ایمپلنت بایودنتا

ایمپلنت دندان را می توان یکی از کاربردی ترین روش ها برای درمان بی دندانی معرفی کرد زیرا نسبت به درمان های دیگر دارای مزیت های بیشتری می باشد همچنین کارایی آن، بیشترین شباهت را به دندان واقعی دارد. به دلایلی که گفته شد ایمپلنت دندان دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد.

به دلیل محبوبیت بالای ایمپلنت دندان، برند های متفاوتی مشغول به ساخت آن می باشند که هر کدام از آنها متعلق به کشوری متفاوت است. سوئیس در بین کشور های سازنده ایمپلنت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد زیرا به صورت معمولا برند های سوئیسی دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. امروز قصد داریم به بررسی یکی از برند های سوئیسی بپردازیم که نسبت به باقی آنها دارای تجربه پایین تری می باشد. اسم این برند ایمپلنت بایودنتا است.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Biodenta
کشور سازنده سوئیس
تاریخ شروع فعالیت _____
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران بایودنتا ایرانیان
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ____
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه CP Titanium
کاور اسکرو در جعبه _____
پاسپورت
مدت زمان انقضا ____
حداکثر دمای نگه داری ۲۰ تا ۲۵
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو ____
حداکثر تورک اباتمنت 20Ncm
بازه قطرها(mm) 3 الی 6
بازه ارتفاع(mm) 6.5 الی 14

انواع محصولات

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد ایمپلنت بایودنتا در کشور سوئیس مشغول به فعالیت می باشد اما نسبت به سایر برند های سوئیس از تجربه کمتری بر خوردار است به همین علت نیز اکثرا افراد داری شناخت مناسبی نسبت به آن نمی باشند. محصولات ایمپلنت بایودنتا را می توان به دو دسته تقسیم کرد بخش اول سیستم ایمپلنت دندان می باشد که قصد داریم این بخش را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. اما بخش دو تجهیزات دیجیتال دندان پزشکی می باشد که ایمپلنت بایودنتا مشغول به تولید آنها است. شاید برای شما جالب باشد این برند تجهیزات دیجیتال دندان پزشکی خود را با نام DentaSwiss تولید و عرضه می کند. در ایمپلنت دندان تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد اما در بین تمام آنها سه بخش به اسم فیکسچر، اباتمنت و کیت جراحی دارای اهمیت بسیا زیادی می باشد. در ادامه به بررسی این سه بخش در ایمپلنت بایودنتا می پردازیم و هر کدام را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

قیمت ایمپلنت بایودنتا

قیمت یکی از فاکتور های مهم می باشد زیرا بیماران دارای شرایط اقتصادی متفاوتی می باشند. قیمت ایمپلنت های سوئیسی به طور کلی از ایمپلنت های آمریکایی پایین تر می باشد اما از ایمپلنت های کره ای و اروپایی بیششتر است. البته جمله قبل به صورت کلی می باشد و شاید در بعضی از موارد صحیح نباشد.

فیکسچر ایمپلنت بایودنتا

فیکسچرهای بایودنتا

فیکسچرهای بایودنتا

فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت را می توان مهم ترین بخش این درمان نامید زیرا تمام فرایند درمان به این بخش ارتباط مستقیم دارد. فیکسچر یا پایه ایمپلنت توسط دندان پزشک در جراحی ایمپلنت درون استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی به آن جوش می خورد. فیکسچر های ایمپلنت بایودنتا به شرح زیر است: [su_list icon=”icon: signalapp” icon_color=”#4fe563″]
  • Bone Level-BL
  • Bone Level Tapered-BLT
  • One Piece Implant
  • Tissue Level-TL
[/su_list] به دلیل اهمیت زیادی که در بالا گفته شد ایمپلنت بایودنتا و برند های دیگر در ساخت و طراحی فیکسچر ها از دقت بسیار بالایی استفاده می کنند. از طرفی نیز استفاده از تکنولوژی های جدید در ساخت فیکسچر ها می تواند باعث افزایش درصد موفقیت درمان شود به همین دلیل نیز برند ها از تکنولوژی های متفاوتی در ساخت فیکسچر های خود استفاده می کنند.

سطوح فیکسچرهای بایودنتا

سطوح فیکسچر ها یکی از همان تکنولوژیی هایی می باشد که در قسمت بالا توضیح داده شد. سطوح فیکسچر ها می توانند تاثیر بسیار زیادی در این درمان داشته باشند به همین دلیل نیز هر برند ایمپلنت سازی از سطحی مخصوص به خود برای این درمان استفاده می کند.  ایمپلنت بایودنتا نیز مانند تمام برند های ایمپلنت سازی داری سطحی به اسم BST می باشد. همانطور که در بالا گفته شد ایمپلنت بایودنتا از سطوح BTS در فیکسچر های خود استفاده می کند. این سطوح در حقیقت طی فرایند خاصی بر روی سطح فیکسچر ها شکل می گیرند که به این وسیله ویژگی خاصی را به آن اضافه می کند. در حقیقت این روند باعث می شود تا سطح فیکسچر ها زبر تر شود و به همین دلیل نیز پایداری اولیه آنها بالاتر می رود. افزایش پایداری اولیه و بهبود ادغام استخوان با فیکسچر از مزیت های این سطح می باشند که دارای اهمیت بسیار زیادی در این درمان است. دو مزیتی که در قبل به آنها اشاره شد باعث می شوند تا شانس موفقیت درمان شما افزایش یابد و از طرفی نیز می تواند باعث شود شما از این درمان تجربه بهتری را داشته باشید.

کیت جراحی بایودنتا

کیت جراحی یکی از محصولات مهم در این درمان می باشد. در حقیقت کیت های جراحی وسایل مورد نیاز برای انجام جراحی و موارد دیگر را در خود جای می دهند. کیت های جراحی باید بتوانند تا وسایل مورد نیاز را با کارایی بسیار بالا در اختیار پزشک قرار دهند و اگر کیت جراحی موجود نباشد می توان گفت این درمان امکان پذیر نیست.
کیت جراحی بایودنتا

کیت جراحی بایودنتا

در قسمت بالا اهمیت کیت جراحی گفته شد به همین علت نیز ایمپلنت بایودنتا دارای کیت جراحی مخصوص به خود می باشد. کیت جراحی بایودنتا به گونه ای طراحی شده است که در کنار سادگی دارای کاربرد مناسبی نیز باشد. در کیت جراحی بایودنتا از دریل هایی استفاده شده که در کنار کاربری بالا طول عمر مناسبی نیز دارا  باشند.    

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Abutment بایودنتا
Biodenta Abutment
Angle(Degree) Gingiva Height(mm) Abutment Height(mm) Abutment Diameter(mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
0 30 1 4 4 7 4 6
جدول سایز های لاین Biodenta One Piece
One Piece
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.25 10/12/14/16/18/20/22
4 8/10/12/14/16/18/20/22
5 8/10/12/14/16/18/20
5.6 7/8/10/12/14/16
جدول سایز های لاین Biodenta Tissue Level
Tissue Level
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.5 8/10/12/14
4.1 8/10/12/14
4.8 8/10/12
جدول سایز های لاین Biodenta BL
BL
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 10/12/14
3.5 8/10/12/14
4.1 6.5/8/10/12/14
4.8 6.5/8/10/12/14
6 6.5/8/10/12
جدول سایز های لاین Biodenta BLT
BLT
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 10/12/14
3.5 8/10/12/14
4.1 6.5/8/10/12/14
4.8 6.5/8/10/12/14
6 6.5/8/10/12

اطلاعات نمایندگی

وجود نمایندگی می تواند یکی از نکات مثبت برای هر برند به حساب آید زیرا وجود نمایندگی می تواند باعث آرامش خاطر بیماران و پزشکان شود. وجود نمایندگی تضمینی بر دریافت کالای با کیفیت، وجود قطعات یدکی و مورد نیاز می باشد که همین موارد نشان دهنده اهمیت نمایندگی است. خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت بایودنتا در ایران وجود دارد که فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرده است و بایودنتا ایرانیان نام دارد.  
بایودنتا ایرانیان
نمایندگی Biodenta
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
info@biodenta.com ونک خ نسترن خ سوم غربی طبقه 2 واحد 10320149155 363170

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت بایودنتا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *