنی فیکسچر های این مدل به صورت یکپارچه ساخته می شوند. یکی از فیکسچر های این مدل مربوط به دسته بندی قبل می باشد اما به دلیل یکپارچه بودن آن در این دسته قرار می گیرد. نام این فیکسچر Mini SKY1 است.

فیکسچر White SKY

متریال که در ساخت ایمپلنت ها مورد استفاده قرار می گیرد یکی از عوامل مهم است. در ایمپلنت ها معمولا از تیتانیوم استفاده می شود اما با پیشرفت علم، فیکسچرهایی با متریال زیرکنیا ساخته شده است. برخی افراد دارای حساسیت های بسیار نادر مانند حساسیت به فلز می باشند که با استفاده از این فیکسچر ها می توانند از این درمان برخوردار باشند. نام فیکسچر های ایمپلنت Bredent که دارای متریال زیرکنیا می باشند به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#4fe563″]
  • فیکسچر White sky TL
  • فیسکچر White sky AL
[/su_list]

کیت جراحی Bredent

کیت جراحی Bredent یکی دیگر از محصولات این درمان کیت جراحی است. کیت جراحی حاوی تجهیزاتی است که در روند درمان مورد نیاز پزشک می باشد به همین علت نیز دارای اهمیت می باشد. هر کیت جراحی باید دارای سازگاری بالا با دیگر محصولات آن برند باشد که ایمپلنت Bredent  دارای یک کیت برای تمام فیکسچر های خود است. [su_spacer size=”10″] موردی که در بالا گفته شد یکی از ویژگی های مهم کیت جراحی Bredent است زیرا روند کار را ساده تر می کند. از طرفی نیز این کیت به گونه ای طراحی شده تا کمترین فضا را اشغال کند همین امر نیز باعث می شود تا شما در هنگام ضدعفونی کردن این کیت از راحتی بیشتری برخوردار باشید. نام این کیت جراحی Bredent  OP-TRAY است.

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Blue SKY Bredent
Blue SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 10/12/14/16
4 8/10/12/14/16
4.5 8/10/12/14
5.5 8/10/12
جدول سایز های لاین Copa SKY Bredent
Copa SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8/10/12/14/16
4 5.2/8/10/12/14/16
4.5 5.2/8/10/12/14
5 5.2/8/10/12
6 5.2/8
جدول سایز های لاین Copa SKY Bredent
Copa SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8/10/12/14/16
4 5.2/8/10/12/14/16
4.5 5.2/8/10/12/14
5 5.2/8/10/12
6 5.2/8
جدول سایز های لاین min SKY Bredent
min SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
2.8 6/10/12/14
3.2 8/10/12/14
جدول سایز های لاین Narrow SKY Bredent
Narrow SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8/10/12/14/16
جدول سایز های لاین SKY Classic Bredent
SKY Classic
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 10/12/14/16
4 8/10/12/14/16
4.5 8/10/12/14
جدول سایز های لاین White SKY Bredent
White SKY
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8/10/12/14
4 8/10/12/14
4.5 8/10/12/14

اطلاعات نمایندگی

همانطور که می دانید وجود نمایندگی دارای اهمیت می باشد به همین علت قصد داریم در این قسمت نمایندگی ایمپلنت Bredent را معرفی کنیم. آداک راد نام نمایندگی ایمپلنت Bredent می باشد که در سال 1372 فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیر عامل آداک راد حمیدرضا نورانی می باشد همچنین مسئول فنی آن حمیدرضا سنگ سفیدی می باشد.
آداک راد
نمایندگی Bredent
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
02122802348 پاسداران خ پاسداران ک نارنجستان سوم س هودیان طبقه 0 واحد 10101410565 97007

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Bredent”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *