ایمپلنت BICON

ایمپلنت دندان نامی اشنا برای درمان بی دندان که در دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. انسان ها در طول تاریخ به دنبال راهی برای درمان بی دندانی بوده اند زیرا بی دندانی می تواند باعث کاهش زیبایی صورت و در اثر آن کاهش اعتماد به نفس شما شود. ایمپلنت دندان در بین تمام راه هایی که برای درمان بی دندانی ارائه شده است دارای مزیت و کاربرد بالاتری می باشد.
به دلایلی که در بالا ذکر شد ایمپلنت دندان در بین بیماران از محبوبیت بالایی برخوردار است به همین دلیل نیز برند های مختلف مشغول به ساخت ایمپلنت دندان می باشند. کشور آمریکا یکی از کشور هایی می باشد که دارای برند های متفاوتی است و به علت تکنولوژی و صنعت قوی خود این برند های معمولا دارای کیفیت مناسبی می باشند. کیفیت مناسب توانسته است محبوبیت بالایی برای برند های آمریکایی به وجود آورد به همین علت نیز قصد داریم امروز ایمپلنت Bicon آمریکایی را بررسی و معرفی کنیم.

مشخصات ایمپلنت

نام برند Bicon
کشور سازنده امریکا
تاریخ شروع فعالیت ۱۹۸۲ میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ۱۳۸۳
نام نمایندگی در ایران مهر تابان طب
تاییده FDA دارد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) ۲ الی ۳
نوع اتصال داخلی Locking Taper
نوع متریال پایه Titanium Grade5
کاور اسکرو در جعبه ندارد
پاسپورت
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو تپ کردن
حداکثر تورک اباتمنت تپ کردن
بازه قطرها(mm) ۳ الی ۶
بازه ارتفاع(mm) ۵ الی ۱۱

انواع محصولات

ایمپلنت Bicon فعالیت خود را از سال ۱۹۶۸ آغاز کرد و به مرور زمان با تحقیقات گسترده توانست در سال ۱۹۸۲ اولین ایمپلنت تیتانیومی خود را طراحی کند. ایمپلنت بایکان در سال ۱۹۸۵ این ایمپلنت دندان را ارائه داد و درحقیقت این ایمپلنت که Titanodont نام داشت ریشه ایمپلنت های امروزه این برند می باشد.

قیمت ایمپلنت Bicon

قیمت هر درمان یکی از مواردی می باشد که بسیار مهم است و به دلایل اقتصادی کشور ما این اهمیت دو چندان می شود. قیمت هر برند ایمپلنت سازی تا حدی به کشوری که در آن قرار دارد وابسته می باشد به همین دلیل نیز  ایمپلنت بیکان را به همین روش با دیگر کشور ها مقایسه می کنیم.
ایمپلنت های آمریکایی به صورت معمول برای ساخت ایمپلنت ها از تکنولوژی های بالا و کیفیت مناسب استفاده می کنند به همین علت نیز از نظر قیمت در دسته بندی ویژه ای قرار می گیرند. به صورت کلی اگر بخواهیم ایمپلنت های آمریکایی را با دیگر کشور های سازنده ایمپلنت مقایسه کنیم باید گفت ایمپلنت های امریکایی دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر کشور های سازنده ایمپلنت می باشند.

محصولات ایمپلنت بایکان

بیماران زیادی در سرتاسر دنیا دچار بی دندانی می باشند و قصد استفاده از ایمپلنت دندان را دارند. تمام این بیماران دارای شرایط یکسانی نمی باشند به همین علت نیز برای درمان آنها باید محصولات متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد که یکی از آنها فیکسچر می باشد به همین علت نیز برند های سازنده ایمپلنت دارای انواع متفاوتی از فیکسچر ها می باشند.
فیکسچر یا پایه ایمپلنت در بین محصولاتی که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد دارای اهمیت بالایی است. فیکسچر توسط پزشک معالج درون استخوان فک شما قرار می گیرد و وظیفه آن شبیه به ریشه دندان طبیعی شما می باشد. فیکسچر باید با استخوان فک شما به صورت کامل جوش بخورد تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. محصولات ایمپلنت bicon محصولات ایمپلنت bicon

انواع فیکسچر ایمپلنت بایکان

همانطور که در بالا نیز گفته شد برای درمان بیماران متفاوت نیاز به فیکسچر های متفاوتی نیز می باشد که ایمپلنت بایکان دارای سه نوع یا در حقیقت سه سایز متفاوت از یک فیکسچر می باشد. فیکسچر های ایمپلنت Bicon دارای طراحی مخروطی با باله می باشد. این باله های می تواند نسبت به سایر فیکسچر ها با سایز یکسان ۳۰% مساحت بیشتری را در استخوان اشغال کنند که همین طراحی باعث افزایش مقاومت در برار نیرو های عمودی می شود.

فیکسچر Short Implant بایکان

این فیکسچر یکی از انوع ایمپلنت بایکان می باشد. همانطور که از اسم این فیکسچر مشخص می باشد دارای طول های کوتاهی است. این فیکسچر را می توان در بیمارانی که دارای ارتفاع کمی از استخوان می باشند استفاده کرد. طبق ادعای ایمپلنت Bicon  در برخی شرایط، بیمارانی که دارای ارتفاع استخوان کم می باشند با استفاده از این فیکسچر نیازی به پیوند استخوان نخواهند داشت.

فیکسچرMax ایمپلنت بایکان

یکی دیگر از انواع فیکسچر های ایمپلنت بایکان مدلMAX می باشد. ایمپلنت Bicon این مدل را برای نواحی قدامی فک بالا طراحی و تولید کرده است. این فیکسچر برای نواحی قدامی فک بالا تولید شده است اما طبق ادعای این برند شما در برخی از شرایط می تواند از این فیکسچر در تمام نقاط دهان استفاده نمائید.

فیکسچر Narrow ایمپلنت بایکان

آخرین مدلی که قصد داریم از فیکسچر های ایمپلنت Bicon برای شما معرفی کنیم  مدل Narrow است. این فیکسچر همانطور که از نامش(باریک) مشخص می باشد دارای قطر کمی است. این مدل از فیکسچر های ایمپلنت Bicon را می توان یکی از قدیمی ترین آنها معرفی کرد زیرا این برند دارای این فیکسچر از سال ۱۹۸۵ می باشد.

کیت جراحی ایمپلنت بایکان

کیت جراحی یکی دیگر از محصولات مهم در این درمان می باشد. کیت جراحی در حقیقت وظیفه دارد تا تجهیزات مورد نیاز در این درمان را در اختیار پزشک معالج قرار دهد. کیت جراحی باید کاربردی باشد و دارای پیچیدگی بالایی نباشد. کیت جراحی Bicon را می تواند برای سه مدل فیکسچر بالا استفاده نمائید و حداکثر دمای استریل کردن برای کیت جراحی Bicon 135 درجه سانتی گراد می باشد. کیت جراحی بایکان

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین SHORT BICON
SHORT
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۴٫۵ ۵/۶/۸/۱۱
۵ ۵/۶/۸/۱۱
۶ ۵/۶/۸
جدول سایز های لاین MAX BICON
MAX
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۴ ۵/۶/۸/۱۱
۴٫۵ ۸/۱۱
۶ ۵/۶/۸
جدول سایز های لاین NARROW BICON
NARROW
قطر(mm) ارتفاع(mm)
۳ ۶/۸
۳٫۵ ۸/۱۱
۴ ۵/۸/۱۱

اطلاعات نمایندگی

نمایندگی برند های ایمپلنت سازی دارای اهمیت می باشد زیرا وجود آنها در داخل کشور باعث ایجاد آرامش در دل بیماران و پزشکان می شود. خوشبختانه باید گفت نمایندگی ایمپلنت بایکان در ایران موجود می باشد. نمایندگی ایمپلنت Bicon در ایران مهرتابان طب نام دارد که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرده است. مدیر عامل این شرکت شهرام عظیمی و مسئول فنی آن صفی ناز برومند نام دارند.
مهر تابان طب
BICON نمایندگی ایمپلنت
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
roya.f@mehrtaban.com تهران – بلوار آفریقا، خیابان تابان غربی ساختمان اداری تابان پلاک ۱۴ طبقه پنجم واحد ۵۴ ۱۰۱۰۲۱۱۶۰۵۶ ۱۶۹۱۰۶

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت BICON”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *