ایمپلنت Alpha Dent

افراد بسیار زیادی در دنیا دچار بی دندانی می باشند که این بیماری دارای معایب بسیار زیادی است. بی دندانی می تواند بر روند زندگی شما تاثیر مستقیمی داشته باشد به همین علت برای درمان آن راه های متفاوتی ارائه شده است که یکی از آنها ایمپلنت دندان نام دارد. معایب بی دندان به شرح زیر است:
[su_list icon=”icon: close” icon_color=”#e50c3a”]

  • آسیب به سلامتی
  • کاهش زیبایی صورت
  • کاهش اعتماد به نفس

[/su_list]

ایمپلنت دندان همانطور که در بالا نیز گفته شد روشی برای درمان بی دندانی شما است و به دلیل کاربرد مشابه به دندان واقعی دارای محبوبیت بسیار زیادی است. محبوبیت بالای این درمان باعث شده تا در کشور های مختلف، برند های متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت دندان شوند. امروز قصد داریم یکی از ایمپلنت های اروپایی را با نام Alpha Dent معرفی و بررسی کنیم.

 

مشخصات ایمپلنت

نام برند Alpha Dent
کشور سازنده المان
تاریخ شروع فعالیت 2008 میلادی
تاریخ شروع فعالیت در ایران ___
نام نمایندگی در ایران آسمان دندان پارس
تاییده FDA ثابت نشد
تاییدیهCE دارد
بازه قطر اتصال داخلی(mm) 2 الی 3
نوع اتصال داخلی Hex، Conical
نوع متریال پایه Titanium Grade4
کاور اسکرو در جعبه دارد
پاسپورت
مدت زمان انقضا
حداکثر دمای نگه داری
تاییدیه Imed دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو 15 NCM
حداکثر تورک اباتمنت 35 NCM
بازه قطرها(mm) 3 الی 5.5
بازه ارتفاع(mm) 6 الی 16

انواع محصولات

ایمپلنت آلفادنت یکی از برند های ایمپلنت سازی می باشد که فعالیت خود را در سال 2008 آغاز کرده است. ایمپلنت آلفادنت در آلمان فعالیت می کند که بزرگترین صنعت را در اروپا  دارد. ایمپلنت های اروپایی به علت مزایای که دارند در ایران دارای محبوبیت بالایی هستند به همین دلیل در این مقاله یکی از آنها را بررسی می کنیم.

قیمت ایمپلنت آلفادنت

این بخش را می توان بسیار مهم و تاثیر گذار معرفی کرد زیرا با توجه به شرایط اقتصادی ایران قیمت ایمپلنت برای بیماران دارای اهمیت بالایی می باشد. به دلیل اهمیت بالا این بخش قصد داریم قیمت ایمپلنت Alpha Dent را مورد بررسی قرار دهیم. [su_spacer size=”10″] یکی از دلایل محبوبیت ایمپلنت های اروپایی در ایران قیمت آنها می باشد زیرا در این بخش دارای عملکرد متعادل و از طرفی کیفیت بالا می باشند. ایمپلنت آلفادنت نیز از این قاعد مستثنا نیست و برای اینکه شما تصور بهتری از قیمت آن داشته باشید قصد داریم آن را به صورت کلی با دیگر کشور های سازند ایمپلنت مقایسه کنیم. [su_spacer size=”10″] قیمت ایمپلنت آلفادنت نسبت به کشور های آمریکا و سوئیس پایین تر است ولی از ایمپلنت های کره ای قیمت بیشتری دارد. این مقایسه به ما نشان می دهد که ارزش خرید ایمپلنت آلفادنت نیز بسیار بالا است زیرا همانطور که در بالا نیز گفته شد دارای قیمت متعادل و کیفیت مناسب می باشد.

فیکسچر های Alpha Dent

دندان طبیعی خود دارای ریشه هایی می باشد که باعث استحکام دندان در دهان شما می شود. فیکسچر نیز همانند ریشه دندان طبیعی شما عمل می کند و توسط دندان پزشک درون استخوان فک شما قرار می گیرد به همین علت نیز به آن پایه ایمپلنت هم گفته می شود.
فیکسچرهای آلفادنت

فیکسچرهای آلفادنت

همانطور که می دانید بیماران متفاوتی در جهان دارای بی دندانی هستند که هر کدام از آنها دارای شرایط درمانی متفاوت می باشند به همین علت نیز برند های ایمپلنت سازی دارای انواع فیکسچر می باشند تا بتوانند بیماران بیشتری را با محصولات خود مورد درمان قرار دهند. در این قسمت قصد داریم انواع فیکسچر های آلفادنت را مورد بررسی قرار دهیم.

فیکسچر Active Bio Plus

می توان گفت ایمپلنت آلفادنت این فیکسچر را به گونه ای طراحی کرده تا دارای ثبات اولیه بالایی باشد به همین علت نیز شما می توانید از آن در بافت های نرم استفاده کنید. یکی از ویژگی های این فیکسچر کاهش صدمات استخوانی می باشد و از طرفی به دلیل افزایش سطح تماس فیکسچر با استخوان، روند جوش خوردن آن سریعتر می شود. [su_spacer size=”10″] فیکسچر Active Bio Plus  دارای طراحی مخروطی می باشد همچنین رزوه های آن به شکل تهاجمی و مارپیچ طراحی و تولید شده است. سطوح این فیکسچر SLA-AHS است که در ادامه این مقاله آن را بررسی خواهیم کرد.

فیکسچر Superior Active

این فیکسچر در بخش های طراحی و بافت های مورد استفاده دقیقا مانند مدل بالایی می باشد اما در سایز بندی و سطوح دارای تفاوت است. این فیکسچر از ایمپلنت آلفادنت دارای سطح 3D Active است که بزرگترین تفاوت این دو مدل می باشد.

فیکسچر Integral Implant

یکی دیگر از فیکسچر های این برند می باشد که به صورت یک تکه ساخته می شود. این فیکسچر همانند مدل قبلی دارای رزوه های مارپیچ است و به علت افزایش سطح تماس استخوان و فیکسچر در این مدل، جوش خوردن آن با استخوان از سرعت بیشتری برخوردارمی باشد. این فیکسچر به علت طراحی خود دارای ثبات اولیه مناسبی است به همین دلیل می توانید از آن در بافت استخوانی نرم استفاده کرد.

فیکسچر Classic

ایمپلنت آلفادنت این فیکسچر را به گونه ای طراحی و تولید کرده است تا مناسب سطوح استخوانی باشد اما در برخی شرایط می توان در تمام بافت ها از این فیکسچر استفاده کرد. این فیکسچر در بخش ابتدایی خود دارای روزه میکرویی می باشد که باعث تماس بهتر با استخوان می شود. این فیکسچر دارای طراحی استوانه ای و همچنین سطح  3D Active است.

فیکسچر Slim

همانطور که در ابتدا مقاله نیز گفته شد تمام بیماران دارای شرایط درمانی یکسانی نیستند. در بعضی از شرایط فضای کافی برای بارگذاری ایمپلنت های معمولی وجود ندارد به همین علت شما می توانید از فیکسچر های Slim استفاده نمائید. این فیکسچر دارای طراحی مخروطی می باشد و همچنین دارای سطح 3D Active است.

فیکسچر Active

سری فیکسچر های Active ایمپلنت آلفادنت دارای شباهت های بسیار زیادی نسبت به هم می باشند. بدنه این فیکسچر به شکل مخروطی است همچنین رزوه های آن به شکل سه گانه و عمیق طراحی شده. شما می توانید از این فیکسچر به صورت یک مرحله ای یا دو مرحله ای در تمام بافت های استخوانی استفاده نمائید. سطحی که در این فیکسچر مورد استفاده قرار گرفته 3D Active است.

فیکسچر Classic Konus

یکی دیگر از انواع فیکسچر های آلفادنت این نوع است که دارای طراحی استوانه ای است. در این فیکسچر از سطح 3D Active  استفاده شده است. ویژگی این فیکسچر در توضیع فشار و نیرو های وارد شده است که به خاطر کانکشن آن می باشد.

فیکسچر Active Konus

ایمپلنت Alpha Dent این فیکسچر را به شکل مخروطی طراحی کرده است. همانطور که از اسم این فیکسچر مشخص است با مدل قبلی دارای شباهت های بسیاری می باشد. از شباهت های این دو فیکسچر می توان به سایز 3.25 میلی متر اشاره کرد که مناسب برای جایگذاری در دندان های ثنایا و نیش می باشد از طرفی نیز سطوح این دو فیکسچر 3D Active است.

فیکسچر Active Bio

آخرین فیکسچری که قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم این نوع است. این فیکسچر بر اساس دستاورد های نوآورانه متخصصان، طراحی و تولید شده است. طراحی این فیکسچر به شکل مخروطی می باشد و دارای سطوح 3D Active است. باقی ویژگی های این فیکسچر همانطور که در بالا نیز گفته شد همانند باقی مدل های Active  می باشد.

مزایای و معایب ایمپلنت Alpha Dent

ایمپلنت آلفادنت  نیز مانند تمام برند ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشد. شما با دانستن مزایا و معایب یک برند می توانید نسبت به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید به همین علت نیز در این قسمت مزایا و معایب ایمپلنت آلفادنت را مورد بررسی قرار می دهیم.
مزایای و معایب ایمپلنت آلفادنت

مزایای و معایب ایمپلنت آلفادنت

مزایای ایمپلنت Alpha Dent

ایمپلنت آلفادنت دارای انواع متفاوتی از فیکسچر ها می باشد همچنین در آنها از سطوح مختلفی استفاده کرده. این تنوع باعث می شود تا پزشکان انتخاب گسترده تری نسبت به شرایط بیمار داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های ایمپلنت آلفادنت  استفاده از سطوح متفاوت می باشد که در ادامه این مقاله آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. [su_spacer size=”10″] یکی از مزیت های بزرگ این برند ارائه کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب می باشد. کیفیت مناسب این فیکسچر ها باعث می شود شما از این درمان تجربه خوبی را داشته باشید از طرفی نیز درصد موفقیت آن بالا رود.

معایب فیکسچر Alpha Dent

همانطور که در ابتدا این بخش نیز گفته شد هر برند دارای معایبی می باشد. یکی از معایب این برند نداشتن سایز بسیار عریض است این موضوع می تواند باعث شود تا برخی از بیماران که به این سایز از فیکسچر نیاز دارند، نتوانند از این برند استفاده نمایند. مورد بالا را می توان بزرگترین عیب این برند دانست.

سطوح ایمپلنت Alpha Dent

سطوح ایمپلنت یا همان فیکسچر دارای انواع متفاوتی است به همین علت هر برند از نوعی خاصی برای فیکسچر های خود استفاده می کند. سطوح فیکسچر می تواند در روند درمان تاثیر بسیار زیادی بگذار به همین علت نیز در این بخش به آن می پردازیم. ایمپلنت آلفادنت دارای دو سطح برای فیکسچر های خود می باشد که به شرح زیر است.
سطوح ایمپلنت آلفا دنت

سطوح ایمپلنت آلفا دنت

سطوحSLA-AHS

اگر بخواهیم به صورت ساده این سطح را توضیح دهیم باید گفت که در حقیقت آبدوست است. این سطح می تواند قابلیت ایمپلنت فوری را به فیکسچر اضافه کند از طرفی نیز روند استخوان سازی را سریعتر می کند که خود این امر باعث کاهش طول درمان و رضایت بیشتر بیمار می شود.

سطوح 3D Active

این سطح نسبت به مورد قبل جدیدتر می باشد و در ساخت آن از تکنولوژی به روزتری استفاده شده. این سطح همانند سطح قبلی آبدوست می باشد و از طرفی دارای منافذ و لایه های متمایز است. تمام این موارد باعث می شود تا روند این درمان بهتر شود و شما تجربه بهتری از این درمان داشته باشید.

کیت جراحی Alpha Dent

همانطور که می دانید ایمپلنت یک روش درمانی جدید و تخصصی است به همین دلیل نیازمند تجهیزات مخصوصی است. این تجهیزات مخصوص درون کیت جراحی قرار می گیرد و در زمانی که پزشک به آنها نیاز دارد در اختیار او قرار می گیرد. [su_spacer size=”10″] یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هر کیت جراحی باید دارای آن باشد سازگاری با دیگر محصولات همان برند است. به همین دلیل برند های ایمپلنت سازی معمولا کیت های جراحی متفاوتی را تولید می کنند.  

جدول سایز ها

جدول سایز های لاین Active Bio Plus الفادنت
Active Bio Plus
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13
4.2 6.75/8/10/11.5/13
5 6.75/8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Active Bio الفادنت
Active Bio
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13
4.2 6.75/8/10/11.5/13
5 6.75/8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Active Konus الفادنت
Active Konus
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.25 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13/16
4.2 6/8/10/11.5/13/16
5 6/8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Active الفادنت
Active
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.75 8/10/11.5/13/16
4.2 6/8/10/11.5/13
5 6/8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Classic Konus الفادنت
Classic Konus
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13
4.2 8/10/11.5/13
5 8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Classic الفادنت
Classic
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13
4.2 8/10/11.5/13
5 8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Integral الفادنت
Integral
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3.3 10/11.5/13
3.75 8/10/11.5/13
4.2 8/10/11.5/13
جدول سایز های لاین Slim الفادنت
Slim
قطر(mm) ارتفاع(mm)
3 10/11.5/13/16
جدول سایز های لاین Superior Active الفادنت
Superior Active
قطر(mm) ارتفاع(mm)
4.5 6.75/8/10/11.5
5.5 6.75/8/10/11.5

اطلاعات نمایندگی

همانطور که در بالا مشاهده کردید محصولات متفاوتی در این درمان مورد استفاده قرار می گیرد که اصالت و کیفیت آنها بسیار مهم است. از طرفی دیگر این درمان دارای طول عمر بالایی است به همین علت ممکن است به قطعات یدکی نیاز داشته باشید. نمایندگی ایمپلنت ها دارای دو وظیفه اصلی می باشند. ضمانت اصالت کالا در کنار تامین تجهیزات یدکی دو وظیفه اصلی هر نمایندگی می باشد که باعث ایجاد آرامش خاطر در بیماران و پزشکان می شود. خوشبختانه نمایندگی ایمپلنت Alpha Dent  در ایران وجود دارد و نام آن آسمان دندان پارس است. نمایندگی آلفادنت فعالیت خود را در سال 1395 آغاز کرده است و نام مدیر عامل و مسئول فنی آن وحید رصافیانی  می باشد.
آسمان دندان پارس
Alpha Dent نمایندگی ایمپلنت
راه های ارتباطی آدرس دفتر شناسه ملی شرکت شماره ثبت
RASSAFIANI@ITI.CO.IR فارس-شیراز-چهارراه ستارخان ساختمان خضرادو طبقه چهارم پلاك چهل و چهار 14006198433 45002

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ایمپلنت Alpha Dent”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *