ایمپلنت Bio3

همه ما اهمیت دندان را می دانیم زیرا می تواند بر روند زندگی، ظاهر ما و سلامتی تاثیر مستقیم داشته باشد. به همین علت راه های متفاوتی برای درمان بی دندانی ارائه شده است که هر کدام از آنها دارای معایب خاصی هستند. در کل این درمان ها نمی توانند همانند دندان واقعی شما عمل کنند به جزء یک درمان!
ایمپلنت دندان را می توان یکی از تنها درمان هایی نامید که برای بی دندانی ارائه شده و دارای کاربردی همانند دندان است. کاربرد بالای این درمان و ویژگی هایی که دارد باعث شده تا محبوبیت زیادی برای این درمان ایجاد شود.
برند های متفاوتی در سرتاسر دنیا به علت محبوبیت بالای این درمان در حال ساخت ایمپلنت های دندانی می باشند. هر کدام از این برند ها می توانند نسبت به ویژگی هایی که دارند برای افراد مختلفی از جامعه مناسب باشند به همین علت امروز قصد داریم ایمپلنت Bio3 را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند BIO3
کشور سازنده آلمان
تاریخ شروع فعالیت 2014 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران آرسین سلامت ایرانیان
تاییده FDA یافت نشد
تاییدیهCE یافت نشد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2.1 الی 2.5
نوع اتصال داخلی HEX
نوع متریال پایه تیتانیوم گرید 5
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت ___
مدت زمان انقضا _____
حداکثر دمای نگه داری _____
تاییدیه Imed ______
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 20N
حداکثر تورک اباتمنت ________
بازه قطرها(mm) 3.3 الی 5
بازه ارتفاع(mm) 6 الی 13

انواع محصولات

همانطور که شما هم می دانید کشور آلمان یکی از به روزترین و بزرگترین صنعت های اروپا را دارا است. به صورت کلی ایمپلنت های اروپایی دارای عملکرد مناسبی هستند. ایمپلنت Bio3 در کشور آلمان فعالیت خود را آغاز کرده و در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

قیمت ایمپلنت Bio3

شما می دانید که تمام افراد جامعه دارای شرایط یکسان اقتصادی نمی باشند به همین علت قیمت این درمان دارای اهمیت بسیار زیادی است. در مقایسه کلی قیمت ایمپلنت Bio3 نسبت به ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی قیمت کمتری دارد اما از ایمپلنت های کره ای گرانتر است.

ارزش خرید ایمپلنت Bio3

ارزش خرید، در حقیقت تناسب بین قیمت و کیفیت می باشد. ایمپلنت های اروپایی را اگر بخواهیم در حالت بسیار کلی بررسی کنیم باید گفت دارای ارزش خرید مناسبی هستند زیرا نسبت به قیمت خود دارای کیفیت مناسبی هستند. ایمپلنت Bio3  نیز از قاعده بالا خارج نیست.

فیکسچر های Bio3

در این درمان از محصولات متفاوتی استفاده می شود که یکی از آنها فیکسچر نام دارد. فیکسچر که نام دیگر آن پایه ایمپلنت است نسبت به دیگر محصولات دارای اهمیت بیشتری است. به همین علت در ساخت آن از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
فیکسچرهای Bio3

فیکسچرهای Bio3

فیکسچر در حقیقت مانند ریشه های دندان شما عمل می کند و همانند پایه ای برای دیگر قسمت های این درمان می باشد به همین دلیل به آن پایه ایمپلنت نیز می گویند. پزشک معالج در جراحی این محصول را درون استخوان فک شما قرار می دهد.

فیکسچر PROGRESSIVE

همانطور که در بالا نیز اشاره شد فیکسچر ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند و ایمپلنت Bio3 دارای دو نوع فیکسچر است. طراحی این فیکسچر به شکل مخروطی می باشد همچنین طراحی رزوه های آن به صورت مارپیچ و تهاجمی است. [su_box title=”ویژگی های فیکسچر Bio3″ style=”bubbles” box_color=”#05d500″]هر فیکسچر دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد که شما می توانید با دانستن آن نسبت به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید. فیکسچر Bio3 به علت طراحی مارپیچ و تهاجمی رزوه های خود دارای ثبات اولیه مناسبی است. از دیگر ویژگی های این فیکسچر می توان به طراحی بخش Apical اشاره کرد. ایمپلنت Bio3 این بخش را به صورت غیر تهاجمی طراحی کرده است تا در هنگام سینوس لیفت باعث ایجاد آسیب نشود. [/su_box]

فیکسچر Advanced

فیکسچر Advanced  در بسیاری از موارد مانند مدل قبلی می باشد. طراحی این فیکسچر به صورت مخروطی است ولی در قسمت طراحی رزوه دارای تفاوت هایی می باشد. این فیکسچر در قسمت رزوه از طراحی سه گانه استفاده می کند که باعث سهولت مرحله بارگذاری می شود همچنین ثبات اولیه آن افزایش میابد. شما می توانید از این فیکسچر در انواع استخوان ها استفاده نمائید.

سطوح ایمپلنت Bio3

منظور از سطوح ایمپلنت همان سطوح فیکسچر است که به دلیل تاثیرات مثبت آن در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد. سطوح ایمپلنت می تواند باعث کاهش طول درمان و افزایش موفقیت درمان شود که از تاثیرات مهم آن است.  به دلایلی که گفته شد سطوح ایمپلنت باعث می شود تا شما تجربه بهتری را از این درمان داشته باشید.
سطوح ایمپلنت Bio3

سطوح ایمپلنت Bio3

هر برند ایمپلنت سازی نسبت به تحقیق های خود و تکنولوژی ها مورد استفاده از نوع خاصی از سطوح استفاده می کند. ایمپلنت Bio3 از نوعی سطح فعال استفاده می کند که در حقیقت آب دوست می باشد. این سطح دارای ساختاری ریز متخلخل و چند لایه است.

کیت جراحی Bio3

هر فعالیتی نیاز به ابزار مخصوص دارد و ایمپلنت دندان به انواع درمانی خاص، نیازمند ابزار مخصوص به خود است. کیت جراحی در حقیقت این ابزار را که مورد نیاز پزشک می باشد در اختیار او قرار می دهد. کیت جراحی را می توان از دیگر محصولات مهم این درمان نامید. [su_spacer] مهم ترین ویژگی که هر کیت جراحی باید دارای آن باشد سازگاری با محصولات است. به همین دلیل هر برند ایمپلنت سازی دارای کیت جراحی مخصوص به خود است. NAVIGATION  نام کیت جراحی Bio3 است که با دو فیکسچر بالا سازگار می باشد.

ویژگی های کیت NAVIGATION

این کیت به گونه ای طراحی شده تا استفاده از آن ساده و کاربردی باشد همچنین از طرفی تجهیزات درون این کیت برای درمان ایمپلنت کامل است. برای اینکه این کیت دارای سهولت بیشتری باشد مته های آن کد گذاری رنگی شده است.

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین PROGRESSIVE
PROGRESSIVE
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 8/10/11.5/13
3.8 8/10/11.5/13
4.2 6/8/10/11.5/13
5 6/8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Advanced
Advanced
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.8 8/10/11.5/13
4.2 8/10/11.5/13
5 8/10/11.5/13

اطلاعات نمایندگی

هر محصول نیازمند قطعات یدکی می باشد از طرفی نیز اصالت آنها دارای اهمیت است. همین دلایل باعث می شود تا اهمیت نمایندگی ها افزایش یابد زیرا هر نمایندگی دارای دو وظیفه مهم است. در مرحله اول وجود قطعات یدکی مورد نیاز و در مرحله دوم ضمانت اصالت کالا. [su_spacer] خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت Bio3 در ایران وجود دارد. نام این نمایندگی آرسین سلامت ایرانیان است. این شرکت فعالیت خود را در سال 1390 آغاز کرده و دارای مدیر عامل و مسئول فنی به نام حمید جهان پناه می باشد.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Bio3”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *