ایمپلنت Biosti

دندان یکی از اعضای بدن و دهان می باشد که مانند تمام اعضای ما، دارای وظیفه های خاصی است. این وظیفه ها می تواند بر سلامتی و کیفیت زندگی شما تاثیر مستقیم داشته باشد. دندان علاوه بر وظیفه های که دارد می تواند ظاهر شما را نیز تغییر دهد.

با توجه به گفته های بالا می توان تصور کرد که بی دندانی می تواند چه تاثیرات منفیی بر زندگی ما داشته باشد. به همین دلیل همواره انسان ها در حال یافتن راه هایی جدیدی برای درمان بی دندانی هستند. اکثر درمان هایی که برای بی دندانی ارائه شده است دارای کاربرد بالایی نیستند.

ایمپلنت دندان یکی از درمان هایی است که برای بی دندانی ارائه شده ولی نسبت به تمام راه های دیگر، دارای کاربردی بالاتر است. ایمپلنت دندان بسیار شبیه به دندان طبیعی شما عمل می کند و به علت همین مزایا دارای محبوبیت بسیار بالایی در بین بیماران است. این محبوبیت باعث شده تا برند های متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی شوند. امروز قصد داریم در این مقاله یکی از این برند ها را که Biosti نام دارد را معرفی و بررسی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Biosti
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت ___
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران لبخند زیبای پارسی
تاییده FDA یافت نشد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 1.8 الی 2.5
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه Ti 6AI 4V ELI
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا _____
حداکثر دمای نگه داری _____
تاییدیه Imed ______
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 15NCM
حداکثر تورک اباتمنت 30NCM
بازه قطرها(mm) 3 الی 5
بازه ارتفاع(mm) 7 الی 15

انواع محصولات

در بین برند های ایمپلنت سازی، کشور سوئیس دارای برند های بسیار با کیفیتی است به همین دلیل ایمپلنت های سویئسی بسیار محبوب می باشند. ایمپلنت Biosti نیز متعلق به سوئیس است که در زمینه های ساخت پروتز دندانی ، ایمپلنت و کیت جراحی فعالیت می کند. این شرکت برای تولیدات خود از متخصصین و کارشناسان مجرب استفاده می کند.

قیمت ایمپلنت Biosti

همانطور که می دانید افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی می باشند که هر کدام از آنها دارای شرایط اقتصادی متفاوتی هستند. همین امر باعث می شود تا قیمت این درمان اهمیت بالایی داشته باشد. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل متفاوتی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آنها قیمت هر برند است. [su_spacer size=”10″] در این قسمت با مقایسه قیمت ایمپلنت Biosti با دیگر کشور هایی که دارای صنعت ایمپلنت سازی هستند شما متوجه تفاوت های آن می شود. این مقایسه به صورت بسیار کلی می باشد و ممکن است که در بعضی از موارد صحیح نباشد. [su_spacer size=”10″] قیمت ایمپلنت Biosti نسبت به برند های آمریکایی ارزان تر است ولی به نسبت ایمپلنت های کره ای و اروپایی قیمت بالاتری دارد. در این بخش باید اشاره کرد که ایمپلنت های سوئیسی از نظر قیمت در دسته ویژه ای قرار دارند ولی کیفیت بالایی نیز به شما ارائه می دهند.

فیکسچرهای Biosti

فیکسچر-Biosti

فیکسچر-Biosti

در این درمان محصولات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد که تمام آنها دارای اهمیت هستند و فیکسچر یکی از آنها است. فیکسچر به نسبت دیگر محصولات وظیفه مهم تری دارد به همین علت اهمیت آن نیز بیشتر است. [su_spacer size=”10″] فیکسچر ها همانند پیچی درون استخوان فک شما قرار می گیرند و پس از مدتی با این استخوان جوش می خورند. پس از جوش خوردن فیکسچر با استخوان، شما وارد مراحل دیگر این درمان می شوید و محصولات دیگر بر روی فیکسچر قرار می گیرند. به علت وظیفه این محصول که همانند پایه است بعضی آن را پایه ایمپلنت می نامند. [su_spacer size=”10″] همانطور که در قسمت های بالایی نیز اشاره شد افراد زیادی دچار بی دندانی هستند. این افراد قطعا دارای شرایط درمانی یکسانی نمی باشند به همین علت برای درمان آنها نیاز به فیکسچر های متفاوتی است. ایمپلنت Biosti برای آنکه بتواند بیماران بیشتری را مورد درمان قرار دهد دارای دو نوع فیکسچر می باشد که به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
  • فیکسچر SLA
  • فیکسچر STI Active
[/su_list]

بررسی فیکسچر های Biosti

همانطور که در بالا مشاهد کردید ایمپلنت Biosti دارای دو نوع فیکسچر است. این فیکسچر ها از نظر سطوح با یک دیگر متفاوت هستند. این دو مدل فیکسچر در بخش های طراحی دارای شباهت هستند و هر کدام دارای سه نوع سایز بندی می باشند که به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
  • Ultra Mini
  • Mini
  • Standard
[/su_list]

سطوح ایمپلنت Biosti

سطوح ایمپلنت یا همان فیکسچر یکی از مواردی است که می تواند به روند این درمان کمک کند. با پیشرفت تکنولوژی از سطوح جدیدتری در این درمان استفاده می شود و هر شرکت نسبت به نیاز و خواسته های خود از سطحی متفاوت استفاده می کند.
سطوح ایمپلنت Biosti

سطوح ایمپلنت Biosti

سطوح SLA

یکی از سطح هایی که ایمپلنت Biosti در فیکسچر های خود استفاده می کند SLA نام دارد. این سطح توسط دو فرایند به نام سندبلاست و اسید اچ بر روی فیکسچر به وجود می آید. این دو فرایند باعث می شود تا سطح فیکسچر ها زبری بیشتری داشته باشد.

سطوح Active

دومین سطحی که ایمپلنت Biosti در فیکسچر های خود استفاده می کند Active است. این سطح در حقیقت خاصیت آبدوستی دارد یعنی باعث جذب مایعات به دور خود می شود. این سطح به دلیل ویژگی هایی که دارد می تواند روند درمان را سریعتر کند به عبارت ساده طول درمان با این سطح کاهش میابد که باعث تجربه بهتر شما از این درمان می شود.

کیت جراحی Biosti

ابزار مخصوص یکی از مواردی است که در هر فعالیت اهمیت دارد. برای انجام ایمپلنت دندان نیز به ابزار مخصوص نیاز است. کیت جراحی این ابزار را درون خود نگه می دارد و در زمان نیاز، پزشک می تواند از آنها استفاده نماید. کیت جراحی در این درمان از اهمیت ویژه ای بر خوردار است. [su_spacer size=”10″] هر کیت جراحی باید دارای یک ویژگی باشد آن ویژگی، سازگاری است. به عبارت ساده باید گفت تجهیزات درون هر کیت باید با محصولات همان برند سازگار باشد. از طرفی نیز هر برند با توجه به ابزار های متفاوتی که درون هر کیت قرار می دهد و سازگاری هر کیت با فیکسچری متفاوت، کیت جراحی متفاوتی نیز ارائه می دهد. کیت های جراحی Biosti به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#0bb610″]
  • Dental Drils
  • Dental Tools
[/su_list]

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین SLA
SLA
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 10/11.5/13/15
3.5 8.5/10/11.5/13/15
4 7/8.5/10/11.5/13/15
4.5 7/8.5/10/11.5/13/15
5 7/8.5/10/11.5/13/15
جدول سایز های لاین STIActive
STIActive
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 10/11.5/13/15
3.5 8.5/10/11.5/13/15
4 7/8.5/10/11.5/13/15
4.5 7/8.5/10/11.5/13/15
5 7/8.5/10/11.5/13/15

اطلاعات نمایندگی

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید تجهیزات متفاوتی در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. موجود بودن این تجهیزات و اصالت آنها بسیار مهم است زیرا بدون این تجهیزات شما نمی توانید از این درمان بهره مند شوید. از طرفی نیز اگر این تجهیزات دارای اصالت و کیفیت نباشند می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات جدی شود و به سلامتی شما آسیب وارد کند. [su_spacer size=”10″] وجود نمایندگی هر برند در ایران می تواند تضمین بر دو مورد بالا باشد و باعث آرامش شما و پزشک شود. خوشبختانه نمایندگی Biosti در ایران وجود دارد که فعالیت خود را در سال 1395 آغاز کرده است. نام مدیر عامل نمایندگی Biosti دلارا غفاری است.
لبخند زیبای پارسی
Biosti نمایندگی ایمپلنت
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
m.rafiee@bp-smile.com تهران- خ گاندی- خ چهارم-خ ولیعصر،پ 2365- ط دوم شمالی 14006028718 495716

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Biosti”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *